Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A mai világban szerintetek mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A mai világban szerintetek mi a trendi? Ki állja az esküvő költségeit?

Figyelt kérdés

Induljunk ki egy normál életszínvonalon élő családból, ahol nincsenek anyagi problémák, és van stabil havi jövedelem, pénzforrás,kereset.


Azért vetettem fel a kérdést mert napokon belül lesz az esküvő, és nagyon sok mindenben szüleim hoztak döntést, beleértve az ültetési renden keresztül a vendégeken át.

Jönnek olyan rokonok, akiket nem is ismerek, igazából anyám unokatestvérei, nagynénjei...stb


Azt kaptam a fejemhez anyámtól amikor véleményt nyílvánítottam egy két dologról / többek közt hogy ne "osanos" torta legyen az esküvőn hanem cukrászdai/ hogy azt hallotta kolléganőjétől hogy a mai világban az a "trendi" ha a fiatalok maguk fizetik az esküvőt, és becsüljem meg hogy ők nem ilyenek...


Szerintem az a fiatal pár aki saját magának fizet esküvőt az egészen biztos hogy nem hív el 130 főt az esküvőre, beleértve olyan embereket akiket nem is ismer, és akiket nem is szeret.

Ha én rendeztem volna esküvőt mindösszesen lettek volna maximum 30-an...

Azért fáj ez a kijelentés mert megtehetik, van rá pénzük.

Isten lássa lelkemet ha szegény emberek lennének semmiképp nem várnék el az esküvővel kapcsolatosan semmit. Borzalmasan kínos nekem párom szülei előtt, akik szó nélkül megoldanak mindent a szervezésben, és a költségekben is egyaránt.



2014. máj. 8. 08:56
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:

És ha a kedves családnak nem tetszik akkor nem kötelező a részvétel....


Ha nekik az a fontos hogy az legyen amit ők akarnak, és nem az hogy ott legyenek a gyerekük esküvőjén akkor maradjanak is ki belőle.

2014. máj. 9. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
54%

Furcsák nekem ezek a dolgok.

Az esküvőm jó részét biztos, hogy a szüleim fogják fizetni, meg is lennének sértődve, ha nem tehetnék. Oké, én egyke vagyok, tehát nekik is egyszeri alkalom az életükben, hogy gyerekük házasodik. Viszont biztos vagyok benne, hogy attól, hogy ők fizetik, nem fognak beleszólni, hogy mi legyen, mert azt szeretnék, hogy a gyerekük boldog legyen. Érdekes számomra, hogy van egy csomó család, ahol "mi fizetjük, ezért mi mondjuk meg" mentalitás van ahelyett, hogy inkább örülnének és a gyerekük boldogságát keresnék.

2014. máj. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 Nádszálkisasszony ***** válasza:
Magunknak fogjuk fizetni, cserébe minden úgy lesz ahogy azt mi szeretnénk. Nem érdekel, hogy XY nénit is meg szeretnék hívni ha mi nem, mert nem ismerjük annyira. Az a mi napunk lesz! Így is elég lesz fizetni a nászajándékot :)
2014. máj. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:

Ha már ők ragaszkodtak ahhoz, hogy ennyien jöjjenek, és ők ragaszkodtak ahhoz, hogy kifizessék, akkor tegyék meg. Ha anyukád a ti esküvőtökön akar spórolni, akkor beszéljétek meg vele, hogy inkább be se szálljanak, majd ti beszálltok, és a nászajándékból, amit tudtok, kifizettek a párod szüleinek.

Nálunk a családban a két szülő fizette ki az esküvőt, mert ők így akarták, a nászpénzből nyaralni ment az ifjú pár, a maradékot meg fel tudták használni családalapításra. Ha a szülők megtehetik, hogy beszállnak a gyerekeik lagzijába,és akarnak, akkor tegyék, viszont tartsák tiszteletben az ifjú pár kéréseit...

Ha mást nem, legalább a tortát ti fizessétek, illetve amit még ki akarnak spórolni anyukádék.

