Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ez miert bunkosag?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez miert bunkosag?

Figyelt kérdés
Megvan a lagzi helyszine, viszont a valaszthato dekoracio nagyon szegenyes. Mondtam a szervezo csajnak, hogy en meg szeretnek ezt azt, megoldhato e. Soroltam az elkepzeleseimet, es mondtam, hogy majd a lagzi utan szivesen odaadom a dekorator csajnak az altalan vett diszeket(mert mit kezdjek tobb meter strasszal? stb.) Erre mondta,hogy ez eleg nagy bunkosag a csajjal szemben, hogy en csak ugy odaadom neki, hogy tegye fel. De miert? Nem ez a dolga? Raadasul kap egy csomo mindent utana ingyen.
2014. nov. 8. 12:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem sem bunkóság. NEm kellene ennyire túlfinnyáskodnia a dolgokat.
2014. nov. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem teljesen korrekt így a dolog.

Nem a csaj hibája, ha szegényes a lagzi színhelye. Neked vannak elképzeléseid, be is szerzed hozzá a dolgokat, és külön jófejség, hogy utána a csajnak adod.

Szerintem ő is örül, ha elégedett leszel a lagzival, ráadásul ő is jól jár.

2014. nov. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%
Szerintem arra gondolt a szervező, hogy a dekoratőrnek nem az a dolga, hogy az általad megvett díszeket felakassza a falakra, stb., hanem ő tervezné meg az arculatot. Egyébként én is úgy gondolom, hogy ha te nem kérsz tervezést, akkor te is nyugodtan fel tudod lógatni a díszeket, akár az asztaldíszt, stb.-t is meg tudod csinálni. Mások nem szokták ezeket megvásárolni, hanem rábízzák a dekoratőrre.
2014. nov. 8. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
Na de miert nem mondod meg nyiltan a szervezonek es a dekoratornek, hogy igy ahogy van, szegenyes, neked nem tetszik. Kerdezzenek meg, neked mi az elkepzelesed, jojjenek elo ok az oveukkel. Mar eleve ezt kellett volna. Neked nem kell venni semmit, a szervezonek a dolga, hogy elegedett legyel a szervezesevel. Szoval, nem tetszik, kesz, jojjon a kovetkezo otletuk.
2014. nov. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Jovo heten talalkozunk a dekoratorcsajjal es akkor beszelem meg vele. De akkor szerintetek nem lenne pofatlansag. Nem ertem a szervezocsaj miert mondta. Megkerdezem majd.
2014. nov. 8. 12:47
 6/11 anonim ***** válasza:
84%

A szervező hölgy szerintem azért mondta, mert ismeri szolgáltatói oldalról a helyzetet:

- Hozott anyagból senki nem szeret dolgozni, mert nem ismeri az anyagot, nem az a minőség, amit ő szeret, nem tud felelősséget vállalni az eredményért.

- Ingyen nem illik senkitől elvárni a plusz munkát. Az egy dolog, hogy te viszed neki az anyagot, de a felrakás, a koncepció megtervezése attól még ugyanolyan munka, ami után illene megfizetni az órabérét.

- Addig oké, hogy te odaadod a strasszos izéket, de fedd figyelembe, hogy neki ez a munkája, ebből él, havi szinten százezres nagyságrendű adót fizet, amit az ügyfelek által fizetett díjból tud megoldani. Az, hogy te adsz neki 10 méter strasszos akármit, amit lehet, hogy soha többet nem tud egyetlen esküvőn se használni, mert más ügyfél nem kér ilyet, nem viszi előrébb a vállalkozását. Ha a rendes órabérén felül hagysz nála dekoranyagot, az oké, de azt felajánlani fizetségként tényleg nem szép dolog.

- Ahogy írtam, az általad elképzelt dekoranyag egyáltalán nem biztos, hogy neki hasznos. Egy dekoratőr olyan alapanyagba fektet be, amit várhatóan sok esküvőn fel tud használni. Ha vesz 15 üveg kaspót, azt fel tudja használni évi 5-10 esküvőn, mert sokféle koncepcióba beleillik a moderntől a barokk kastélyig. Ha te adsz neki fizetség gyanánt egy kupac olyan dolgot, amit soha többé nem tud felhasználni, azzal nem megy semmire.


Összességében én úgy kezdenék neki a megbeszélésnek, hogy

1. Megkérdezném, vállalja-e a hozott alapanyag felhasználását.

2. Ha igen, mennyit kér érte?

3. Van-e lehetőség az alapanyagok egy részének munkadíjba való beleszámolására, és ha igen, milyen módon?


Ha bármelyikre nemet mond, ne sértődj meg. Az üzlet kétoldalú, és akkor jó, ha mindkét fél elégedett. Neki bizonyára az a célja, hogy az esküvőtök szép legyen, de nem olyan áron, hogy ő rosszul járjon vele, netán ingyen dolgozzon. Ahogy neked, neki is vannak érdekei, ezeket egyeztetni kell, hogy jól tudjatok együtt dolgozni. :)


Remélem, tudtam segíteni. Majd írd meg esetleg, mire jutottatok, és persze nagyon sok boldogságot! :)

2014. nov. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
53%

Cicafule teljesen jol leirta a helyzetet.

Ha te megveszed az anyagot, tudod mit hova szeretnel tenni, akkor csinald meg magad a baratokkal. Ha nem tudod megcsinalni, akkor bizony oradijat kell fizetni. Tobb, mint valoszinu, hogy neki nem fog kelleni az, amit te veszel.


Vagy elmondod, mutatod neki, hogy mit szeretnel es o beszerzi az anyagokat, amit te berelsz tole. Igy meg olcsobban is kijohetsz. De az semmikepp nem mukodik, hogy te megveszed, o meg felrakja neked az az anyagert cserebe.

2014. nov. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Irtam h alap h oradijat fizetek nem kell "bizony"-ozni mint a buta kisgyereknek. Meg se fordult a fejemben h ne fizessem meg a munkajat.
2014. nov. 9. 17:12
 9/11 anonim ***** válasza:

Én abból gondoltam, hogy a fizetség maga a maradék dísz lenne, hogy így fogalmaztál: ,,hogy en csak ugy odaadom neki, hogy tegye fel", ,,Nem ez a dolga? Raadasul kap egy csomo mindent utana ingyen."


De a helyes menete mindenképp az a dolgoknak az, hogy azzal kezded a megbeszélést, hogy egyáltalán vállalja-e hozott anyagból a munkát. Ez független attól, mennyit fizetnél neki, mert ez sok szolgáltatónál elvi kérdés. Egyáltalán nem kötelessége vállalni olyan feltételekkel a munkát, amit ő nem tart megfelelőnek, hiszen az ő felelőssége a végeredmény.


Mindenesetre szerintem addig ne szerezz be semmit, amíg nem beszéltek, mert lehet, hogy anyagilag sem éri meg neked a beszerzés. A dekoratőrök nagykereskedésekben, szolgáltatói áron veszik meg mindazt, amit te a partykellékesnél vagy a méterárusnál már árréssel terhelten szereznél be. Jó eséllyel ugyanazokat a termékeket meg tudja ő is venni, csak valószínűleg olcsóbban, mint ahogy neked lenne rá lehetőséged.

2014. nov. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hol irtad, hogy az alap, hogy fizetsz oradijat?
2014. nov. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!