Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Tudom, hogy ma több esküvői...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tudom, hogy ma több esküvői kérdés volt, ráadásul engem is egy esküvős kérdés ihletett. Mennyire megszokott dolog mostanában, hogy a gyereket nem hívják meg, csak a szülőket? Hogy szokták a szülők ezt fogadni?

Figyelt kérdés

2014. júl. 24. 14:47
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
82%
nekem nincs gyerekem, egyik válaszoló kiváncsi volt rá :)
2014. júl. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos nem ilyen egyszerű a dolog. Néhányan már kifejtették, vannak tündéri gyerekek akik tudnak viselkedni és vannak "állatok", akik üvöltenek, törnek-zúznak és anyu még büszke is rá. Ha közeli a rokon, jó ismerős, tudják milyen a gyerek, akkor nincs gond, de a távoli rokonoknál nem tudhatják.

Bőven elég, ha csak egy-két ilyen Vérpistike van és nem fog másból állni az este, mint hogy azt figyelik mit ver le, tör el legközelebb, kibe rúg bele, kit harap meg stb.

Szóval lehet le pontozni, de az a biztos, ha nincsenek gyerekek egy esküvőn.

2014. júl. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
84%

Vérpistike :D :D Ezen behaltam, sírva röhögök :D


Mi egészen szerencsés helyzetben voltunk, ugyanis 24 és 25 évesen házasodtunk össze, a barátaink nagy része velünk egyidős, és még csak kanyarban sem volt náluk a család/gyerek témája, volt pár idősebb (értsd: 30-as) haver, de nekik sincs gyerekük. Egyetlen 30-as házaspár volt, ahol volt két gyerek, én nemes egyszerűséggel megkérdeztem, hogy szeretnék-e hozni őket, mert tudni akartam, hogy számoljak-e velük, vagy ne. Visszakérdeztek, hogy lesznek-e még gyerekek, mondtam, hogy nem, mert másnak nincs is, erre azt mondták, hogy akkor ők is otthon hagyják őket. Szerintem jobb volt így, főleg a szülőknek, de nem lett volna pofám kikötni, hogy hagyják őket otthon.


Amúgy igaza van annak a válaszolónak, aki azt írja, hogy sokan csak fölösleges plusz költségnek látják a gyerekeket. Én nem így láttam anno, de már találkoztam olyan véleménnyel, hogy a meghívás a szülőknek szól, mert ők a barátok, a gyerek csak szükséges rossz velük, akinek szintén fizetni kell a kajáját :/ Valahol megértem, mert ha sok a gyerek, az tényleg megdobhatja a költségeket, még ha féláron van is (nekünk pl. fix 10.000/fő volt a kaja+pia, 5000 lett volna a gyerek, függetlenül attól, hogy nyilván se nem eszik, se nem iszik annyiért). Ez a hozzáállás számomra viszont visszataszító, aki ennyire anyagias, az ne csináljon lagzit, mert elkerülhetetlen, hogy legyenek kötelezően meghívandó muszájemberek, főleg a rokonságban.

2014. júl. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
52%
A mi családunkban ez elfogathatatlan. Mindeki a család része a születés pillanatától a háláláig. Ott van mindenki az esküvőkön, családi összejöveteleken, temetésen. Nincs kivétel. Az én eksüvőmön is ott volt a 2 éves keresztfiam. Hoztak neki egy járókat, abban aludt a lagzi alatt. A templomi esküvőn, amikor nyűgösködött, akkor meg kivitte az anyukája. Fel sem tűnt senkinek, a videón se hallani. Voltak 4-5 éves gyerekek is, ők sem zavartak senkit. Bár igaz, hogy nálunk a családban szokás megnevelni a gyerekeket, és nem Vérpistikék :-) vannak. A barátaim is kultúrált emberek kultúrált gyerekekkel, így az ő gyerekeik sem okoztak semmi galibát.
2014. júl. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:

Én esetleg munkatársak esetében tudom elképzelni, hogy nem viszem a gyerekeket, hiszen ott nem ismernek senkit, családban levő lakodalomnál furcsállanám, ha nem vihetném őket.

Az esküvő megint más dolog, pici gyerekkel inkább kint töltöm, nehogy "rosszkor" kezdjen sírni.

