Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Van esély a templomi esküvőre?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van esély a templomi esküvőre?

Figyelt kérdés
Párom katolikus, minden lépcsőt végigjárt (elsőáld., bérmálás), családja, főleg az anyja nagyon vallásos. Mi nem vagyunk azok, én nem vagyok megkeresztelve, de jövőre szeretnénk lagzit, és templomi esküvőt. Hogyan tudok így templomban esküdni? Keresztelés nélkül lehetséges, vagy ha megkeresztelkedem? Vagy még nekem is kell áldoznom, bérmálkoznom is?
2010. máj. 1. 08:52
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Tényleg pap függő,hogy esküdhettek-e templomban vagy nem.Ha találtok olyan papot,akinek ez nem gond,akkor annyit fog csinálni,hogy aláirattat veled egy papírt,hogy katolikus szellemben fogod nevelni a gyerekeid.Ha a férjed fizeti az egyházadót,akkor pláne nem lesz gond.

Valóban képmutatás lehet,de amíg létezik olyan pap,akinek mindegy,hogy olyan ember esküszik Isten házában az oltár elött,aki a létezésében sem hisz,akkor tényleg mindegy,marad a hangulat,meg a fénykép,hogy ilyen is volt...

2010. máj. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Az én párom sincs megkereszelve, és csak jegyesokt-ra jártunk, nem kötelező a keresztelkedés. Az egyházjog szerint sem.

Annak meg, aki szerint ez képmutatás: igen, lehet, de amit ők művelnek, az is. Isten ugyanis nem tesz különbséget az emberek között, akkor ők mi jogon teszik, kérdezem én. Ráadásul a párom is közelebb került így a valláshoz (az esküvő nélkül vsz. soha nem tette volna), nagyon tetszett neki a jegyesoktatás. Ha az egyháznak ez megfelel, szerintem nekik se kéne az elvakult bigott nézeteiket hangoztatni, ezzel csak a katolikus vallást járatják le, mert tájékozatlanabb emberek ész nélkül azt hiszik, hogy amit ordibálnak, az helyénvaló. Ráadásul a hívő felet ezzel ők simán kizárnák a házasság szentségéből, tiszta szerencse, hogy az egyház ezt nem teszi.

Ugyhogy mindössze annyit javasolnék nekik, hogy lapozgassák lelkesebben a Bibliát, és értelezni is próbálják az ott leírtakat, ne csak pofázzanak.

Példának okáért pl. kezdhetnék a szeretet értelmezésével, amibe ugye az is beletartozik, hogy a párjukat (meg egyébként a többi embert is) olyannak fogadják el, amilyen. Pl. akár ateistának is. Azt hiszem, pont ők állnak a legmesszebb az Istennek tetsző viselkesétől. Mert nem a szavak a fontosak, hanem a tettek.

Nektek sok boldogságot! Ha Pesten lesz az esküvő, küldj e-mailt, tudok papot ajánlani.

2010. máj. 2. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
értelezni = értelmezni
2010. máj. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy Isten szemében egyenlőek vagyunk,de az egyház szemében biztos,hogy nem.Nagymamám egész életében vallásos volt,az utolsó években fekvőbeteg volt.Mikor meghalt a pap addig nem állt szóba velünk,amíg visszamenőleg 5 évre ki nem fizettük az egyházadót.Utána "járt" az amúgy hívő és halálos bűnöket soha el nem követő nagymamámnak az egyházi temetés.Szóval Isten elött lehet,hogy egyenlőek vagyunk,de abból max. halálunk után érzünk valamit. :S
2010. máj. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ez a sztori válasz arra, hogy az amúgy hívő emberek miért kerül el messze ívben az egyházat, amikor csak lehet. Azt hiszem, a mai világban az egyházaknak kellene változni, ha életben akarnak maradni.
2010. máj. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!