Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Meghívnátok az illetőt ez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Meghívnátok az illetőt ez esetben vagy sem?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy meghívnátok olyasvalakit az esküvőtökre, akit egyáltalán nem bírtok, de mondjuk egy közeli rokonnak a barátja (párja).


Én azon vagyok, hogy a vendéget tiszteljük meg azzal, hogy párral hívjuk, ezzel alapvetően a vőlegényem is egyetért.

De van a rokonságában egy lány (17) akinek van egy barátja (18), aki naaaagyon ellenszenves (és akkor még finoman fogalmaztam). 18 éves vagánykodó, nagyképű, iskolakerülő, "nagymenő". Azt mondta a vőlegényem nem fogja elnézni a saját esküvőjén...


Szerintem azért kellene meghívni, mert emlékszem, amikor 18-19 éves voltam, akkor nekem is jól esett, hogy engem is meghívtak a párommal a családi eseményekre. Úgy érzem pofátlanság lenne, ha nem hívnánk meg.


Nálatok mi döntene? :)


2014. júl. 5. 13:39
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
11%

Ti döntitek el, hogy megtisztelitek-e azzal a lányt, hogy meghívjátok a barátját is, vagy olyan fene nagy jelentőséget tulajdonítotok ennek a napnak, hogy inkább megbántjátok, csak nehogy lássátok annak a srácnak a képét, akit nem kedveltek.

Szerintem mi meghívnánk. A mi családunkban van tisztelet egymás iránt.

2014. júl. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
88%

Én saját magamnak ellent mondva azt mondom, akit nem akar látni az esküvőjén azt ne hívjátok meg...(mivel nem közvetlen rokon partnere)


Én így voltam az egyik sógornőmmel. A férjem nővérével. Megvolt rá az okom, de nagyon nem akartam ott látni az esküvőn. Sajna mivel közvetlen rokon: férjem féltestvére, így elviseltem.... de ha pl egy rokon pasi nője lett volna, biztos hogy nem hívom meg.


Maradjunk annyiban, hogy a sógornőmet sem én hívtam, hanem a férjem:), bár ő is illendőségből... ő sincs vele jóban, szóval nem sírt volna ha nincs ott. De bunkó mégsem akart lenni.

2014. júl. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:

Látom sokan válaszoltatok... mindenkinek nem írok külön-külön vissza.


Pont az a lényeg, hogy a páromat próbálom meggyőzni arról, hogy annak idején mikor mi is "csak" jártunk 18-19 évesen engem is hívtak külön, vele és jól esett nekünk is. Ezért szeretném, ha mi is elfogadóak lennénk és a lányt a barátjával hívtuk.

Nem lesz ebből a kapcsolatból esküvő szerintem, de nekik most fontos és szeretném, ha megtudnám erről győzni a páromat...



Köszönöm a válaszokat!

2014. júl. 5. 20:56
 24/30 anonim ***** válasza:
Hát mindkettőtök nagy napja ez, és ha a vőlegényedet ennyire zavarja, akkor lehet, hogy nem kéne erőltetni. Melyikőtök rokona az érintett lány? Mert ha a tiéd, akkor talán ezzel tudnál rá hatni, de ha az ő rokonáról van szó, talán a vőlegényedre kéne bízni a döntést.
2014. júl. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
mennyi ideje vannak együtt? menyire közeli rokonod a lány? A te rokonod vagy a vőlegényedé?
2014. júl. 5. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Vőlegényem rokona a lány. Néhány hónapja vannak együtt...
2014. júl. 6. 09:10
 27/30 anonim ***** válasza:

Mi a rokon "gyerekeknél" csak azoknak mondtuk, hogy barát/barátnő is jöjjön, akik már régebb óta együtt vannak (értsd: már év(ek)ben mérhető).

Amúgy is családi meghívót vittünk, szóban mondtuk, hogy a barát/barátnő is meg van hívva.


Én sem hívnék meg "pár hónapos" tini szerelmet, bármennyire is jól esne a párnak. Menjenek bulizni, kempingezni, nyaralni, érezzék jól magukat, de családi eseményhez le kell tenni valamit az asztalra, nem csak facebookon a státuszát "kapcsolatban"-ra állítani.

2014. júl. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
Nálam az döntene, hogy mennyien lesznek a lagzin (ha sokan, nem érdekel, ha egy "hülye" van, úgysem veszem észre), illetve hogy mennyi ideje járnak a fiatalok, na meg hogy egyéb családi dolgokba mennyire vonják be amúgy a srácot. Ha 2-3 hónapja járnak, valószínűleg nem hívnám meg, de ha már mondjuk fél éve, akkor talán.
2014. júl. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 A kérdező kommentje:

Köszi szépen. Azt hiszem konzultálunk a meghívásról a lány szüleivel, talán ők ismerik annyira a srácot, hogy megmondják, hogyan s mint...:)


Köszi a válaszokat.

2014. júl. 7. 22:50
 30/30 anonim ***** válasza:

Most téged inkább az érdekel,hogy mit mondd a párod vagy az,hogy mit gondol majd az a lány.

Nem nem kell meghívni ha úgy érzed hogy nem kell.

2014. júl. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!