Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyit kell spórolnom az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyit kell spórolnom az esküvőnkre/lagzinkra?

Figyelt kérdés
Össze szeretnénk házasodni a párommal, nem most rögtön, de maximum két éven belül. A párom családja eléggé régi módi, tehát, hogy a szülő feladata az esküvőt/lagzit fizetni,így ragaszkodni fognak ahhoz, hogy a párom részét Ők fizessék (mind a ketten dolgozunk, de akkor is). Na már most, az én szüleim egy fillért sem fognak adni ezt már mondták (bele sem gondolok, hogy ebből mekkora balhé lesz, de ez nem is tartozik ide). Nem akarom, hogy később égjen az arcom, így az lenne a kérdésem, hogy egy nagyjából 50 fős, nem luxusos, hanem átlagos ilyen esemény mennyibe kerül? Mennyit kellene összespórolnom?

2014. márc. 23. 16:11
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
83%

Költségek:

ruha (bérelt): 80.000

cipő,fejdísz,harisnya,fehérnemű,kis táska: 25.000

körmös,sminkes,fodrász :20.000

meghívó :10.000

szertartásról videó : 10.000

fotós : 60.000ft

zenész : 60.000

torta,torta dísz :50.000

aprósütemény,kis torták :20.000

szeszes ital : 30.000

templomi esküvő :10.000

polgári esküvő : 30.000

dekor :20.000

virág( 3 csokor,1 kitűző):25.000

öltöny,cipő :50.000

mennyecske ruha,harisnya,cipő:20.000

gyűrű : 150.000ft

köszönő ajándék :10.000

étterem 7000/fő :350.000(50 -fő volt)...ennyi jutott hirtelen eszembe

2012.pest megye

2014. márc. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
48%
Há kedves utolsó nekünk a 700-ba se csontleves meg rántott hús van és minden élővirág....szóval max a Budai újgazdagok veszik ezt be a mogyorónyi agyukkal....
2014. márc. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
60%
Mostmár utolsó előtti
2014. márc. 23. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
85%

Saját tapasztalatból írtam, nekünk 3 éve a 40 fős esküvőnk került kb. 1 millióba, ezért írtam 50 főre 1-1,5 milliót.


De ha nem hiszed, hogy nem volt nagy flanc, tételesen:

- Menyasszonyi ruha: 90 ezer

- Vőlegény ruhája: 90 ezer

- esküvői menü: 5500x40=220000

- terembérlet + szállás 25 főre (egy épületben): 150 ezer

- dekoráció és csokor: 60 ezer

- meghívók, ültetőkártyák: 25 ezer

- zene: 70 ezer

- fotós: 140 ezer

- italok (bevihettük őket): 40 ezer

- sütemények és torta: 40 ezer

- apróságok (smink, cipők, fodrász stb.): kb. 30 ezer

- gyűrűk: 110 ezer

- egyházi szertartás: 30 ezer

Ez így összesen 1 millió és 75 ezer forint.

Mi benne a budai úri flanc? Hogy vidéki helyszínen tartottuk, és fizettünk szállást a családtagoknak a panzióban?

Vőfélyünk nem volt a kis létszám miatt, videósunk sem, mert nem tartottuk fontosnak, inkább egy nevesebb fotóst kértünk fel. A zene is baráti áron volt ennyi, a székszoknyákat saját kézzel tettük fel. Ha ez már pénzszórásnak számít, akkor legalább már tudom, hogy burzsoá esküvőm volt. :P

2014. márc. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
56%
Ja, és ha már újgazdagozol... Tavaly egy ügyfelem csak a virágdíszítésre költött 600 ezret a 60 fős esküvőjén, a végösszeg (Párizsból rendelt menyasszonyi ruhával, Swarovskival díszített meghívóval, pesti luxus rendezvényteremmel számolva, de gyűrűk nélkül) kb. 5 millió volt. Na, ez már egy tehetősebb család lagzija, és ez még nem is a legdrágább, ennyit az 1 milliós esküvők és az újgazdagok kapcsolatáról. ;)
2014. márc. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
74%
Nekünk jövőre lesz az esküvő, még nem kezdtük el szervezni, de gyűjtjük rá a pénzt. 50 fő körülre 1 milliót gonolunk kb. Remélem annyiból kijön.
2014. márc. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
4 éve került egy millió körüli összegbe, a közel sem rongyrázós,50 fős,vidéken tartott lagzink..(szóval én sem értem,aki szerint ez egy "újgazdag"lagzi költségvetése)Kb. 100.000Ft többletköltséget jelentett,hogy egy igényes étteremben,nem pedig egy inkább kocsmára,mint étteremre hasonlító lebújban (ahol még a dolgozók is bunkók voltak)tartottuk,ennyi volt a "rongyrázás"része,de pl. videósunk ingyen volt,fotósunk 20.000(régi ismerősök),és még sorolhatnám..
2014. márc. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
67%

Nagyon maximum 1millió, de biztos, hogy kevesebből is ki lehet hozni. Nekem a 120fős nem került ennyibe, sikerült találnunk egy nagyon szuper éttermet, ahol 4500ft-ból kijött MNDEN (kaja-pia), és volt leves, 6féle hússal, sajttal gombával tálak, majonézes sali, töltött káposzta... sütit, bort, rövidet bevihettük. A kaja össz 3600ft volt, és leosztva ámblokk 900ft-ra jött ki/fő a pia (bor meg pálesz házi).


