Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Örömanya fehérbe volt az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Örömanya fehérbe volt az esküvőn. Vélemény? (Fehér vagy fekete a cikibb? )

Figyelt kérdés
2014. okt. 29. 14:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
58%
Egy ilyen ruhát ne vegyen fel egy 40 év feletti nő szerintem, se esküvőre, se máshova. :/
2014. okt. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
37%

a hobbim a magyar lakodalmi szokások, tehát elég sokat olvastam hozzá, róla. Sehol nem találkoztam azzal, hogy az örömanyának valamilyen szinten is elő lenne írva, hogy milyen színű ruhát illik viselnie. Erősen hiszem, hogy ez helyi szokás. Érintőlegesen van megemlítve, hogy az örömszülőket itt-ott hívják bús szülőknek is, innen lehetne hogy fekete ruhába jelenjen meg az anya, de eddig a bússág a gyász viseletéig nem azonosult.

Én tartanám magamat ahhoz, hogy se fehér, se fekete, se piros. Ez elég egyszerű, főleg egy anyának ne essen ez már nehezére, hogy semmilyen szinten se akarja magára felhívni a figyelmet, a leánya helyett.

Kissé szánalmas is, és mosolyogtató.

2014. okt. 31. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
57%

Utolsó akkor olvasgass még mert magyar hagyományok szerint örömanyának fehérbe kell menni esküvőre.

Nagyon nem vagy még képbe.

2014. okt. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
53%

Tájegységek szerint változik: van, ahol hatalmas illetlenség fehérben, feketében, vagy pirosban menni, máshol kifejezetten elvárás a fekete, vagy a fehér.

Ma már a szokások kikopásával csak az általános etikett figyelembevételével a feketét és a fehéret nem szokták ajánlani. A húgom esküvőjén a tanúja vett fel talpig fehéret és végig olyan savanyú képet vágott a húgom mellett a szertartásokon, hogy rossz ránézni a képekre. (Lefelé görbülő száj, néha még a szemeit is forgatta... mondanom sem kell, hogy egy 5 évvel idősebb nőről beszélünk, aki egy nem éppen házasságpárti pasival él együtt.)

Az én esküvőmre tisztelettel meg fogom kérni a násznépet, hogy ne húzzanak fehéret, de ennek csak az lesz az oka, hogy nem fehér az esküvői ruhám és egy laza fehér nyári ruhás vendéget könnyen menyasszonynak nézhetnének. Szerintem neki is kínos lenne.

2014. nov. 1. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
80%
Olyan embert aki azt sem tudja ki a menyasszony minek kell egyáltalán meghívni egy esküvőre?
2014. nov. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
55%
Sziasztok. :) Nálunk az a hagyomány, hogy csak a menyasszony lehet fehérben, ha valaki fehérbe jön, és meg lett invitálva az esküvőre nem jöhet be a szertartásra, csak az esti mulatságra! Kicsit gáz, de erre ez szokás. Van még egy szokás, ami megint nagyon fontos, a vőlegénynek TILOS feketében lenni. Csak világos öltöny jöhet szóba. Fekete szín örömanyának?! Az még elmegy! Elegáns darab. De személy szerint, a fekete szín nálam a bánatot, a szomorúságot jelenti :) Érdekes dolgok ezek, ki hogy gondolja, attól függ, ki milyen szempontból nézi :)
2014. nov. 4. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Hát amit linkeltél nem épp egy örömanyaruha, elég gáz..
2015. okt. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Szerintem is olyan a linkelt mint egy strandruha eleve nem illik esküvőre, de főleg nem egy idősebb nőre. Olyan toprongyos.
2015. okt. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!