Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő, menyasszonytánc,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő, menyasszonytánc, költségek-"bevétel"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Augusztusban lesz az esküvőm párommal, templomi plusz lagzi egy étteremben. Kiszámoltuk, az összes költségünk nagyjából 1.3M forint lesz, ebből jelenleg rendelkezésre áll olyan 800e forint.


120 meghívott vendég lesz, tervezünk menyasszonytáncot, stb.. Szerintetek hülyeség így belevágni, hogy nagyjából félmillió forinttal kevesebbünk van?


A költségeket a lagzi után pár nappal kell kifizetni, tehát abban reménykedünk, hogy "bejön" még legalább félmillió az ajándékokból, táncból.


A rokonságunk anyagi helyzete egyébként változó, a 120 főből olyan 20 gyerek, összesen 30-40 családról van szó egyébként. A szüleink nem tudnak segíteni anyagilag.. és ajándékot sem várunk tőlük (szegények).


Előre is köszönöm a válaszokat! Tudom, az ember addig nyújtózkodjon, ameddig a takarója ér.. nade egyszer van az embernek esküvője és a kérdés arról szól, hogy mennyire féljünk a párommal:)



2014. máj. 9. 15:32
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
46%

"Szerintetek a több vendég csak több pénzt jelent? Nem jelent véletlenül többet kiadásként is?"


Csak éppen az itt adott "pozitívra vagy nullára jöttünk ki a végén" hozzászólásokból nekem egyenes arányossággal következik, hogy minél többen vannak meghívva, annál nagyobb eséllyel jön vissza az ár.

Mert, mint írták sokan, a 10 000 ft/fő alap elvárás a kaja miatt, és van, aki csak többet ad ennél. Hogy máshogy jönne ki nullára sőt pozitívra az esküvő és lagzi mindenestül, minthogy a vendégek TÖBB PÉNZT adnak kajára, mint amennyibe az ténylegesen került. Hisz ha nullára jönnek ki, vagy pluszba, akkor abba az is beletartozik, hogy a vendégek által adott pénzből visszajön a kaján kívüli kiadás is, mint zenekar, fotós, ruhák, díszítés, és a többi. Tehát megéri minél több vendéget hívni.

A fotós az ugyanannyi 20 fős lagziba, mint 100 fősben. Viszont a 20 ember 10 ezer forintjából aligha futná mindenre, míg a 100 fősnél sokkal valószínűbb, hogy elég pénzt dobnak össze.

Mi ez, ha nem a lagzi rokonok által való megfizettetése?

2014. máj. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
31%

Én voltam már pár lakodalmon, mert most van a korosztályom "házasodós korban", de egyik nagyobb létszámú eseménynél sem gondoltam arra, hogy a "genyók" csak azért hívtak meg, hogy kifizessem a bulijukat... Sőt örültem, hogy a családjuk mellett engem is maguk mellett akartak tudni a nagy napon. Nem érzem kihasználásnak az ajándékozást, mert ha egy szülinapot tartunk (ami minden évben van...), akkor is viszek ajándékot, vagy beszállok a közösbe, miért tenném máshogy az életük eme neves napján?

Aki meg (akár családból) úgy gondolja, hogy csak a pénze kell a fiataloknak az esküvőre, az ne menjen el, mert akkor nem tud együtt örülni azokkal, akik szívből örülnek az ifjú párnak.

2014. máj. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
48%
Utolsó ebben a kérdésben egyértelműen arra kell a násznép, hogy fizesse az esküvőt.
2014. máj. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 A kérdező kommentje:

Nem, arra kell, hogy jólérezzék/zük magukat/magunkat.


Úgy vágtunk bele, hogy jelenleg kp-ban nem áll rendelkezésre a szükséges összeg, kb félmillió hiányzik.


DE! A számlámon ennél jóval nagyobb összeg van lekötve. Amihez érthető okokból nem szeretnénk hozzányúlni.


Nyílt titok, azt gondolom, hogy a legtöbb esküvőn van pénzmozgás. Ajándékok, menyasszonytánc. Utóbbihoz ráadásul felénk a rokonság ragaszkodik is, a menyasszonyrablásról nehezen tudtuk őket lebeszélni:)


A kérdés arról szólt, hogy szerintetek a leírt körülmények között mennyi pénzt kaphatunk ajándékba?


Feltehettem volna úgy a kérdést, hogy nálatok hogy alakult a költség/ajándékok témája, de nem akartam. Akkor bezzeg nem lett volna ennyi "addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér!"-komment..


De persze fúj, rosszak vagyunk, mert rizikózunk, mert nem nyúlunk megtakarításhoz, sőt, a násznéppel fizettetjük ki a lagzi egy részét, hát, vessetek minket a mókusok elé.