Ha kell tanács, szívesen segítek, itt úgyis jól lepontoznak majd, hogy nem költöttem milliót az esküvőmre :)

2014. márc. 24. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
45%

@12: Miért van benned vagy bennetek egy arra irányuló kényszer, hogy megmagyarázd/zátok, hogy jobban értetek valaki más szakmájához mint Ő maga? Klassz, hogy megmondod, hogy nektek mennyibe került, de ahelyett, hogy belekötsz a többi válaszadóba inkább részletezd, hogy a kérdező is lássa, hogyan hoztad ki ennyiből. Nyilván nem mindenkinek ugyanaz fontos és nem egyformán fontos, ki a ruhán spórol és rendeli kínából, ki olcsóbb menüt választ, ki pedig nem kér fel fotográfust/filmest (kinek melyik a fontosabb), a kötözködés meg az újgazdagokra való irigykedés helyett sokkal jobb lett volna azt olvasni, hogy neked mi volt fontos a saját esküvőd szervezésekor és ilyenformán mire költöttél többet.


Legyen szép napod! :)

2014. márc. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
94%

Jók ezek a történetek, hogy xy talált egy jó helyet, ahol 4500 volt minden, és bevitték a házi pálinkát, bort is. Jó, hogy ki lehet ennyiből is hozni, de valljuk be, ez keveseknek sikerül. Nem mindegy ugyanis, hol laksz! Lehet, hogy Szeged mellett van egy szuperjó csárda, ahol ennyiből ki lehet hozni, és a nagypapának van szőleje, a kert végében meg szilvafák, és abból lesz pálinka az esküvőre, de egy budapesti társasházban élő ifjú párnak ez sovány vigasz. Az országon belül hatalmas árkülönbségek vannak, és még úgy is olcsóbb Budapesten tartani egy helyi párnak, hogy itt magasabbak az árak, ugyanis a násznép szállásával és a távolról szervezés nehézségeivel is számolni kell.


Ezért - bár nagyon örömteli, hogy nektek ennyiből sikerült kihozni - egyáltalán nem általános, ugyanis az emberek nagy részének sem házi italok, sem olcsó helyszín nem áll rendelkezésére. A kérdés pedig az volt, mennyit kéne félretenni, nem az, hogy licitáljon mindenki, ki hozta ki olcsóbban. Ha a menyasszony a tanácsomra félretesz 1-1,5 milliót a szervezés előtt, de olcsóbban jön ki, még mindig jól jár, hiszen marad pénze, semmi gond, elkölti másra. Ha viszont abból indul ki, hogy a feléből kijön, akkor nagyot koppan, ha esetleg a szervezés felénél elfogy a pénz, mert esetleg épp egy budapesti esküvőről van szó, ahol a fejenkénti vacsoraár itallal együtt nem jön ki 10 ezer forint alatt. Tehát lehet, hogy csodás, hogy nektek kijön a feléből, mint másnak, de ez nem elsősorban a ti érdemetek, hanem a lakhelyetek adottsága és a családi segítség ereje, amit az én szüleim pl. a kispesti lakásból nehezen tudnának megadni szőlőtermés híján.


Összességében, ha a kérdező átlagos lagzi költségére kérdez rá, akkor nem az extrémen olcsó esküvő a jó válasz rá, mert nem az az átlag. Ez a munkám, tudom. Azt is tudom, hogy ki lehet hozni annyiból is, ahogy írják, én is ismerek virágdekorost vidéken, aki egy menyasszonyi csokrot 5000 forintért köt, de ilyet Budapesten pl. nem találsz. És nem azért, mert a fővárosi virágos egy rabló, hanem mert míg a vidéki virágos felhúz egy üzletet az előkertben, és ott vidáman megy a bolt, Budapesten egy üzlet bérleti díja + rezsije havi több százezres költséget jelent, ráadásul feketézni is nagyságrendekkel nehezebb, amit pedig a vidéki kis boltok könnyedén megtesznek ismerősökkel. Ennyit az árak és a realitás kapcsolatáról, mindenkinek sok boldogságot kívánok. :)

2014. márc. 25. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!