Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kikérőt érdemes akkor is...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kikérőt érdemes akkor is tartani, ha együtt élünk már?

Figyelt kérdés

Az esküvőnk a lakóhelyünktől 15 km-re lesz,de a vacsora helyben.Annyi hasznát látom csak,hogy a távolról érkező rokonok össze tudnának gyűlni,de nálunk egy család van csak,aki 30 percnél messzebbről jön.

Mennyi értelme van,hogy mindenki idejön,aztán autózik 15 km-t oda,majd vissza?


2016. nov. 14. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
11%
ha együtt éltek, minek házasodtok? :)
2016. nov. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

1., ne legyél scheggarc.


Kérdező, szerintem így nincs értelme. A kikérő elvileg úgy működne, hogy a vőlegény a menyasszony házához megy, és onnan indulnak tovább, ha eleve együtt éltek és nem a jövendő anyósodéktól indul a menyasszony, akkor felesleges. Akkor meg, ha esetleg nem is teljesen hagyományőrző, hanem kicsit modernebb esküvőt tartatok, főleg értelmetlen.

2016. nov. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%
No legalább valaki felvilágosított a kikérőről. Eddig úgy tudtam hogy az a kikérő, amit annak idején Anyuék írtak a sulinak, amikor valami családi eseményre kellett mennünk pont tanítási időben... :)
2016. nov. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs értelme. Ha megis szeretnétek"elbúcsúzni" a szülőktől akkor az étteremben is lehet tartani. Nálunk volt rá lehetőség, de nem akartuk mert a polgárin úgyis volt szülőköszöntő.
2016. nov. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Anyósjelölt szeretett volna meggyőzni,hogy kell,mert az szokás,de sikerült lebeszélnem.
2016. nov. 14. 20:41
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha engem kérdezel alapból nincs értelme kikérőt tartani. Régen szokás volt, de a legtöbb párnál már jóval túl van a kapcsolatuk azon a ponton, ahol egy kikérőnek még lenne létjogosultsága.
2016. nov. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk lesz kikérő, habár együtt élünk. Akkor lesz a szülőköszöntő is. Páromnak tetszik ez a szokás, nekemnis, és szerintem a vőfèlyünk által tartott szülőköszöntő sokkal szebb lesz, mint amit az anyakönyvvezető tud, és nem kell érte pluszba fizetni. De ha te nem akarsz, ne legyen. Csak rajtatok múlik.
2016. nov. 22. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!