Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Torvenytelen? Hamis nev,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Torvenytelen? Hamis nev, hamis hazassag? Es a gyerekek nevevel mi lesz?

Figyelt kérdés

Ferjem kulfoldi allampolgar, kb egy eve hazasodtunk. Nem akartam meghazadosni ilyen fiatalon, de deportaltak volna az orszagbol es ugy ereztem, belehalok, ha elveszitem. Amig be volt zarva a menekulttaborba, en honapokig kuzdottem, osszes penzemet,idomet,energiamat beleolve abba, hogy kibogozzam a torveny erthetetlen szalait es beszerezzek minden dokumentumot kulfoldrol, ami a hazassagkoteshez kell, es meg a kulfoldon levo magyar konzullal is ervenyesittessem oket. Par honap alatt szazezrekbe es meg tobb aggodalomba es sirasba kerult, mire vegre - sok elutasitas utan - engedelyt kaptunk a hazassagra. Am amikor az anyakonyvvezeto regisztralt minket, parom nevet kerdezte helyes, magyar sorrendben, ugyanis paromnak 3 neve van es kulfoldon mas sorrendben all a kereszt es a csaladnev. Akkor elovettuk parom utlevelet, es elsapadtunk. Akkor vettuk ugyanis eszre, hogy az utlevelben es a szuletesi anyakonyvi kivonatban nem egyezik a nevei sorrendje, raadasul a hibas sorrend az utlevelben volt. Ezt azonban senki nem vette eszre. Mivel tudtuk, hogy elsosorban az utlevelre koncentralnak a hivatalokban, ezert az utlevel szerinti nevet adtuk meg, pedig abban a 2.keresztneve allt a csaladneve helyen. Feltunk, ha bevalljuk, akkor nem adnak majd minket ossze, marpedig nem varhattunk tovabb egy hettel sem, mert deportaltak volna. Az anyakonyvvezeto kerdezte a leendobeli gyerekeink csaladnevet is, es mivel azt kertuk, hogy az apa csaladnevet orokoljek, ezert az o nevuk sem az igazi csaladnev lesz. Marpedig mi azt akarjuk, hogy a gyerekek az igazi csaladnevet kapjak.

A dolgot bonyolitja meg, hogy kulfoldon elunk, ahol szinten nem az utlevel szerinti sorrendben hasznalja a nevet, hanem a valodi sorrendben, de eddig meg senkinek nem tunt fel a dolog.

Szoval a kerdeseim ezek: Torvenytelen a hazassagunk? Mi lesz, ha kiderul a nevsorrend csere, azaz, ha kiderul, hogy az utleveleben rossz sorrendben vannak a nevei? Es mi lesz, ha gyerekeink lesznek,mit mondunk majd, miert nem a hazassagi anyakonyvi kivonat szerinti csaladnevet akarjuk nekik adni, hanem az apa "keresztnevet"? (ami valojaban a csaladneve, csak epp a hivatalos iratok szerint nem.)

Eleg bonyolultnak tunik ez igy leirva, de probalkoztam erthetove tenni.


2010. jan. 14. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Valoban bonyolult:)De orszagon belul(Canada,Usa)nem az utlevellel igazolod magad(mas kartyakkal)hataratlepesnel pedig csak utlevelet kell mutatni:)Az hogy a gyerekek milyen neven nolnek fel szerintem mellekes(akkor is a ti gyerekeitek lesznek)de a kesobbiekben lehet nevvaltoztatast kerni.Egy a lenyeg:kapdd meg vegre a papirokat hogy az orszagban maradhass,utana mindent konnyebb megoldani!:)
2010. jan. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A Bevándorlási Hivatalt hívd fel ezzel kapcsolatban. Nekem is külföldi a párom, bár nekünk a hivatal szúrta el a születendő gyerekek családnevét, így ingyen kijavították, szerintem ti is igényelhetitek, hogy javítsák ki az adatokat. Persze ezért illetékbélyeg formájában fizetni kell. Én a helyetekben mindenképp minél előbb intézném ezt, mert ebből később problémák adódhatnak. A családomban el volt írva egyikünk neve minden dokumentumon. Mindig azt a nevet örökíti át az apa, ami a dokumentumokon van, nem azt, amit ő nevének tekint. A születési anyakönyviben szerepel a neve helyesen, tehát aszerint kell átíratni a többi okmányát - az összeset. Őszintén, ő sem vette észre, hogy mi van az útlevelében? Hát hamis névnek nem mondanám, de nem valós névnek igen. Ezt azonnal ki kell javítani. A házasságotokat nem hinném, hogy befolyásolja, hisz ezzel a névcserével semmilyen előjoghoz nem jutott, nem csapott be vele szándékosan senkit. Mindig az anyakönyvi kivonat számít igazán, ha nem is azt nézik.


A Bevándorlási Hivatal foglalkozik ezzel (külföldön kötött házasságok bejegyzésétől kezdve minden ilyen üggyel), szóval őket kell elérni telefonon és majd útba igazítanak (sajnos nem mindig jó helyre, de erre is majd lesz valami megoldás).

2010. jan. 14. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Inkabb az anyakonyvi kivonat a fontos, nem pedig az utlevel! Te eppen forditva irtad, ezert erthetetlen szamomra. Nekem is kulfoldi a parom, es tudom, hogy az anyakonyvi kivonata mennyire fontos! Eleg furcsa helyen hazasodtatok ossze, ha nem vettek eszre, hogy az anyakonyvi kivonat es az utlevel kulonbozo. Ez nem is bediktalas alapjan tortenik, hanem megnezik.

Most szerintem mar tul keso minden. Mennyibe fog ez nektek ujbol kerulni? Mennyi idobe, penzbe, idegbe, futkozasba...stb. Hasznaljatok az "uj" nevet.

Te is felvetted a parod nevet vezeteknevkent?

2010. jan. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Bekescsaban hazasodtunk ossze, mert ott volt a parom menekulttaborban.

En nem vettem fel a nevet, mivel nem akartam azt a valotlan nevet felvenni.

De most gondolkoztam, hogy 2016ban lejar ferjem utlevele es ujat kell majd igenyelnie. Az uj utlevelbe meg ugyis a helyes adatai lesznek beirva.

Szulni meg ugysem Magyarorszagon fogok, itt Svedorszagban meg nem hiszem, hogy a szuleshez el fogjak kerni a hazassagi anyakonyvi kivonatunkat. (azt olvastam ugyanis, hogy Magyarorszagon kotelezo bemutatni a hazassagi kivonatot.)

De itt azt (remelhetoleg) ugysem fogjak majd kerni.

Majd akkor igyekszem 2016-ig nem terhes lenni :)

2010. jan. 15. 12:53
 5/6 A kérdező kommentje:
Es a nevet sem fogom folvenni, az enyemmel teljesen elegedett vagyok :)
2010. jan. 15. 12:55
 6/6 anonim válasza:
10%
Remélem felrobbansz vele eggyütt amikor merényletre készül a mocskos bevándorlód.
2016. jún. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!