Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyit kell spórolnom az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyit kell spórolnom az esküvőnkre/lagzinkra?

Figyelt kérdés
Össze szeretnénk házasodni a párommal, nem most rögtön, de maximum két éven belül. A párom családja eléggé régi módi, tehát, hogy a szülő feladata az esküvőt/lagzit fizetni,így ragaszkodni fognak ahhoz, hogy a párom részét Ők fizessék (mind a ketten dolgozunk, de akkor is). Na már most, az én szüleim egy fillért sem fognak adni ezt már mondták (bele sem gondolok, hogy ebből mekkora balhé lesz, de ez nem is tartozik ide). Nem akarom, hogy később égjen az arcom, így az lenne a kérdésem, hogy egy nagyjából 50 fős, nem luxusos, hanem átlagos ilyen esemény mennyibe kerül? Mennyit kellene összespórolnom?

2014. márc. 23. 16:11
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
0%
Ez van, ha nem tetszik egy vélemény nem kell idejárni, a kérdező kérdezett, mi meg válaszoltunk, te kezdtél el belefolyni mert bökte a csőrödet egy megszólalás amit magadra vettél, lehet nem alaptalanul, mert bizonyítékot nem mutatsz fel, a vélemény meg vélemény, változni nem fog, még miattad se. Ha olyan szinten állnál mint gondolod már rég nem lennél itt, szóval a megfelelő szinten vagy te is ,ne aggódjál, és azért se aggódj hogy itt valakinek szar lenne, nagyon is jól vagyok köszönöm, nyugodtan tanuld még a kritikák elviselését és majd akkor beszéljünk szintektől mikor nen a "méltatlan a kérdés" szöveggel lépsz le, hanem kiegyezett kompromisszummal.
2014. márc. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
0%
Jah, és újgazdagozni fogok, mert ha nem csak olvasol hanem értelmezed is a legelső válaszokat akkor láthatod, hogy a kedves " én esküvőkkel foglalkozok" kisasszony kezdte hogy a milliós tétel alatt csak csontleves meg rántott hús lehet meg művirág. Na bumm, amúgy elárulom akár 5 milliót is költhettem volna rá, nem azért fizették vissza a felét az egyik részről mert rá voltunk szorulva....
2014. márc. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
92%
Az méltatlan, hogy össze vissza hisztizel és személyeskedsz, a konkrét érvekre pedig nem reagálsz. Fejezzük ezt be, gondolj amit szeretnél, csak ne jelentsd ki, hogy mindenki más hülye mert baromi irritáló és idegesítő, főleg, ha azok akikkel vitatkozol, abból élnek amiről vitatkoztok, neked pedig szemmel láthatóan fogalmad sincs róla. Én befejeztem, ne is válaszolj, nem kell.
2014. márc. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 A kérdező kommentje:
Kérlek, ne csináljátok ezt, nem ér ennyit az egész. Egy helyzetfelmérésnek indult és mi lett belőle? Én pártatlan maradok, egyikhez sem szólok hozzá, hanem megköszönöm mindenkinek a válaszát, észrevételeit. Szép napot!
2014. márc. 26. 13:42
 35/39 anonim ***** válasza:

Szegény kérdező, szinte látom magam előtt, hogy nézi értetlenül az egészet, és pislog. :)


Én vagyok az esküvős kisasszony. :) A helyzet az, amiért ilyen fórumokon is részt vesz az ember, mint a fotós kolléga is, mert nagyon sok a tévhit a szakmánkkal kapcsolatban. Ez nem olyan, mint hogy eljársz egyik vagy másik áruházlánchoz nap mint nap, kitapasztalod, melyik a jobb, és a tapasztalataid alapján döntesz. Az esküvő más, egyszer van jobb esetben az életben. Ez nem azt jelenti, hogy el kell rá költeni egy vagyont ennek okán, hanem azt, hogy ha valamit elrontasz, nincs B terv, nincs javítási lehetőség. Akkor olyan volt az esküvőd, és kész, és ez sok ifjú pár számára igenis kényes kérdés.


Biztos vagyok benne, hogy nektek is van olyan tapasztalatotok a munkátokkal kapcsolatban, amit kívülálló nem is sejthet. A cipőboltos tudja, melyik márkát szokták visszahozni garanciális panasszal, a telefonüzletes tudja, melyik telefon nem kerül sosem szervizbe, a kőműves tudja, melyik téglával érdemes dolgozni stb. Én esküvőkkel foglalkozom, ezért tudom, mi a reális ár-érték arány egy átlagos esküvőn. Ennél lehet egy esküvő ugyanolyan színvonalon olcsóbb és drágább is a helyszíntől, lehetőségektől függően, de átlagról beszélve nem lehet a szélsőségeknél leragadni. Tényleg dolgoztam én már vidéki faluházas, takarékos lagzitól kezdve a színművész belvárosi szállodás esküvőjéig nagyon sok helyre, van rálátásom, mik a realitások a piacon.