2014. máj. 12. 18:45
 35/42 anonim ***** válasza:
65%
Milyen vendégség az, ahol én fizetem a fogyasztásom? Ha annyira akarom, hogy XYZ rokon/barát/kolléga ott legyen, mert aaannyira fontos a jelenléte a számomra, akkor miért várom el, hogy ők dobják össze az általam megálmodott lagzit?
2014. máj. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:

Szövegértés: 1-es.


Mióta kötelező pénzt adni, vagy egyáltalán, ajándékot az ifjú párnak, nekünk?


Senki nem fog kinézni senkit, ha egy képeslapot ad nekünk ajándékba, vagy ha menyasszonytáncba egy "jelképes" 500 ft-ossal száll be.


A frusztrációkat légyszi máshol vezessétek le.. nem tökmindegy, hogy az ajándékként kapott pénzt mire költjük? Lehet pl. kaját venni belőle egyáltalán? Esetleg bútort? Esetleg nászutat?

2014. máj. 12. 18:59
 37/42 anonim válasza:

Kicsit necces... :)

Én nem tudom be merném-e vállalni. Mi, ha nem jön össze, akkor hitelt veszünk fel rá. Nem számítunk a pénzre, mert az egyik család pl. nem engedheti meg magának. Még ha ennek ellenére adnának is, azt nem fogadnánk el. Bár, akkor meg kellemetlenül éreznék magukat. Megbántva. Ezt még átgondolom :)

120 embernél ha erre számoltok, talán bejön. De tapasztalat, hogy sokan megveszik a leakciózott kézimixert 4000 Ft-ért. Nem rosszból, én annak is örülök ha 100 évre előre megvannak a konyhagépek. :)

Manapság nagyon horribilis árak vannak és hacsak nem otthoni bográcsozós lagzit tartotok akkor egy vagyon. :( Biztosak vagytok benne, hogy kijön ennyiből? Nekünk a 63 fővel ugyanennyi... :( pedig nem egy 5*-os helyet néztem ki :)

Max. ha italra nem számoltok, de akkor annyival is kevesebbet fognak adni. De ez érthető is :) A legtöbb helyen a menü+éjféli vacsora 5500-6000 ft-nál kezdődik. Plusz az italok, díszítés (na mi ezen fogunk spórolni :) ), torta, ruha, kiegészítők, fodrász, sminkes, fotós, gyűrűk stb...és még a tizedét se soroltam fel. Nem hagytatok ki valamit? Csak azért kérdezem, hogy ne érjen meglepetés... :)

Addig is minden jót! :)

2014. máj. 12. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:

Szia!:)


Gyűrűk, ruhák már megvannak:) italt mi szerezzük be, a vendéglátós csak a sört és kávét adja.


Ja igen, itt vidéken 5500 per fő a menü ára.

2014. máj. 12. 21:01
 39/42 anonim ***** válasza:
62%

Azt hiszem, helytől, szokásoktól, rokonságtól függ, hogy az esküvőn mi az elfogadott pénzügyek tekintetében és mi nem. Engem meglep, hogy itt milyen sokan próbálnak lebeszélni.

Nálunk is hasonló volt a kassza, belevágtunk, nem bántuk meg.

Készítettünk egy "pesszimista" költségtervet és ahhoz lőttük be az estére szánt tartalékot.

A költségtervben úgy számoltunk, hogy a vacsi ára +/-50% jön be (azaz a fele vagy a másfélszerese).

A ti esetetekben így a pesszimista szám kb. -80e Ft-ot jelent, amit azért még el lehet viselni.


A meghívókba mi tettünk egy kis kártyát ezzel:


Kedves ismerős, barát, rokon,

kérünk titeket, ne vegyétek zokon,

törölköző, ágynemű, étkészlet,

nálunk teljes a készlet.

Ezért inkább mit ajándékra szánnátok,

A menyasszonytáncnál a lábosba’ dobjátok.

Az ajándék nem vész kárba,

Megígérjük, előbb-utóbb befektetjük egy kis családba.


Nem volt sértődés, utólag sem kaptunk vissza negatív visszajelzést erre vonatkozóan (másra, pl. a zenére igen), és az optimista költségtervtől kicsit több jött be, tehát a vésztartalékhoz egyáltalán nem kellett nyúlnunk, és még pluszos is lett az este.

Mindenki jól érezte magát, senki nem ment csődbe.

Szóval körültekintően fussatok bele, számolgassatok, készüljetek okosan, nem reménytelen a helyzet!


Mi most amúgy is kicsit belefutottunk az esküvő-bizniszbe, látjuk az élő példákat, privátban szívesen segítek, ha van tudok.

2014. máj. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
69%
Kunyerálós versike nagyon gáz, persze senki nem fogja megmondania szemetekbe, de nagyon szánalmas amikor a pár vendégségbe hív, aztán idióta versben közli, hogy pénz vigyél azért ha mész vendégségbe.
2014. máj. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!