Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A mai világban szerintetek mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mai világban szerintetek mi a trendi? Ki állja az esküvő költségeit?

Figyelt kérdés

Induljunk ki egy normál életszínvonalon élő családból, ahol nincsenek anyagi problémák, és van stabil havi jövedelem, pénzforrás,kereset.


Azért vetettem fel a kérdést mert napokon belül lesz az esküvő, és nagyon sok mindenben szüleim hoztak döntést, beleértve az ültetési renden keresztül a vendégeken át.

Jönnek olyan rokonok, akiket nem is ismerek, igazából anyám unokatestvérei, nagynénjei...stb


Azt kaptam a fejemhez anyámtól amikor véleményt nyílvánítottam egy két dologról / többek közt hogy ne "osanos" torta legyen az esküvőn hanem cukrászdai/ hogy azt hallotta kolléganőjétől hogy a mai világban az a "trendi" ha a fiatalok maguk fizetik az esküvőt, és becsüljem meg hogy ők nem ilyenek...


Szerintem az a fiatal pár aki saját magának fizet esküvőt az egészen biztos hogy nem hív el 130 főt az esküvőre, beleértve olyan embereket akiket nem is ismer, és akiket nem is szeret.

Ha én rendeztem volna esküvőt mindösszesen lettek volna maximum 30-an...

Azért fáj ez a kijelentés mert megtehetik, van rá pénzük.

Isten lássa lelkemet ha szegény emberek lennének semmiképp nem várnék el az esküvővel kapcsolatosan semmit. Borzalmasan kínos nekem párom szülei előtt, akik szó nélkül megoldanak mindent a szervezésben, és a költségekben is egyaránt.



2014. máj. 8. 08:56
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
63%

Kedve, ha nem tetszik a hiperes torta, akkor szépen összerakhattad volna a pénzt és lehetett volna 3 emeletes a szamosból.

De itt itt sírsz, gyávák vagytok a kedves pároddal. Egyikőtök sem állt fel, hogy "csend, mi esküvőnk, nincs beleszólás, mert elmegyünk 2 tanúval és utólag tudjátok meg" helyette bólogattál te is, párod is, most meg itt sírsz. De miért is? Magatoknak köszönhetitek, fel kéne nőni, aztán csinálni a komoly dolgokat!

Hány évesek vagytok?

2014. máj. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:

Nem olvastam el a hszeket.


Mi magunknak fizettük, 21 évesen, mindketten átlagos családból vagyunk. Amit előre kellett fizetni, azt összeszedtük ösztöndíjakból, DH-ből. Ez olyan 250-300e ft volt.

120 meghívott volt, 117en jöttek el. Volt köztük olyan, akit nem ismertem, akkor láttam sok év után, mikor vittük a meghívót, legfőképp apám rokonai közt. Szerette volna meghívni őket, szépen megkért rá, felajánlotta, hogy ki is fizeti, amit nem fogadtam el.

A fennmaradó összegeket a nászpénzből rendeztük - ezt azért mertük bevállalni, mert tudtuk, hogy kapunk annyit, amennyi fedezni fogja. Végül pluszban kb. 500e ft maradt, amiből vettünk egy autót.


Szóval így is lehet.

2014. máj. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
70%
OFF Mi a problema az Auchan tortával? A kecskeméti üzemükben pl épp egy mestercukrász dolgozik, aki az egyik neves cukrászdabol ment oda, megelégelve a "híres" cukraszat ritka xar minőségű alapanyag használatát.... A büdös tojást siman fel kellett hasznalni , max tobb rum/vanilia/ akármi aromat tettek bele, higy ne érződjon es hasonlók,...
2014. máj. 8. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Felnőtt ember kiáll a döntései mellett!


Bátyáméknál is a menyasszony családja kötötte volna az ebet a karóhoz, hogy márpedig hetedhétországra szóló lakodalom kell, szívesen is állják. Nem, testvérem a párjával együtt szépen leszerelte őket.


Nálunk anyósnak nem tetszett a terv. Tudni kell, hogy rettentően erőszakos természete van, az ember tényleg szinte mindenben enged neki, elkerülve azt, hogy hetekig fájjon a feje. De ebben nem engedtünk.


Mindkét esküvő 20 alatti vendégszámmal zajlott úgy.

2014. máj. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:

Ha csak a torta a gond, akkor én azt könnyen megoldanám.

Mondanám a szülőknek, hogy a tortát mi intézzük és mi fizetjük.

