Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lehet-e katolikus és reformátu...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet-e katolikus és református templomban is esküdni?

Figyelt kérdés

A párom és az én szüleim között 600 km van. A nagy távolság miatt (meg mert sok az idős, utazni képtelen ember), úgy döntöttünk, hogy 2 lagzit tartunk.

Náluk lesz a polgári. A gond ott kezdődik, hogy anyósom nagyon hívő, és ragaszkodik hozzá, hogy a református lelkész adjon bennünket össze, én viszont azt szeretném, ha abban a katolikus templomban mondanám ki az igent, ahol felnőttem. Azt tudom, hogy lehetőség van ökomenikus házasságkötésre, de azzal mi van, hogy egyik héten az egyik templomban házasodunk össze, a másik héten a másikban, elvégre a katolikus vallás úgysem fogadja el a református által kötettett házasságot.



2015. szept. 28. 16:35
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképpen lehet mindkettőben, sok ilyenen voltam már.
2015. szept. 28. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
DE azzé' a polgári szertartást csak elfogadja, nem? Az a lényeg, a többi nem számít.
2015. szept. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
63%
Azzé' nem mindenkinek a polgári a legfontosabb. Persze, attól hivatalos "világi" szempontból, de van, akinek az egyházi legalább ugyanannyira fontos (ha nem jobban). Aki komolyan veszi a vallást, annak számít, hogy Isten előtt is házas legyen. Nekem pl egyáltalán nem hiányozna a polgári, ha az egyházi be lehetne íratni az önkormányzat anyakönyvébe.
2015. szept. 29. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!