Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az normális, hogy a szalonban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az normális, hogy a szalonban pénzt kérnek tőlem, hogy megnézhessem a ruháikat?

Figyelt kérdés

Felhívtam az egyik vidéki esküvői szalont, hogy valamikor meglátogatnánk az üzletet és kiválasztanánk a ruhát. Közölték, hogy a bankszámlaszámukra kell utalni foglalót, ugyanis nagyon sok menyaszony vár időpontokra és rá kell licitálni, hogy aki többet fizet, azé az időpont.

Azt hittem rosszul hallok!!!!!

Pedig semmi flancos üzlet, csak egy sikátorban van az egész. Ez komolyan normális? Pesten is vannak ilyenek?


Minden válaszolónak zöld! :)



2014. ápr. 19. 17:04
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
78%

Egy fotós barátom mesélte a napokban:


Esküvőre kértek árajánlatot. Szertartás, lakodalom, portrék délelőtt 10-től éjjel 2-ig + utómunka ugye...


70k-t mondott. Utána még felhívták, h videó is kellene, úgy mennyi. Mondta, h akkor a duplája, tekintve, h még egy emberre szükség lesz a videó felvételhez, vágáshoz, stb...


Vissza sem hívták, h sok volna, vagy ilyesmi, és lemondják. Ő telefonált egy héttel az esküvő előtt, h akkor pontosítana, akkor mondták neki: "köszi, de tárgytalan".


Persze arra a hétvégére már nem tudott másik munkát vállalni....


Szóval, az éremnek bizony két oldala van!

2014. ápr. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
87%

Olyat hallottam már, hogy a próbáért kérnek x forintot, amit előre leegyeztetnek. Ez azért van, mert sok tinilány vagy unatkozó barátnő találja ki hétvégi programnak, hogy ruhát próbálgatni milyen poén lenne. Ezeket így ki lehet szűrni. Olyanról is tudok, ahol 3 ruhát ingyen lehet próbálni, a többiért fizetni kell, szintén a fenti okok miatt. Ezeket a díjakat mindig bele is számítják a bérleti díjba természetesen.


A vevők számára ez a nagy nap, amikor körbeugrálást várnak el, meg vörös szőnyeget az üzlet elé. A szolgáltató számára viszont egy munkanap, amikor a megélhetéséért dolgozik, hiszen ő is ember, akit otthon villanyszámla és éhes gyerek vár, mint bármelyikünket. Ha hülyére veszi a kedves megrendelő, aki a nagy nap okán inasként akarja maga körül ugráltatni ingyen és bérmentve, akkor kénytelen ilyen módon védekezni, hogy ő se járjon rosszul.


Azt viszont elfogadhatatlannak tartom, hogy előreutalásos licittel kelljen időpontért küzdeni, ez egy hülyeség. Ha sok az érdeklődő, adjon meg magas próbálási díjat, a többieknek meg mondja meg, hogy nincs szabad időpont, és kész. De ez a licit nevetséges, én nem mennék oda próbálni.

2014. ápr. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
54%
Ilyen licitálós dolgot még nem is hallottam. De olyat már igen, hogy a ruhapróbáért elkérnek egy jelképes összeget, amit a ruha bérlésekor/vásárlásakor levonnak. Éppen ezért, hogy ne járjanak be az unatkozó lányok próbálgatni.
2014. ápr. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

#21: Ezt a kérdéskört egyébként klasszul megoldja a foglaló megléte. Nálam a teljes összeg harmadát teszi ki a foglaló és jellemzően legalább egy évre előre foglalnak (mert ennyivel előtte kell ahhoz, hogy még beférjenek hozzám).

A licitálós ettől függetlenül tényleg fura és nem igazán korrekt.

2014. ápr. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!