Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő, menyasszonytánc,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő, menyasszonytánc, költségek-"bevétel"?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Augusztusban lesz az esküvőm párommal, templomi plusz lagzi egy étteremben. Kiszámoltuk, az összes költségünk nagyjából 1.3M forint lesz, ebből jelenleg rendelkezésre áll olyan 800e forint.


120 meghívott vendég lesz, tervezünk menyasszonytáncot, stb.. Szerintetek hülyeség így belevágni, hogy nagyjából félmillió forinttal kevesebbünk van?


A költségeket a lagzi után pár nappal kell kifizetni, tehát abban reménykedünk, hogy "bejön" még legalább félmillió az ajándékokból, táncból.


A rokonságunk anyagi helyzete egyébként változó, a 120 főből olyan 20 gyerek, összesen 30-40 családról van szó egyébként. A szüleink nem tudnak segíteni anyagilag.. és ajándékot sem várunk tőlük (szegények).


Előre is köszönöm a válaszokat! Tudom, az ember addig nyújtózkodjon, ameddig a takarója ér.. nade egyszer van az embernek esküvője és a kérdés arról szól, hogy mennyire féljünk a párommal:)



2014. máj. 9. 15:32
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
95%
Én nem mernék belevágni. Hallottam több olyan esetről ahol elszámította magát a pár. A meghívókra mindenképp föltüntetném akár verses formában hogy pénzt szeretnénk kapni nászajándékba. Különben könnyen belefuthatsz a konyhai eszközökbe és egyebekbe... A menyasszonytánc nem jelent plusz bevételt napjainkban. Van aki a rátok szánt összeget nem előre borítékban fogja odaadni hanem a menyasszonytáncba. De valaki megfelezi és egyik részét borítékban kapjátok másik részét a táncba. Most már nem jellemző hogy még többet szeretnének adakozni a párra szánt összegen felül menyasszonytánc esetén. Mindenesetre nagy kaland amire vállalkoztok. Sok boldogságot kívánok és bőséges bevételt az menyasszonytáncból!
2014. máj. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
89%

Ezt a verses formát miét erőltetik?

Miért tartjátok jő ötletnek?

Szerbtem annyira nem illi, és annyira lealacsonyítja az egészet...

Egy meghívóba főleg nem..

A ember jóesetben olyanokat hív meg, akiket ismer...tehát legalább beszélő a viszony...akkor úgyis tudjak mit szeretnétek... Aki enm pénzt ad ebben az esetben, az a kérés ellenére sem azt fog...


Nem tudom hányadik voltam

2014. máj. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
79%
Nem fog visszajönni valószínűleg. Ezzel nem kéne szórakozni
2014. máj. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
80%

A vacsora ökölszabályként kb. 10e Ft/fő. 120 főre ez önmagában 1,2M, szóval nem teljesen látom a költségvetésetek összetételét. Az "átlagos" lagzikon a menyasszonytánc (szintén egy ökölszabály, kb. ár) a vacsora árát hozza vissza, merthogy ennyivel illik hozzájárulni vendégként az estéhez.

Mi a meghívóba beleverseltük, hogy aki amit ajándékra szánt, azt borítékban adja oda a menyasszonytáncon, és a vacsi árától azért sikerült jóval többet összetáncolni.

2014. máj. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 A kérdező kommentje:
A vacsora 7000 per fő, plusz az innivalók (jó, van gyerekkedvezmény is). Ebben már benne van a torta meg minden, ami az evéssel kapcsolatos, sütik stb. Innivalóval, röviddel stb együtt így jön ki 1 millióra az étel-ital.
2014. máj. 9. 17:01
 16/42 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vágnék bele. Mi sem kerestünk hú de jól, de egy év alatt összeraktuk az esküvőre valót. Tudtuk, hogy össze fog jönni annyi pénz a meghívottaktól, amennyibe a lagzi kerül. Ennek ellenére sem vágtunk volna bele, ha nincs meg rá a pénzünk. Egyébként kb. 1 millióba került és 2 milliót kaptunk plusz ajándékok. 90 fős volt a lakodalom.
2014. máj. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
82%
Hát ez aztán ésszerű döntés. :) Felélni a tartalékot, és fél millát remélni, hogy majd a rokonság összedobja. Micsoda felelősségteljes emberek vagytok, de komolyan!
2014. máj. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
69%

Ne aggódj, kérdező, ha nem jönnek be a számításaitok, még mindig szaladhattok gyorskölcsönért a Providentbe a lagzi másnapján! :D


[link]

2014. máj. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 A kérdező kommentje:
"Természetesen" van tartalék.. nem felélésről van szó. Számlán lekötött pénz, de ahhoz nem szeretnénk nyúlni, csak végszükség esetén.
2014. máj. 9. 17:07
 20/42 anonim ***** válasza:
74%
Ha van miből kifizetni vegszukseg esetén, akkor hajrá! Mi a kérdés? :)
2014. máj. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!