Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti meghívnátok az esküvőre?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti meghívnátok az esküvőre? Nem lenne az kegyetlen?

Figyelt kérdés

Gimnáziumi jó barátokat is szeretnék meghívni az esküvőmre, akikkel továbbra is rendszeresen beszélünk és jóban vagyunk, az elmúlt idő és a távolság ellenére is. Egyik közülük a régen volt legjobb fiúbarátom, gimiben és még utána is, több éven át voltunk nagyon közeli barátok. Csak hát igen, mint az lenni szokott, sajnos ő többet érzett, mint barátság, ezt meg is mondta. A vallomása után valahogy úgy hozta a sors, hogy egy ideig nem találkoztunk, nem beszéltünk, de pár évre rá ismét, és bár a régi bizalmas viszony megszűnt, továbbra is jóban vagyunk.


Több dilemmám is van a dologgal kapcsolatban. Egyrészt, hogy meghívjam-e? Valószínűleg már rég nem érez úgy, ahogy régebben, ezt nyilván én is belátom, de azért nem lenne ez kegyetlenség? Nagyon szeretném, hogy ott legyen, de önző se akarok lenni, ha ez neki rosszul esne, vagy bármi. Elvégre, amíg barátok voltunk, gyakorlatilag évekig szerelmes volt.

Másrészt, ha meg meghívom... Tudom, ez még durvább, de élő zenét szeretnék, ő meg zenész, van egy nagyon jó kis amatőr bandájuk. Ha meghívom, de nem őket kérem fel (hiába, hogy tetszik, amit csinálnak), az szemétség lenne?


Ezt nem tudom vele megbeszélni, mert mindig olyan jellem volt, aki akkor is igent mondott, ha nem akart volna, tehát ha megkérdezem, hogy izé, eljönnél-e az esküvőmre, rosszul esne-e az neked, akkor nyilván azt mondaná, hogy semmi gond, lazán, nem baj az. Miközben nem tudom, hogy őt hogy érintené ez. Magamból indulok ki, ha szingli lennék (ahogyan ő), akkor a régi szerelmem esküvőjére nagyon rossz szívvel mennék el.


Ezért kérdezlek titeket: mit gondoltok? Ti meghívnátok?


2014. nov. 7. 11:54
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én meghívnám. Megtisztelném azzal a hittel, hogy felnőtt ember, aki el tudja dönteni, eljön-e.
2014. nov. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%

Én nem hívnám.

Nem csak az érzelmek meg egyéb miatt, de évekig nem beszéltetek, most úgy ahogy beszéltek, de ezért még nem kell hívni.

Millió emberrel beszél mindenki, mégsem hívhatja meg az egész világot az esküvőjére az ember.

2014. nov. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
57%

Ha elég régen volt a dolog, akkor miért ne?


Elvégre ez nem "régi szerelem", soha nem jártatok, nem olyan mintha az exed akarnád elhívni. Aztán ha nem akar nem megy el legfeljebb. Meg sztem az sem esne neki jól, ha meg sem hívnád.


A zenekaros dolog meg külön téma, ha vendégként hívod meg, akkor vendég lesz, nem zenész. Esetleg ha jól zenél, akkor felkérheted rá.

2014. nov. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is meghívnám. Felnőtt ember, több éve volt már az a szerelem, biztos eszébe jut majd, de ezen ne rágódj. Ha nagyon rosszul esne neki úgysem menne el, de a tiszteletet ad meg neki és az esélyt, hogy ezt maga döntse el.
2014. nov. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

2. vagyok..


ja és mint írod a régi bizalmas viszony megszűnt.

Tehát elmúlt, mint minden nagy barátság meg best friends. általában minden ilyen sulis barátság elmúlik, ez is elmúlt.

Felesleges. koncentrálj a családra

2014. nov. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak az tart vissza, hogy egyszer érzett irántad valamit, és hogy nem ő zenél majd, szerintem hívd nyugodtan, nem kicsit pörgöd túl a témát.
2014. nov. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván ő is tisztában van azzal, hogy elmúlt a nagy barátság és neki is kellemetlen lenne elmenni.

Aztán azon dilemmázna hogy a meghívást nem illik visszautasítani, de menni meg nem akarna úgyse

2014. nov. 7. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A helyedben én meghívnám. Az lenne illetlenség, ha őt kihagynád a többi gimis barátot pedig nem. Ő majd eldönti hogy kimenti-e magát vagy túl van a kamasz szerelmen és örömest elmegy. Nem csak miattad, hanem a közös barátokkal való közös mulatságért is. Szóval ne foszd meg ettől őt. Lehet hogy egy szépséges barátnővel az oldalán megy el gratulálni neked, ezzel is mutatva hogy már túl van az elutasítottság fájdalmán.


Ha elfogadja a meghívást, és fölajánlaná hogy zenél nektek, mondhatod hogy nem szeretnéd dolgoztatni ezen a napon. Szeretnéd ha közösen jól érezné magát a barátaitokkal, és szeretnél vele táncolni.

Maximum néha amikor pihenőre külditek a zenekart meglepheti valami jó kis bugival a csapatot?

2014. nov. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

"Ajaj!... Görcs van a szívem táján,

Lázár vagyok a csókok lakomáján!

Egy-egy morzsácska hull rám hidegen.

S valami mégis jólesik nekem:

Az ajkon, melyre égő csókot ad,

Csókolja most az én szavaimat!"

2014. nov. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
53%
Meghívnám. Felnőtt ember, így el tudja dönteni mit akar. Mivel több évig érzett így irántad, te pedig mégsem viszonoztad, ezért úgy gondolom már régen beletörődött, hogy ti nem lesztek egy pár és neked nyilván van párkapcsolatod, de neki is volt biztosan.
2014. nov. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!