Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Korai lenne 22 évesen férjhez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Korai lenne 22 évesen férjhez mennem?

Figyelt kérdés
A barátom megkérte a kezemet, fél év múlva házasodunk. Mégis inkább azt hallgatom, hogy fiatal vagyok még ehhez. Ez szerintem hülyeség, mert ha teszem azt 28 vagy 35 évesen megyek férjhez, akkor is elromolhat a házasságom. Régen pedig még későinek is számított, amit szintén nem tartok normális hozzáállásnak. De sokszor úgy érzem az emberek csak végletekben tudnak gondolkodni.

2017. júl. 10. 14:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%
Igen, és ez az egyik véglet. Egy 22 éves nagyon nincs egy szinten egy 28 évessel. Mióta vagytok együtt?
2017. júl. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Amíg nincs nagy korkülönbség, szerintem te kell érezd mikor jött el az idő, nehogy már mi mondjuk meg neked mikor jó..
2017. júl. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Nem korai, ha ugy érzed együtt tudsz vele élni stb.. es a legfontosabb szeretitek egymást.

Nyugi az első hülyeségeket beszel, hiszen sok 30-40 éves milyen szinten van amikor pl nyakukba a család aztan bulizni akarnak meg "élni" ?!!Mer szerintem tizenéves szint.

2017. júl. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%
Dehogy korai, csak manapság divat rettegni a felelősségtől, ezért még 40 évesen is kamaszként élnének sokan. 22 évesen teljesen ideális korban vagy a családalapításhoz, és ha van olyan, akivel ezt megteheted, hiba lenne kihagyni.
2017. júl. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
54%
Ha mindketten érettnek érzitek magatokat, nyugodtan lépd meg...valóban, ehhez nem adnak garanciát sem ha fiatalon, sem ha későn házasodsz...nem attól lesz az jó, vagy rossz...
2017. júl. 10. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%
Kicsit idősebbek voltunk, mikor összeházasodtunk, én 25, a férjem 24. 23 éves volt, mikor megkérte a kezem, de nem csak úgy poénból, még abban az évben el is akart venni. Nem vagyunk ugyan évtizedek óta házasok, csak 4 éve, a kapcsolatunk 8 éve tart. 2 éves kislányunk is van. Eddig nem bántuk meg egy percre sem. Szerintem nem feltétlenül baj, hogy fiatal vagy.
2017. júl. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
66%

A bátyám is 22 évesen házasodott 24 éves korára már megszületett a lánya.


Már három gyerekük van. Nem vagy fiatal 22 évesen. Örülj, hogy nem kell azon aggódnod tovább, hogy ki lesz életed párja, mert már megvan.

2017. júl. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ezt neked kell tudnod.

Ne más mondja meg,hogy fiatal vagy -e hozzá vagy nem.

Ha úgy érzitek,hogy ez jó döntés és nincsenek kétségeitek, akkor hajrá!

Viszont ha van benned egy kis félsz,hogy nem -e korai, akkor valószínűleg az.

22 évesen nem vagyunk egyformák.

Van aki ennyi idősen otthon él a szülőkkel, tanul, nem dolgozik még, komoly kapcsolata sincsen,vagy nem is volt még.

Míg van aki ennyi idősen már évek óta külön él, komoly kapcsolata van, dolgozik stb..

Van aki korábban érik, van aki kicsit később.

Ha úgy érzed itt az ideje,akkor hajrá, legyetek boldogok!

Van több ismerősöm,aki kb ennyi idősen házasodtak össze.

Az ő dolguk.

Én maximum arra lennék kíváncsi,hogy mióta vagytok együtt?Együtt éltek?

2017. júl. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%

Én korainak érezném, de nekem aztán nyolc, más mikor megy férjhez. 22 évesen engem teljesen más dolgok foglalkoztattak, nem lett volna energiám se esküvőt tervezni / szervezni, meg 22 éves korom óta már a harmadik barátom van éppen. Vele már mernék komolyabban tervezni így 26 évesen, de a házasság még mindig korai lenne, mert jelenleg is vannak egyéb fontosabb dolgaink amikkel foglalkozni kell.

De ez emberfüggő. Természetesen lehet esküvőt szervezni, házasodni és utána foglalkozni egyéb dolgokkal is. Mindenkinek más sorrend a kényelmesebb... Vagy van akinek nincs is egyéb dolga / terve az életben, csak férjhez menni :D

2017. júl. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a fentiekhez képest egy teljesen másik szempontból közelíteném meg a kérdést. Miért tartjuk korainak most a 22 évet a házassághoz?


Szerintem azért, mert az emberek jelentős része nem úgy él, mint felnőtt korában. A jól működő párkapcsolatokban elég gyakran akkor keletkezik feszültség, amikor valamilyen változás van. Ez lehet külső, mint egy gyerek születése vagy belső, amikor a pár egyik tagjának megváltozik az elképzelése a világról.


A harminc év fölött kötött házasságok kisebb százaléka végződik válással, mert mind a pár két tagjának személyisége kiforrottabb, mind az életkörülmények kevésbé változnak (mindketten már több éve dolgoznak).


Tehát szerintem én megpróbálnám akkor, ha már dolgoznék,és úgy élnék, mint ahogy valószínűleg 10 év múlva fogok.


Azonban ma már egy házasság nem számít sokkal többnek, mint egy több éves kapcsolat. Szerintem nagy problémád nem lehet belőle akkor sem, ha elválsz, úgyhogy nem próbálnálak lebeszélni róla.

2017. júl. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!