Egyébként nekem sem tetszene anyukád hozzáállása, hogy még azon a pár fő eltérésen is problémázik :) Se a gyereke, se másik család részéről nem tetszene. Kezdeném sajnálni a fiam, hogy milyen anyósa lesz :)

Egyébként szerintem hülyeség, hogy ha a szülők fizetik, akkor mindennek olyannak kell lenni, ahogy ők akarják. Egy normális szülő azért fizet, ha megteheti, mert segíteni szeretne a gyerekének, és szeretné, hogy jól sikerüljön ez a fontos nap az életében. Nem pedig azért, hogy ráerőltesse a saját ízlését mindenben a gyerekekre.

2014. máj. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:

Sajnos az van, hogy vagy vissza kellett volna utasítani a szülők segítségét és ha máshogy nem, akkor két tanús esküvőt tartani, vagy egy kisebb bulit de azt úgy, ahogy ti szeretnétek, vagy ha elfogadjátok a segítséget, akkor némi beleszólást is engedni nekik az eseményekbe.


Nincs olyan, hogy trendi, nem trendi, ezt családon belül szokták eldönteni.

2014. máj. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


A torta itt csak részletkérdés, ugyanis sok sok apró dolog volt ami nem tetszett a szüleimnek. Mindenre jött a kifogás hogy ez miért így, miért ennyi, az miért ennyi...stb

Augusztusban összeültek párom és az én szüleim, megbeszélték hogy hogy legyen az esküvő. Az én szüleim azt mondták hogy úgyis párom szülei településén lesz az esküvő akkor tartsuk az ottani szokásokat, ő nem szól bele, intézzék. Hónapokig nem is foglalkoztak vele, nem is kérdezték hogy hogy állnak a dolgok, ha mi hoztuk fel mindig terelték a témát, vagy apám rám szólt hogy hagyjam már békén. Februárban amikor kész lettek a meghívók nagy nehezen rávettük anyámat hogy kicsit foglalkozzon már az esküvővel. Nos, azóta egyre nagyobbnál nagyobb sz...ágás mindenben kispórolni mindent, és ez nem csak velem és párommal szemben nem szép, hanem a vendégekkel szemben sem. Már ott tart a dolog hogy párom szülei kifizetik az esküvőt szüleim felé, mert elegük van nekik is.

2014. máj. 8. 12:23
 18/34 anonim ***** válasza:
50%

Még neked áll feljebb?

Elég gusztustalan a hozzáállásod, hallod!

2014. máj. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 Őszödi Ferenc ***** válasza:
18%

Az a trendi, hogy az adófizetők állják.

Lásd a Ráhel lagziját.

2014. máj. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:

Szerintem az a normális ha a pár állja az esküvőt. És olyat rendeznek amilyet ők akarnak.


Ha mondják hogy így meg úgy fizetik, azt vissza is lehet utasítani, és akkor nem ugatnak bele olyasmibe ami nem az ő dolguk...


Nálunk is úgy volt, hogy mi fizettünk a férjemmel mindent. 25-22 évesen. Amúgy nem kell sok pénzre gondolni. 95.000ft kb volt az egész esküvő az utána lévő ebéddel együtt. 17 ember volt ott. A legszűkebb család és néhány barát. Teljesen pontosan már nem tudom....annyi biztos hogy 100 ezer alatt kijöttünk kényelmesen.


Utána a férjem unokatestvérei közül az egyiktől megkaptuk hogy miért volt titkos az esküvő... nos nem volt az, csak a férjem nem akarta őket meghívni...se a nagynénjét, se nagybátyját, mert utálja őket és ennyi.


Nem akartunk sok embert, és valahol határt kellett szabni. A férjemnek ugyanis elég nagy a családja.... Őket meg nagyrészt a férjem boldogan kihagyta a dologból. Meg 4 haverját is, akikkel ritkábban találkozunk mint a többiekkel.


Anyámék nekünk is felajánlották hogy legyen az ebéd a trófeában...és fizetik...ja persze....kizárt. Nem fogadtam el. Mi egy olcsóbb de hangulatos helyet választottunk, és mi fizettük ki. Így sokkal jobban éreztük magunkat, és senki nem szólhatott bele semmibe. A tortákat meg a barátnőm csinálta aki hivatásos cukrász:)


Nem csak akkor kell felnőttnek lenni amikor juhúúú házasodunk, hanem akkor is ha nektek kell fizetni, és akkor is, ha nem akarjátok hogy beleszóljanak....


Az én esküvőmre aztán nem engedtem volna olyan rokonokat akiket nem is ismerek....ezt ki lehet küszöbölni azzal hogy ti fizettek mindent, és olyan esküvőt csináltok amilyet akartok, és azt hívtok meg akit akartok, és olyan torta lesz amilyet ti akartok.

2014. máj. 9. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!