Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az normális, hogy a szalonban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az normális, hogy a szalonban pénzt kérnek tőlem, hogy megnézhessem a ruháikat?

Figyelt kérdés

Felhívtam az egyik vidéki esküvői szalont, hogy valamikor meglátogatnánk az üzletet és kiválasztanánk a ruhát. Közölték, hogy a bankszámlaszámukra kell utalni foglalót, ugyanis nagyon sok menyaszony vár időpontokra és rá kell licitálni, hogy aki többet fizet, azé az időpont.

Azt hittem rosszul hallok!!!!!

Pedig semmi flancos üzlet, csak egy sikátorban van az egész. Ez komolyan normális? Pesten is vannak ilyenek?


Minden válaszolónak zöld! :)



2014. ápr. 19. 17:04
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
68%

Egyszer dolgoztam egy ilyen szalonban. (karnisokat raktam fel, meg ruhatartó rudakat, de ez mindegy...)


Azt mesélte a tulaj csaj, hogy bejárnak a menyasszonyok próbálni, megnéznek rengeteg ruhát, magukra igazíttatják, újra felpróbálják, elhívják a barátnőket megnézni, stb, aztán csinálnak magukról néhány fotót, h megmutassák az anyukának/bárkinek, és eltűnnek. Örökre.


Azt valószínűsíti, hogy ezek alapján megvarratják valami olcsó helyen, vagy ilyesmi.


Ezek fényében nem csodálom, ha pénzt kérne valaki azért, hogy órákon keresztül dolgozzon veled.

2014. ápr. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
84%

Vannak ilyen szalonok, nem egy nem kettő...

Én pl az időpontkéréskor ezt isnmegkérdeztem,mhogy van-e költsége..

Szerintm sem fair..mégis gyakori..

Az "én szalonomban" nem kellett fizetni...


Én sem mennék oda..de nem okozott meglepetést

2014. ápr. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
73%
Elküldöd privátban a szalon cimét? Kiváncsi vagyok, rákérdeznék én is.
2014. ápr. 19. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
83%

Abban a szalonban, amiben én próbáltam ruhát, úgy működött a dolog, hogy természetesen a próbáért nem kellett semmit fizetni, viszont nem igazították, alakították át az emberre csak úgy próbaképpen, hanem ha kiválasztottál egyet, az lefoglaltad (foglalót kellett fizetni, kaptál egy papírt) és utána igazították rád, ha valahol kicsit be kellett venni, vagy kiengedni belőle.

Ezért is tartom kicsit érdekesnek az indoklást, amit a 11-es válaszban olvastam, hiszen attól, hogy nem akarnak csak úgy a semmiért dolgozni a ruhán, még nem indokolt, hogy magáért a próbáért is pénzt kérjenek.

A másik, hogy lefényképezik és olcsóbban megvarratják? Alapból annyi menyasszonyi ruha képét lehet megtalálni a neten, szebbnél szebbeket, elölről, hátulról lefotózva szépen, részletesen, hogy ha csak fotó kell a megvarratásához, akkor bárki tud millió egy közül válogatni a neten. De még ha tényleg így is van, akkor bármelyik butikban kérhetnének pénzt a ruhapróbáért, nemcsak a menyasszonyi szalonokban, mert ugyanúgy a drága kosztümöt, vagy bármit is megvarrathatja az ember ennyi erővel olcsóbb helyen.

2014. ápr. 19. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pocsék üzletpolitika. Én olyan boltba sem szeretek bemenni, ahol csengetni kell, hogy beengedjenek. De, ha így is megélnek, akkor az ő dolguk. Végülis nem kötelező ott vásárolni.
2014. ápr. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
45%
11-esnél a pont. Az esküvőiparban dolgozom, egy átlagos részletes árajánlattal legalább egy órát dolgozom. Aki nrm foglal le, többségében arra sem veszi a fáradtságot, hogy bármilyen formában visszajelezzen. Valószínűleg ezt unta meg az adott szalon, gondolom később ezt az összeget beszámítják a ruha bérleti díjának/vételáránan végösszegébe (mondjuk ha nem így van akkor tényleg érdekes). Ettől függetlenül megint úgy láom, hogy megfelelő háttérinformációk nélkül ítélkeztek egy esküvői szolgáltatóról egy olyan témában amiről fogalmatok sincs. Kicsit unalmas ez már. Nem kell mindenre azonnal lehúzást kiáltani amit nem engedhetsz meg magadnak és amiről fogalmad sincs milyen anyagi illletve erőforrásbeli befektetést igényel.
2014. ápr. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
92%

A 11-esnek részben tényleg igaza van. Ahonnan én kölcsönöztem a ruhát, ott is mondták, hogy sokan csak próbálni járnak, ezért az az első kérdésük, hogy mikor lesz a lagzi. Ruhát nem igazítanak alakra, csak ha már tényleg kifizették a vevők a foglalót, és a legtöbb szalonban tilos a fotózás, pont az említett okok miatt. Legfeljebb sutyiban készül egy, két kép, de az szabásmintának kevés.


