Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A mai világban szerintetek mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mai világban szerintetek mi a trendi? Ki állja az esküvő költségeit?

Figyelt kérdés

Induljunk ki egy normál életszínvonalon élő családból, ahol nincsenek anyagi problémák, és van stabil havi jövedelem, pénzforrás,kereset.


Azért vetettem fel a kérdést mert napokon belül lesz az esküvő, és nagyon sok mindenben szüleim hoztak döntést, beleértve az ültetési renden keresztül a vendégeken át.

Jönnek olyan rokonok, akiket nem is ismerek, igazából anyám unokatestvérei, nagynénjei...stb


Azt kaptam a fejemhez anyámtól amikor véleményt nyílvánítottam egy két dologról / többek közt hogy ne "osanos" torta legyen az esküvőn hanem cukrászdai/ hogy azt hallotta kolléganőjétől hogy a mai világban az a "trendi" ha a fiatalok maguk fizetik az esküvőt, és becsüljem meg hogy ők nem ilyenek...


Szerintem az a fiatal pár aki saját magának fizet esküvőt az egészen biztos hogy nem hív el 130 főt az esküvőre, beleértve olyan embereket akiket nem is ismer, és akiket nem is szeret.

Ha én rendeztem volna esküvőt mindösszesen lettek volna maximum 30-an...

Azért fáj ez a kijelentés mert megtehetik, van rá pénzük.

Isten lássa lelkemet ha szegény emberek lennének semmiképp nem várnék el az esküvővel kapcsolatosan semmit. Borzalmasan kínos nekem párom szülei előtt, akik szó nélkül megoldanak mindent a szervezésben, és a költségekben is egyaránt.



2014. máj. 8. 08:56
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
100%

Már az első bekezdés is bukta sok helyen, sajnos.


HA ők fizetnek, ők diktálnak ez így van. Nekem valószínűleg nem fogják tudni fizetni, max adnak valamennyit, d legalább olyan lesz, amilyet én+párom akarunk, nem szólnak bele semmibe, nekem megéri.


Azért 30 fős lagzit nem lett volna olyan drága, össze kellett volna spórolnotok rá (1-2 év alatt megvan) és akkor most olyan lenne amilyet ti akartatok. MIért nem tettétek ezt?

2014. máj. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Azért nem tettük, mert amikor csak szóba kerültek dolgok akkor könnyen repkedtek a mondatok, amikor viszont cselekedni, fizetni kellett akkor jött a sz...rágás.
2014. máj. 8. 09:03
 3/34 anonim ***** válasza:
44%

Jaj majd mindjárt megsajnállak, mit sírsz? Kifizetik az egész lagzit, ha nem tetszik, össze lehetett volna rakni a pénzt, 30 főre hamar meglett volna, vagy szépen 2 tanúval megesküdni és kész.

Esküvő minek neked? Felnőtt sem vagy még. Nem állsz ki magadért, a párod sem érted. Szép házasság lesz. Szülők majd a gyerekgyártásnál is ott állnak az ágy végében?

2014. máj. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Mi fizetjük, szülőket szeretettel várjuk, de már csak a konkrét tényeket közöltük velük, hogy ilyen lesz.
2014. máj. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
88%

Régen úgy tudom, az volt a szokás, hogy a lány szülei állták a lagzik. Van ahol a szülők közösen állták.

De manapság már tényleg nem ragaszkodnak ehhez a párok. Nagyon sokan saját maguknak állják. Persze itt sincs kizárva, hogy a szülők beszálljanak.

Gondolom, az is lehet az ok, hogy sokan inkább maguknak állják, hogy így tényleg ők mondhatják meg, hogy mi hogyan legyen.

Mondjuk én nem tartom fair-nek, ha a szülő felajánlja, hogy állja, de akkor mindennek úgy kell lenni, ahogy ő akarja. Hiszen nem az ő, hanem a gyereke esküvője lesz.

2014. máj. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Hát ilyenkor kell elvonuni négyesben a tanúkkal, kimondani az igent és utána boldogan élni amíg meg nem...

Ez így nem a te esküvőd hanem az anyukádé. Csak nem vagy hozzá elég bátor hogy változtass.

2014. máj. 8. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
61%
Mi álljuk. Igy minden olyan láz, amilyennek mi szeretnénk. Ha nálatok a szulok álljak, joguk van megszabni, hogy mi milyen lehet. Jogod van a sarkadra állni, visszautasítani a penzt es akkor minden ugy lesz, ahogy te szeretnéd. Ennyi.
2014. máj. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
40%

Igen, igaza van édesanyádnak, ma már jellemzőbb, hogy a pár maga állja az összes költséget.


Jellemzően csak - tisztelet a kivételnek - azok "hagyatkoznak" a szülők pénzére, akik puci seggre nagyon fiatalon házasodnak.

2014. máj. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Kedves válaszadók!

A mi házassági tervünk a következő volt:

Elmegyünk két tanúval és a szülőkkel és néhány közeli baráttal és velük ünnepeljük az egybekelésünket. Erre a szülői reakció az volt hogy ezt nem tehetjük meg se velük sem a családdal. Meggyőztek arról minket hogy nagy lakodalom kell, és mindenkit vissza kell hívni akiknek az esküvőjén voltak.

Az esküvő megbeszélésében mindkét fél aktív szerepet vállalt, a lebonyolításban az én szüleim próbáltak mindent a lehető legolcsóbból kihozni, ami persze nem probléma, de vannak helyzetek amivel saját magukra és a másik családra is a szégyent hozzák /pl: Auchanos torta/

2014. máj. 8. 09:24
 10/34 A kérdező kommentje:
Konkrétan ott tartott a dolog, hogy párom részéről 68-an, az én részemről 64-en jönnek, és nem mehet felesbe anyám szerint, hanem /fő alapján fizessék a szülők...mert az nekik mínusz.
2014. máj. 8. 09:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!