Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A mai világban szerintetek mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mai világban szerintetek mi a trendi? Ki állja az esküvő költségeit?

Figyelt kérdés

Induljunk ki egy normál életszínvonalon élő családból, ahol nincsenek anyagi problémák, és van stabil havi jövedelem, pénzforrás,kereset.


Azért vetettem fel a kérdést mert napokon belül lesz az esküvő, és nagyon sok mindenben szüleim hoztak döntést, beleértve az ültetési renden keresztül a vendégeken át.

Jönnek olyan rokonok, akiket nem is ismerek, igazából anyám unokatestvérei, nagynénjei...stb


Azt kaptam a fejemhez anyámtól amikor véleményt nyílvánítottam egy két dologról / többek közt hogy ne "osanos" torta legyen az esküvőn hanem cukrászdai/ hogy azt hallotta kolléganőjétől hogy a mai világban az a "trendi" ha a fiatalok maguk fizetik az esküvőt, és becsüljem meg hogy ők nem ilyenek...


Szerintem az a fiatal pár aki saját magának fizet esküvőt az egészen biztos hogy nem hív el 130 főt az esküvőre, beleértve olyan embereket akiket nem is ismer, és akiket nem is szeret.

Ha én rendeztem volna esküvőt mindösszesen lettek volna maximum 30-an...

Azért fáj ez a kijelentés mert megtehetik, van rá pénzük.

Isten lássa lelkemet ha szegény emberek lennének semmiképp nem várnék el az esküvővel kapcsolatosan semmit. Borzalmasan kínos nekem párom szülei előtt, akik szó nélkül megoldanak mindent a szervezésben, és a költségekben is egyaránt.



2014. máj. 8. 08:56
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem aki elég felnőtt a házassághoz,az senkitől nem várhatja el,semmilyen jogon,hogy más finanszírozza az esküvőt. Aki fizeti,az persze,hogy beleszólhat.

Két lehetőség van : A, gyüjtögettek pár évig,lejjebb adtok az igényeitekből,ha nincs a flancra pénz és senki nem fog beleszólni

B, más pénzén flancoltok ,de akkor nem háborogtok azon,hogy beleszólnak.


Ennyire egyszerű. Attól hogy nekik van rá pénzük,nem muszáj a 100+ fős esküvődre költeniük.. bár nekem pl pofám sem lenne elfogadni,pláne ha még a fejemhez is vágják utána.

2014. máj. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:

Utolsó: "Ha én rendeztem volna esküvőt mindösszesen lettek volna maximum 30-an..."

Nekem úgy jött le, hogy csak amiatt lett pénzügyi gond az esküvőből, mert a szülők ragaszkodtak a 130 főhöz. Gondolom a kérdező tudta volna állni a 30 fős esküvőt, de most hogy a szülők kijelentették, hogy vállalják a finanszírozást, de cserébe mindenkit meghívnak, már nyilván nem tudja kifizetni.

2014. máj. 9. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:

32: szerintem nem volt 1főre se pénz.

De ha lett volna 30főre, akkor lehetett volna mondani, hogy mi nem ismerjük őket, nem akarjuk ott, megvan a pénzünk, 30 fő lesz, kész. KI kellett volna nyitni a kis száját!

Kölykök minek házasodnak?

2014. máj. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:

Nálunk is mi akarjuk megoldani az esküvőnket. A szüleim felajánlották, hogy beszállnak a lakodalomba, ezt mi megköszöntük, és azzal a kikötéssel fogadtuk el, hogy visszafizetjük nekik. Ergo egy kölcsönként fogadjuk csak el.


Ennek nem az volt az oka, hogy "lerázzuk" a beleszólási lehetőséget, hanem páromék szülei nem tudnak hasonló mértékben segíteni, mert úgy alakultak az utóbbi idők, és ne legyen a későbbiekben ebből probléma, hogy csak az egyik család "állta" az esküvőt, illetve párom szülei se érezzék magukat rosszul, hogy a jelen helyzetük miatt nem tudnak segíteni.


Emellett mindenki maximálisan segít a szervezésben, és abban, amiben a segítségüket kérjük. (telefonálás, utánajárás, vásárlás, ötletelés, stb.) Nincs "partizánkodás", csapatmunka van.

2014. máj. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!