Visszatérve a varratásra, egy több mint százezer forintos márkás esküvői ruhát nem lehet 50-60 ezerből megvarratni (legfeljebb kicsit hasonlót), mert olyan anyagot sem talál hozzá az ember, meg az a rengeteg apró dísz is sokba kerül, és mire azt a varrónő összehozná...stb.

2014. ápr. 20. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 acelsziv ***** válasza:
45%

16: Te a saját utálatodat írtad le, amit a szakma iránt érzel. Nem vagy köteles itt dolgozni, Az emberek ilyenek. Nem mindenki jelez vissza. 1 órát dolgozol egy ajánlattal? EZ A DOLGOD. Persze azért nem rinyálsz, hogy egy munka behozza azt a pénzt is, amit 10 árajánlat munkája elvitt.

Ráadásul idiótának és csórónak nézel mindenkit aki nem hajlandó elfogadni azt a pofátlan lehúzást, amit kiagyaltok. Netán a te szalonodról van szó? Undorító vagy.

2014. ápr. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
32%

#18: Nem foglalkozom esküvői ruhákkal (sőt ruhákkal sem), de belelátok és látom, hogy amit leírtam valós probléma. Érdekes felvetés, miszerint az a dolgom, hogy egy órát dolgozzak vadidegeneknek, ingyen, azért, hogy aztán még egy "bocs de mást választottunk/nekünk drága vagy/ nem szánunk ennyit rá" tartalmú e-mailt se eresszen meg felém az illető, de elfogadom, hogy szerinted így mennek a dolgok, bár nem örülök neki, ha valaki így gondolkodik. Nem az időt sajnálom, hanem azt, hogy még azt is sajnálják tőlem, ami nekik semmibe sem kerül (egy ilyen levél megfogalmazása kb. 3perc, vagy még annyi sem).


Persze nem mindenki ilyen, ezt elismerem, akik végül az ügyfeleimmé válnak, azokkal nagyon jó a kapcsolatom és van aki bár nem lesz az ügyfelem, mégis képes egy értelmes e-mail megfogalmazására, így én is tudom, hogy másképp döntött. Emellett viszont fel kell hívnom a figyelmed valamire: az árajánlatírásba fektetett munkát nem fizeti ki a többi ügyfél. A többi ügyfél - jobb esetben - azért a munkáért/termékért (és az ahhoz szükséges befektetésért) fizet amit számukra elvégez/értékesít a szolgáltató/értékesítő.


Aki pedig anélkül vádol lehúzással másokat, hogy tisztában lenne azzal, hogy milyen anyagi illetve erőforrásbeli befektetések szükségesek egy adott szolgáltatás/termék értékesítéséhez, az idióta. Nem az adott szalont akartam megvédeni (mert újra, hogy tiszta legyen: egyrészt fogalmam sincs róla melyik az másrészt pedig nem foglalkozom ruhákkal), csak már kicsit unalmas ez a folyamatos lehúzásmánia és az amúgy tisztességes (nem állítom, hogy az adott szalon az) esküvői szolgáltatók beskatulyázása.


Nekem személy szerint azzal sincs bajom, ha valaki a távol keletről rendel esküvői ruhát, sőt kifejezetten pártolom, de nem kell megmagyarázni, hogy az igenis minőségi és minden ami drágább lehúzás (főleg, ha tökre nem értesz hozzá). Ha emiatt a véleményem miatt undorító vagyok, akkor vállalom, de lehet, hogy nem velem van a baj.

2014. ápr. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Hehe, hát én hasonlóval egyszer találkoztam, azok szerintem csak próbálkoztak, hogy úgy látszódjon, mennyire exkluzívak, meg elfoglaltak, meg biztos milyen klassz ruháik vannak... kb két hónap se kellett a végelszámolásig. Képzelem, valójában mennyire adták egymásnak az ügyfelek a kilincset...

Az ilyet nem tolerálom, nem azért, mert lehúzás, főleg, hogy tényleg be szokták számolni az árba utólag. De a vevő oldaláról is van egy rizikófaktor, mert nem tudom előre, milyen ruhákat találok, és csak azért, mert kiderül, hogy csupa ronda, vagy szimplán csak nekem nem megfelelő ruháért hagyjak ott egy halom pénzt... (megvarratni pedig legalább annyiba kerül általában, mint a bérlés, úgyhogy ez nem túl jó érv)

Sok helyen nem számolnak fel semmit a próbáért, persze ezzel együtt nem is szabják rád, meg nem ugrálnak körül pincsikutyaként általában. Viszont a komolytalan érdeklődőket ki lehet szúrni egy kevés rutinnal...

Amúgy nekem ez a sztori tényleg lehúzásnak tűnik. Licitnél előbb tenned kéne egy tétet, aztán x időpontban felhívnak mondjuk, hogy tiéd az időpont, perkálj. De így, hogy már utald is át... nekem több, mint gyanús, én hagynám őket. Ez így komolytalan.

2014. ápr. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!