Sok-sok szerencsével lehet átlag alá is menni árban, de attól, mert neked sikerült, még nem az az általános. És hidd el, sok panaszt hallottam már pároktól mind az árakkal, mind a minőséggel kapcsolatban, és sokszor hallottam már azt is, hogy kár volt azon az x ezer forinton szarakodni, mikor látták a végeredményt. Tőlem is jött már át más szolgáltatótól ifjú pár, ahol ugyan a fele áron dolgoztak, de sokadik nekifutásra sem tudott ráérezni a másik, mi is lenne az elvárás, mit kéne tenni az elégedettségük érdekében.


Tudom, mindenki magából indul ki, a saját igényiből, ha egy menyasszonyról/vagy már feleségről van szó. A saját esküvője a legszebb, legjobb, legemlékezetesebb, ezzel kapcsolatban mindenki elfogult. Nekünk, szolgáltatóknak viszont van másfajta rálátásunk is, sok dolgot elfogulatlanul tudunk szemlélni, és észreveszünk jó pár dolgot, amit esetleg más nem, vagy csak utólag.


Az esküvői szolgáltatókkal kapcsolatban rengeteg a tévhit, lehúzósnak, vagy egyenesen rablónak tartja sok ember a prémium kategóriába tartozókat. Ez így butaság. Az, hogy egy fotós, meghívós, dekoratőr kétszer annyit kér, mint a másik, az többek közt azt is jelenti, hogy kérHET kétszer annyit, mert megadják neki, azaz annyit is ér a munkája. Aki feleannyit kér, annak általában feleannyit is ér a munkája, ez a szomorú valóság. Ha többet tudna érte kérni, akkor ő is kérne többet, ebben biztosak lehettek, csak egyszerűen nincs rá módja, mert nem áll azon a szinten, hogy ezt megtehetné.


Ettől függetlenül békesség és boldogság legyen mindenkivel, az esküvő méretétől függetlenül. Ha mindenki leszokna arról, hogy személyes sértésnek veszi idegen emberek véleményét, ilyen parttalan viták sem alakulnának ki. Nem tudom, neked 62%-os miért fájt a tanácsom, te biztosan tudod, de azt beláthatod, ha elgondolkozol, hogy sem ártó szándékot, sem rossz tanácsot nem olvashattál a válaszaimban.

2014. márc. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
10%
Nah, csak visszajöttél... hisztizni te hisztiztél be mert nem bírod a kritikát , ez van , csak akkor nem kell idejárni, válaszolni meg annak fogok akinek akarok,nem te szabod meg.
2014. márc. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
Nem neked szólt 85-ös.
2014. márc. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim válasza:
0%

Ez aztán a rasszizmus! A Magyar Esküvői Fotósok Társaságának magyar a vezetője, csak külföldre is dolgozik. Azért mert online más nevet használ (hogy külföldi ügyfelei könnyebben azonosítsák) már azzal támadják egyesek, hogy külföldi??? Méghozzá szép magyar neve is van.

De hogy ezért lehúzni valaki, mert esetleg külföldi, hát igazatok van, ez egy szép magyar rítus!

Az esküvői és egyéb fotós társaságok pedig nem vesznek be akárkit a tagjaik közé, pont azért mert nem fogják a saját presztízsüket rombolni.

Gratulálok a sok idióta wannabe fotósnak, akik csak mások lehúzásával foglalkoznak! Inkább szerezz magadnak munkát, akkor nem lesz időd a neten trollkodni.

2014. nov. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%

A kérdéses fotós gyenge, középalsókategóriás fotós nagyon messze van attól a presztizstől amit rombolni lehetne. Az említett társaság pedig a "valódi" esküvőfotós szövetség létrejötte után kb. tíz évvel alakult és boldog boldogtalant megkerestek, hogy a tagjai között tudhassák Őket. Meglátszik kik mondtak igent nekik. A rasszizmus szót meg akkor használd ha tudod, hogy mit jelent. (Segítek, nem ezt!)


A személyeskedés részére pedig nem válaszolnék.

2014. nov. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!