Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A párom tegnap ezzel a kérdéss...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párom tegnap ezzel a kérdéssel fordult hozzám, de nem tudom, hogy mi legyen, az ilyen hogy működik. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Még nem vagyunk összeházasodva, de van egy kislányunk.

Úgy terveztük, hogy majd 1-2 év múlva ha már nagyobb lesz akkor összeházasodunk.

Viszont a párom tegnap felhozta, hogy miért várunk addig, a gyerek érdekében is jobb


2015. szept. 17. 12:05
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

*lenne ha még idén összeházasodnánk.

Most járnak le az útlevelek is amiket ugye nem kevés pénzbe kerülnek és nem akarja újra csináltatni.

Mondta, hogy nem érdekli, hogy nem lesz nagy esküvő.

Mondtam hogy gondolkodom rajta és utána nézek hogy ez hogy működik így. Tényleg ingyenes?

Most kicsit megharagudott rám mert nem akarom őt elvenni, pedig nem erről van szó.

2015. szept. 17. 12:08
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha csak a házasság ténye a fontos és nem akartok lagzit, akkor lehet egy kéttanús esküvő.

Én ezt tenném.

Persze ha a párod valóban erre vágyik és nem a felhajtásra :)

Szerintem kérdezd meg tőle, hogy mit szólna egy kéttanús esküvőhöz, vendégsereg és lakodalom nélkül.

2015. szept. 17. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
56%
Mi köze az útlevélnek az esküvőhöz?
2015. szept. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
49%
Hogy jönnek ide az útlevelek?
2015. szept. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
3: Az, hogy ha megcsináltatják, akkor az már az új névre szóljon. (Gondolom, lesz névváltozás is.)
2015. szept. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
33%

Ne minket,hanem őt kérdezd,hogy miért pont most!


Lehetséges okok:


- Család/barátok telebeszélték a fejét.

- Valami anyagi/joga lehet? Pl.: Hitelt venne fel vagy el akar hagyni,és ezzel biztosítja be az anyagi helyzetét. Esetleg valami állami támogatásra hajt.

- Fél,hogy öregszik és lecseréled.

2015. szept. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Így van.

Névváltoztatás lenne, és akkor már ne kelljen két év múlva újra csináltatni és újra kiaadni ezt a pénzt rá.

2015. szept. 17. 12:15
 8/18 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező: Egyébként mi az oka, hogy nem volt eddig, hogyha akarjátok?

Az előnye, hogy (bár nem jó ilyenre gondolni) de bármi történhet bármelyik féllel (halálos baleset, betegség). Ilyenkor a házasság megadja azokat a jogi kereteket, amiben egyértelmű az öröklés.

De ha nem vagyok házasok, akkor ez nem ilyen egyszerű.

Gondolj bele, hogy milyen helyzetbe kerülne az, aki egyedül marad a gyerekkel. És ez lehetsz te is, nemcsak a párod. Mivel már van gyereketek, így a felelősségetek is nagyobb.

2015. szept. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Biztosan nem anyagi okok miatt akarja, hiszen mind a kettőnknek egyforma a keresete.

Közösen vett házban élünk, semmi olyan anyagi vonzat nincsen ami ezt indokolná.


Én normálisan szépen meg akarnám kérni a kezét, és legalább egy vacsorával egybekötött esküvőt szeretnék.

De most kitalálta, hogy ezzel nem akarna ennyit várni.

2015. szept. 17. 12:25
 10/18 anonim ***** válasza:
71%

Ha nem terveztek az elkövetkezendő 1-2 évben útleveles országba utazni, akkor felesleges újat csináltatni, míg nem házasodtok.

Most csak azért sebtiben összeházasodni, mert lejár 2 papír még nem kéne. Gondolom inkább neked él egy kép az esküvőről, ha nem is nagy lagziban gondolkodsz, de biztosra veszem, hogy nem egy két tanús esküvőt szeretnél.

Le kell ülni és meg kell beszélni, mellesleg ne azon a 7000 Ft-on múljon már, ami egy új útlevél ára.

2015. szept. 17. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!