Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Megsértődnétek ebben az esetben?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megsértődnétek ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Családtagként vagy barátként meghívnak egy esküvőre: van partnered, de nem éltek együtt. Rád vonatkozik a meghívás, a partneredre nem. A jegyespár a partneredet nem ismeri, vagy alig van vele valamilyen kapcsolatban (pl.: egyszer már találkoztak, de nem járnak össze, a partnered nem szokott veled jönni a családi vagy baráti összejövetelekre). Tudod, hogy szűk körű esküvő (közeli családtagok, és barátok) és utána vacsora lesz (direkt így hívják és nem lakodalomnak, mert nem lesz nagy mulatozás). Ebben az esetben megsértődnétek, ha a partneretek nincs meghívva? Egyedül eljönnétek?
2015. szept. 17. 18:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha szűk körű esküvő csak vacsorával nem lagzival és a jegyespár nem ismeri, mivel a partner sose fordul meg családi vagy baráti összejövetelen, így én biztosan nem sértődnék meg. Ha lakodalomba nem férne be plusz egy ember, de a Manci néni unokájának a haverja meg igen, na akkor igen, ott esetleg jogosnak érezném, de így nem.
2015. szept. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

Én nem sértődnék meg, de a párom nélkül nem mennék el. Mi mindenkit megtiszteltünk azzal (és azt gondolom, hogy ez alap) hogy párral együtt hívtuk. Ha annyira nem közeli, hogy a párját ismerjed, akkor nem hívnám őt sem....

Az alacsony költségvetés nem ok arra, hogy valakit pár nélkül hívjunk meg esküvőre, eljegyzésre. Főleg egy bizonyos életkor után...


Szerintem ez tisztelet kérdése.

Egyedül nem mennék el, és nem azért mert a férjem nélkül nem mozdulok ki otthonról, hanem mert nem érezném szép gesztusnak....


25-N

2015. szept. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az is fontos, hogy mióta vagy együtt a pároddal.

De egyébként én speciel nem sértődnék meg, teljesen megérteném.

2015. szept. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%
Alap dolog, hogy ha meghívunk valakit egy esküvőre, akkor lehetőség legyen a plusz egy főre. Nem hiszem hogy elmennék így az esküvőre.
2015. szept. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Felénk nagyon odafigyelnek erre, nem szokás, hogy valakit egyedül hívjanak meg, ha csak rá vonatkozik a meghívó, akkor is számolnak még egy főre.

Ha annyira szűk körű lenne az esküvő, ettől függetlenül nem sértődnék meg. Viszont ha barátként lennék meghívva és nem igazán ismernék ott senkit, csak a menyasszonyt, vagy a vőlegényt, vagy mindenki párral, családdal menne, csak én lennék ott egyedül, akkor inkább csak a szertartásra mennék el, a lagziba nem. Nem sértődésből, csak egyáltalán nem vagyok barátkozós, ismerkedős típus, egész este csak feszengnék ott.

2015. szept. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
a szertartás és a vacsora egy helyszínen lesz. 30 fős esküvő összesen, ezért így húztuk meg a létszámot.Összeszokott társaság egyébként, úgyhogy nem lógna kis a sorból senki pl.: 3 barátnőmet hívom, de a párja nem jönne egyiknek sem, mindannyian jóban vagyunk, évek óta összejárunk, a családtagok meg egymással vannak jóban, szóval senki se érezné szerintük a párja nélkül egyedül magát. A másik, hogy mivel számunkra ez egy belsőséges intim esemény, ezért olyan embereket szeretnénk elhívni akik közel állnak hozzánk, akiket jól ismerünk. Viszont érdekelne, hogy a meghívottak adott esetben hogyan reagálnának.
2015. szept. 17. 19:19
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Kétesélyes. Elképzelhető, hogy valaki nem fogja megérteni és megsértődik. Sajnos ezt nem lehet megjósolni, előfordulhat ilyen.
2015. szept. 17. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Te ismered őket, hogy meg lehet-e velük beszélni.


Hasonló szituban én végül bedobtam a gyeplőt, és azt mondtam, hogy egye fene, hozza mindenki a párját. Nem akartam meghívni a barátnőm pasiját, akivel kétszer találkoztam, meg a barátom párját, akivel egyszer. De nyilván a tanúm férje és a lánya alap, hogy jönnek. Dilemmáztunk össze-vissza, hogy hogy mondjuk meg, hogy a párjukat ne hozzák, aztán arra jutottunk, hogy nem azon a pár 10 ezer forinton múlik, legyen mindenkinek béke. Ha nálatok is csak ezzel a három sráccal van gond, szerintem nem éri meg a konfliktust.

2015. szept. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem sértődnék meg, nagyon szívesen elmennék az esküvőre.
2015. szept. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha szűkkörű az esküvő (10-20 fő), akkor megértem. De ahogy az első írta, ha nagyobb esküvő és a szomszéd nénikéjének a kiskutyája belefér, de a párom már nem, akkor valószínű, hogy nem mennék el...

Én sem élek együtt a barátommal, de most voltunk lagziban, ahol az egyik gyerekkori barátja házasodott, akivel korábban egyszer találkoztam, de meghívtak engem is.

2015. szept. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!