2014. júl. 24. 20:08
 26/30 anonim ***** válasza:
30%
Nekunk jovore lesz lagzink.Gondoktam ra en is hogy baratnomet megkerdezem higy mi lenne ha oicike nem jonne?De nincs oofam megkerdezni tole.En csak azert szeretnem ha a kicsi nem jonne mert 2 eves lesz es faradt kesz,nyugos lesz,a szulok nem "tudnak jelen lenni" az eskuvon ugy isten igazabol,szerintem felszabadultabbak lennenek ha nem lenne ott a baba aki utan rohangalniuk kell majd.Vegul rajuk bizom a dontest.Ha belegondolnak akkor nem hozzak el.Ha nem,akkor ott lesz,vegulis nem zavar csak szeretnek egy jot mulatni veluk is. :)
2014. júl. 25. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen normális dolog, hacsak nem közeli családról van szó. Tehát testvér, unokatestvér, nagynéni-nagybácsi esküvőjén oké, hogy a rokonok családostul mennek, de barátok, ismerősök, munkatársak esetén én ilyesmiről még nem nagyon hallottam.
2014. júl. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
62%

Az is ciki hogyha a rokongyerekeknek megengedik hogy jelen legyenek, de a barátok gyerekeinek nem. Ez egy nagyon nehéz döntés.

Sokan úgy gondolják hogy: ha a gyerekemet távol akarják tartani akkor engem is csak számításból hívtak meg, hiszen nem szeretnék hogy a szeretteim velem jól érezzék magukat a lagzin.

Még nehezebb a helyzet a mai világban, ha a említett gyerekek már nagyobbak és esetleg már van udvarlójuk vagy barátnőjük akit magukkal hoznának. Ilyen esetben nagyon nehézkes a mindenkinek tetsző út megtalálása.

2014. júl. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
83%

Előfordul, nem kevés esetben. Remélem, hogy senki nem fog lepontozni, nem az a célom, hogy bárkit megbántsak.

Ha valaki nagyon ellenzi a gyerekek jelenlétét, azért szokott előfordulni, mert sok a rossz tapasztalata mások esküvőin (én is láttam már gyereket, aki leszedte a stólát a szertartáson a párról, olyat is, aki lehúzta az alsószoknyát a menyasszonyról. Még csak rájuk sem szóltak, mert "milyen cukik"). A menyasszony ilyenkor nem szól, mert nem szeretne hisztisnek tűnni. Nem fogják megszakítani a szertartást, pedig sokszor szükség lenne rá, hogy zavartalanul folyhasson tovább. Nem a jól nevelt gyerekek ellen szól a dolog. Ott szokott felmerülni, ahol a rokonságban sok neveletlen gyerek van. Ilyenkor minden gyereket "ki szoktak tiltani" a párok, hogy ne legyen kínos, hogy csak adott szülőknek szólnak, hagyják otthon a gyereket.

Ha valaki attól retteg, hogy a picik elrontják a nagy napot, de nem merik azt mondani, hogy hagyják otthon, ott szakmabeliként azt szoktuk javasolni, hogy hívjanak szakértőt, aki a gyerekekkel foglalkozik. Van erre piac, foglalkoznak vele jópáran. Sokszor a gyerekek feladatot is kapnak külön a sziromszórástól a gyűrűpárnak viteléig, ..., ... és csoportban mozognak már a szertartás alatt is, így kicsit jobban le vannak foglalva és ezen felbuzdulva el lehet mondani nekik, hogy mit lehet és mit nem, ha előre tudjuk, hogy a szülők nem teszik meg. Sok helyen a vacsit is együtt, "bandázva", de a pártól távolabb eszik a gyerekek és különteremben foglalkozást tartanak nekik előtte és utána. Sajnos sok szülő ezen is megsértődik, pedig pont arra szolgál, hogy a gyerekeket úgy kössék le, hogy ne azok legyenek/akarjanak lenni a nap középpontjai és ne zavarják a párt. Volt olyan esküvőnk, ahol a gyerekek egy külön szinten még arcfestést és légvárat is kaptak még a vacsi előtti üresjáratban. 10-től már szinte mind aludt, arra is volt megfelelő ember, aki a szobában vigyázott rájuk, kicsivel arrébb pedig a szülők tudtak hajnalig táncolni.

Gyerekként (több, mint 20 évvel ezelőtt) voltam olyan többszáz fős falusi lagzin, ahol egy helyi óvodapedagógus foglalkozott velünk és este, amikor későre járt, együtt mentünk el aludni. Hajnalban a szüleim felkeltettek és hazavittek. Jól éreztem magam, lefekvés előtt a zenekar még Micimackót és Süsüt is játszott nekünk és végig a tesóimmal voltam.

Szóval igen, elő szokott fordulni. A násznép tagjaitól függ, hogy ezt hogyan fogadják.

2014. júl. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
96%
Májusban voltam egy esküvőn, ahol volt 2 cuki kislány (a menyasszony féltestvérei). Eleinte aranyosak voltak, de a menyasszony bevonulását végigüvöltötte mind a kettő, majd az egyik a szertartás vége felé is hisztizett egyet. A lakodalomba nem jöttek. (PEdig talán ott kevésbé zavartak volna.)
2014. júl. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!