2014. máj. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
Amúgy egyetértek a 22-essel, én sem értem ezt a gyk-s hozzáállást. Nálunk tök egyértelmű, hogy a szülők, amennyire ők tudnak, beszállnak a lakásvásárlásba, esküvőbe stb, vagyis ami az élet elkezdéséhez kell. Ha van már saját kereset, akkor a lakás felújítása, vagy akár egy nyaralás már nyilván nem a szülők dolga, de az ilyen nagyobb költségeket, ha tudják, és akarják, vállalják át. Én is meg fogom ezt tenni a gyerekemért, hiszen azt akarom, hogy az életének a nagy napja a számára legjobban alakuljon.
2014. máj. 9. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:

utolsó, a kedves kérdező elvárta, hogy fizessék és maradjanak csöndben a kedves szülők.

"Isten lássa lelkemet ha szegény emberek lennének semmiképp nem várnék el az esküvővel kapcsolatosan semmit." - ÉS így miért kell elvárni? MI AZ HOGY ELVÁRNI? Egy felnőtt mit vár el? Ha a szülők adnak, az tök jó, de ha nem, miért várja el? csak jár itt a szája, meg sír, hogy jaj így, jaj úgy, de az hogy 5ft-ot hozzárakjon, ahhoz nem füllik a foga. Gusztustalan, hogy elvárja, és még sír, hogy neki semmi sem jó. Undorító gyerek, aki semmit sem becsül, egy kis tojáshéjjal a seggén lévő gyerek, mert egy felnőtt nem ilyen, ha nem tetszik akkor lehet dolgozni és magának fizetni, de könnyebb anyucit szidni, hogy jaj de gonosz, mikor van pénze. IGEN neki van pénze, és nem várható el SENKITŐL sem, hogy fizesse a gyereke esküvőjét. ELVÁRNI SEMMIT SEM LEHET, főleg egy ilyen kis hisztisnek nem adnék 1ft-ot sem.

"Azért fáj ez a kijelentés mert megtehetik, van rá pénzük." - Talán nem minden pénzüket erre akarják elverni, ahogy a kérdező várja.

2014. máj. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a kedves kérdező rákényszerítette volna a szülőket, hogy fizessenek.

De ha a szülők nem veszik figyelembe a kéréseit, akkor inkább ne álljanak semmit.

Szerintem sok emberből az irigység beszél. El nem tudom képzelni, hogy ne támogassam a gyerekemet minden élethelyzetben. Az esküvő kb az utolsó nagy projekt, ahol a szülő beszállhat. Ha nem akar, ne szálljon, akkor szerényebb esküvőt rendeznének, ezt írta is a kérdező. Ha viszont beszáll, mert a szülő úgy akarja, akkor se kényszerítse rá az akaratát a gyerekére.

2014. máj. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
Nálunk egyébként ciki a gyerek boldogságán spórolni...
2014. máj. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

amint előjöttek a konfliktusok szépen fel lehetett volna állni, hogy mi nem ezt akarjuk - de utólag sírni könnyebb.

engem nem izgat fizetik e neki vagy sem, de nem felnőtt, nem áll ki magáért se ő, se a párja, lapulnak mint a bizonyos a fűben, idejön sírni, de nem az, hogy akkor felálltak volna: ide figyeljetek, köszönjük hogy fizetnétek, de úgy látjuk ti akarjátok megszervezni az utolsó részletig, így nem fogadjuk el, megszervezzünk ahogy mi szeretnénk, a mi pénzükből. de még egyszer köszönjük!

ez a felnőtt hozzáállás, nem a anyuci pénze jó, de kussoljon, én meg egy önállótlan kis nulla vagyok, aki nem meri megmondani a véleményét és egy anonim oldalra jövök sírni.

fel kéne nőni, saját döntéseket hozni, felvállalni a véleményt, nem utána puffogni!!

2014. máj. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
Abban egyetértek, hogy hamarabb kellett volna a sarkukra állniuk, mégis csak az ő esküvőjükről van szó, max akkor az anyuka elállt volna a fizetéstől (bár még ez sem biztos, mert hiúságból lehet h kitartott volna mellette).
2014. máj. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!