Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti meghívnátok az esküvőre?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti meghívnátok az esküvőre? Nem lenne az kegyetlen?

Figyelt kérdés

Gimnáziumi jó barátokat is szeretnék meghívni az esküvőmre, akikkel továbbra is rendszeresen beszélünk és jóban vagyunk, az elmúlt idő és a távolság ellenére is. Egyik közülük a régen volt legjobb fiúbarátom, gimiben és még utána is, több éven át voltunk nagyon közeli barátok. Csak hát igen, mint az lenni szokott, sajnos ő többet érzett, mint barátság, ezt meg is mondta. A vallomása után valahogy úgy hozta a sors, hogy egy ideig nem találkoztunk, nem beszéltünk, de pár évre rá ismét, és bár a régi bizalmas viszony megszűnt, továbbra is jóban vagyunk.


Több dilemmám is van a dologgal kapcsolatban. Egyrészt, hogy meghívjam-e? Valószínűleg már rég nem érez úgy, ahogy régebben, ezt nyilván én is belátom, de azért nem lenne ez kegyetlenség? Nagyon szeretném, hogy ott legyen, de önző se akarok lenni, ha ez neki rosszul esne, vagy bármi. Elvégre, amíg barátok voltunk, gyakorlatilag évekig szerelmes volt.

Másrészt, ha meg meghívom... Tudom, ez még durvább, de élő zenét szeretnék, ő meg zenész, van egy nagyon jó kis amatőr bandájuk. Ha meghívom, de nem őket kérem fel (hiába, hogy tetszik, amit csinálnak), az szemétség lenne?


Ezt nem tudom vele megbeszélni, mert mindig olyan jellem volt, aki akkor is igent mondott, ha nem akart volna, tehát ha megkérdezem, hogy izé, eljönnél-e az esküvőmre, rosszul esne-e az neked, akkor nyilván azt mondaná, hogy semmi gond, lazán, nem baj az. Miközben nem tudom, hogy őt hogy érintené ez. Magamból indulok ki, ha szingli lennék (ahogyan ő), akkor a régi szerelmem esküvőjére nagyon rossz szívvel mennék el.


Ezért kérdezlek titeket: mit gondoltok? Ti meghívnátok?


2014. nov. 7. 11:54
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy fölényeskedni akarsz vele?Ugy irod, mintha élveznéd,hogy õ szerelmes volt beléd.Meghivnám és eldönti,hogy el fog menni vagy nem!
2014. nov. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben voltam két sráccal. Egy zenekarban játszottunk, abból került ki a baráti kör. A körből két srác szeretett belém, és nekem nyilván egy harmadik kellett, akivel néhány héttel később össze is sodort a szél.

A két srác közül az egyik jól feldolgozta, később maga mondta, hogy ő neki márpedig ott a helye az esküvőn is. Esze ágában nem volt ott zenélni, örülni akart az örömünknek, nem melózni.

A másik srác - ugyan már rég nem érez így - máig nem tud a szemembe nézni. Látom, hogy néz a férjemre, még mindig nem bocsátott meg neki, habár engem már rég nem akar. A barátság vele is megmaradt, de távolról és felszínesen. Mi mindkettő srácot meghívtuk, az első eljött, a második nem.

2014. nov. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Ha ilyen jó viszonyban vagytok és voltatok, hogyhogy nem tudod, hogy van-e párja ennek a fiú osztálytársnak?


Nem szemétség,ha nem ő lesz a zenekar. Nem értem ennek mi köze van és miért akkora nagy dilemma ez számodra!

Ennyire ne legyél már lelkis.


Én azt mondanám neki, hogy téged és a barátnődet várlak az esküvőmön ekkor meg akkor.Ennyi.Meghívnám és kész.

2014. nov. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ha te szeretnéd, hogy ott legyen, hívd meg. Ő majd talál kifogást, ha nem akar elmenni.

Kegyetlen szerintem az lenne, ha zenélni kérnéd fel: totálisan azt jelentené, hogy a régi érzelmekre alapozva ki akarod használni. Szerintem esküvőn nem szép dolog olyantól szolgáltatást várni, akinek vendégként lenne ott a helye a többiek között.

2014. nov. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

"de élő zenét szeretnék, ő meg zenész, van egy nagyon jó kis amatőr bandájuk. Ha meghívom, de nem őket kérem fel (hiába, hogy tetszik, amit csinálnak), az szemétség lenne? "

Nem. Mondd meg neki, hogy azért nem szeretnéd, ha ő zenélne, mert azt akarod, hogy ő ott vendég legyen, akinek csak azzal kell foglalkoznia, hogy jól érezze magát.

2014. nov. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Meghívnám, aztán döntse el ő, hogy részt vesz e, a barátja életének egy nagyon fontos napján, vagy a sértett büszkesége fontosabb.
2014. nov. 9. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!