Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő, menyasszonytánc,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő, menyasszonytánc, költségek-"bevétel"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Augusztusban lesz az esküvőm párommal, templomi plusz lagzi egy étteremben. Kiszámoltuk, az összes költségünk nagyjából 1.3M forint lesz, ebből jelenleg rendelkezésre áll olyan 800e forint.


120 meghívott vendég lesz, tervezünk menyasszonytáncot, stb.. Szerintetek hülyeség így belevágni, hogy nagyjából félmillió forinttal kevesebbünk van?


A költségeket a lagzi után pár nappal kell kifizetni, tehát abban reménykedünk, hogy "bejön" még legalább félmillió az ajándékokból, táncból.


A rokonságunk anyagi helyzete egyébként változó, a 120 főből olyan 20 gyerek, összesen 30-40 családról van szó egyébként. A szüleink nem tudnak segíteni anyagilag.. és ajándékot sem várunk tőlük (szegények).


Előre is köszönöm a válaszokat! Tudom, az ember addig nyújtózkodjon, ameddig a takarója ér.. nade egyszer van az embernek esküvője és a kérdés arról szól, hogy mennyire féljünk a párommal:)



2014. máj. 9. 15:32
1 2 3 4 5
 41/42 anonim ***** válasza:

Persze, nem szokták megmondani, hogy szerintük pénzéhes hozzáállás.

Mert a legtöbb ember szerintem úgy van vele, hogy nem tudja nélkülözni a 10ezer/fő-t, viszont kiváltotta volna az ajándékot ez párezres konyhai cuccal, vagy valamivel. Annak az értékét viszont ciki lenne borítékba tenni...


Érdekes, nekem a kollégáim mind panaszkodnak, "már megint esküvőre hívtak, ki győzi ezt?", és hasonló felszólalások. Mert az már egy pár esetén kapásból 20 ezer forint, nem beszélve az utazási költségről, esetleges ruhavásárlásról.


Képzelem, a kérdező és néhány válaszadó tényleg olyan könnyedén viselné, ha a vendégek jelképes összegként 500 meg 1000 forintokat tennének a perselybe. Persze úgy könnyű kijelenteni, hogy tudja, legfeljebb 1-2 vendég csinálja meg.

2014. máj. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/42 anonim ***** válasza:
Hallottam olyat ismerősi körben, hogy az esküvő másnapján ment a pár kuncsorogni mindenhova, mert nem lett meg a pénz... Ti tudjátok, én biztos nem kockáztatnám meg és izgulnék ezen az esküvőmön egész éjjel.
2014. máj. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!