Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Meghívnátok az illetőt ez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meghívnátok az illetőt ez esetben vagy sem?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy meghívnátok olyasvalakit az esküvőtökre, akit egyáltalán nem bírtok, de mondjuk egy közeli rokonnak a barátja (párja).


Én azon vagyok, hogy a vendéget tiszteljük meg azzal, hogy párral hívjuk, ezzel alapvetően a vőlegényem is egyetért.

De van a rokonságában egy lány (17) akinek van egy barátja (18), aki naaaagyon ellenszenves (és akkor még finoman fogalmaztam). 18 éves vagánykodó, nagyképű, iskolakerülő, "nagymenő". Azt mondta a vőlegényem nem fogja elnézni a saját esküvőjén...


Szerintem azért kellene meghívni, mert emlékszem, amikor 18-19 éves voltam, akkor nekem is jól esett, hogy engem is meghívtak a párommal a családi eseményekre. Úgy érzem pofátlanság lenne, ha nem hívnánk meg.


Nálatok mi döntene? :)


2014. júl. 5. 13:39
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
71%
Hulyeseg! Lehet, hogy eppen a kioltozott nagyneni fujta meg a 2 penztarcat. Nincs senki arcara irva.
2014. júl. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
83%
Az, hogy a vendégeket a párjukkal együtt szokás meghívni az nem a tinik pajtásaira vonatkozik, hanem a felnőttek házastársára, élettársára, komoly kapcsolatára.
2014. júl. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
50%
Kedves kerdezö szerintem hivd meg mivel rokonod a lany.... gondolj bele ha a te parodat nem csippni valaki a csaladban vagy a rokonsagban es meghivnanak teged az eskuvore....de hozza tennek a parodat ne hozd el !!na ez az ami gusztustalan,szerintem ezt ne tedd meg..... gondolom en ha mar rokonsagban gondolkodtok,nem szuk csaladi eskuvo lesz..... tehat hivd meg mind2 es ott a tomegben el lesznek, mert ugysem veluk leszel ossze zarva az eskuvo minden percebe!!!!!te dontesed.... vagy mind a 2 meghivod...vagy egyiket sem !!!
2014. júl. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 piroska és a farkas ***** válasza:
79%
Előre is bocs, mert lehet, h maradi leszek és kicsit bunkó, de azt gondolom, hogy "pár"- nak ilyen esetben az én szememben azok minősülnek akik komoly kapcsolatban élnek, esetleg màr jegyesek, de a "most épp jàrok valakivel" kategória nem. Persze lehet 17 évesen is érett az ember egy komolyra, de szerintem egész nyugodtan címezzétek a meghívót csak egyben a csalàdnak.
2014. júl. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
88%

8. vagyok.

Természetesen én alapvetőnek gondoltam, hogy ha már felmerült a meghívás gondolata, akkor nem két hetes kapcsolatról van szó, hanem legalább fél, vagy akár egy évesről. Mert 17-18 éveseknél is előfordulhat az ilyen, és náluk egy ilyen hosszúságú kapcsolat már komolynak számít. Tehát ha a gyerek nem a lány BARÁTJA hanem csak az épp aktuális barátja, akkor nem hívnám meg. Akkor teljesen jó ötlet amit a párod mondott, hogy a család kapjon meghívót, a lány külön ne. A szülőknek meg csak lesz annyi intelligenciája/esze, hogy egy épp aktuális barátot nem szoktak ilyen családi eseményre vinni.

2014. júl. 5. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
92%
Ha még a szülőkkel él a lány(ami valószínű) akkor én úgy gondolom teljesen belefér ha családi meghívót küldtök ki.Az előttem levő 2 hozzászólóval tökéletesen egyetértek!
2014. júl. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

ES kik vaagyunk mi, hogy megbiraljuk, hogy kinek-milyen a kapcsolata? Akkor mondjuk, hogy csakis hazastarsak szamitnak "paroknak". Ugye az nem megy, mert itt soknak az csak papirt jelent.

Mint kulfoldon, illedelmesen szokas. Meghivott + par. Legyen a par akar tegnap ejjelrol osszeszedett.

2014. júl. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
78%
Én természetesen meghívnám. Egy illedelmes mosolynál nem kell többet "adni", gyakorlatilag szóba se kell vele állni. Mindenkinek a családjában vannak olyan alakok, akiket ki nem állhatunk, mégsem mellőzzük őket, ha nagy családi eseményről van szó, különösen nem esküvőről vagy temetésről. Ezért család a család - legalábbis szerintem.
2014. júl. 5. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
Szerintem a lényeg azon van, mióta vannak együtt, illetve a családi szokásokon. A kérdező szavaiból úgy ítélem, hogy náluk az a szokás, hogy ilyen komolyságú kapcsolatnál már illik a párt is hívni. Szerintem egy kamaszt, aki még a szüleivel él, még nem biztos, hogy komoly kapcsolatban élőként kellene tekinteni, ilyenkor családi meghívót szokás adni, ezért az illem szempontjából egy nagyon kényes, köztes helyzet áll fenn. A ti döntéseteken múlik a dolog, szerintem ez esetben nem vétetek akkor sem az illem ellen, ha nem hívjátok meg, hiszen nem egyedül érkezne a lány. Más családi eseményeken mindig vele van a fiú, gondolok itt születésnapokra, ballagásokra, karácsonyra? Mert ez egy jó kiindulópont lehet: ha a család családtagnak tekinti más eseményeken, akkor vegyétek ti is úgy, ha ők sem kezelik akként, akkor nektek sem kell.
2014. júl. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Szerintem azért 17 éves gyerekeket még nem kell fiústul/barátnőstül meghívni, az ilyen járogatások nem tartoznak a családra.
2014. júl. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!