Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Felétek divat a 2 lakodalom?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Felétek divat a 2 lakodalom? (fiús-lányos) Melyiket válasszam, a templomit vagy a polgárit?

Figyelt kérdés

Erre felénk divat,(nagy lakodalmaknál) az egyiken a vőlegény rokonai+barátai vannak ott, a másikon a menyasszonyé.

a menyasszony


2010. jún. 7. 11:59
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
96%

Én is bács megyében élek, de én sem hallottam még ilyenről. :) Olyanról igen, hogy ha a pár az ország két különböző szegletéből származik, hogy az egyiket itt tartják, a másikat ott, és csak a szülők, illetve testvérek vesznek részt mindkét esküvőn, illetve lagzin. Ugyanakkor egyre népszerűbb, hogy a két település között tartják meg az egészet félúton! :)

Mivel nekem igen "komoly" álmaim vannak az esküvőmmel kapcsolatban, ezért valószínűleg itt tartanánk nálunk az egyházit, és pároméknál a polgárit, szabadtéren. Ott van egy épület amibe iszonyatosan beleszerettem, és ha minden igaz, mire eljön az esküvő pont kész is lesz a felújítás! :) Kb 50 km van a két település között, így természetesen amennyiben lehetséges, nem fogjuk különválasztani a két esküvőt! Szerintem ez egy igen jó alkalom arra, hogy a két család kicsit közelebb kerüljön egymáshoz! :)

2010. jún. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, egyébként megyén belül is igen nagy különbségek vannak a szokásokat illetően:)

én Bács-kiskun megye majdnem legdélebbi részén lakom

2010. jún. 7. 13:10
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én már hallottam erről, hogy 2 háznál van a lagzi. Tápió-mentén ez sokáig szokás volt, mostanában már nem hallottam róla. Ez olyan "kivagyiságról" szólt, hogy melyik háznál van jobb étel-ital,zenekar, stb. Én örülök, hogy ez a hagyomány kezd feledésbe merülni, mert nem csak dupla pénz, de szegény ifjú pár is kidöglik mire egyik helyen is eszik-iszik és táncol, meg a másik helyen is. A menyecsketáncnál ismét körbe kellett ugyanígy járni mindkét lagzis helyet. Felénk úgy volt, hogy ahol szebb volt a polgári esküvőhöz a terem akkor ott tartották polgárit, a másik faluban meg ha a templom volt szebb akkor meg átmentek oda templomit tartani. Volt ám szaladgálás rendesen.
2010. jún. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:

jaj, nem egy napon van a 2, hanem egyik hétvégén az egyik,másik hétvégén a másik.

szép lenne egy este két helyre rohangálni:D:D:D:D:D

2010. jún. 7. 17:41
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Borsodban akkor szokás két helyen tartani a lakodalmat (fiús ház és lányos ház), ha mindkét fél ugyanabból a községből származik és nagy a rokonság. De manapság már inkább étteremben oldják meg, vagy egy nagy sátrat állítanak fel az utcára és mindkét fél vendégei jelent vannak. (Persze csak ha a vendégek száma max. 300)


Ha majd nekem esküvőm lesz, mindenképpen a templomban kötöm először és utána lenne a polgári.

Vallásgyakorló vagyok, így nekem ez fontos, de, ha nem vagy vallásos, így akkor nyilván csak polgári lesz.

2010. jún. 9. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyáltalán nem szokás mifelénk, sőt még sosem hallottam, a lagzinak pont az a lényege (részben), hogy a két fél rokonai össze ismerkedjenek.
2010. jún. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Én a kérdésnek azt a részét nem értem,hogy a templomi vagy a polgári esküvőt válaszd-e.Ugyanis a kettő két különböző dologról szól.

A polgári esküvőn hivatalosan,azaz jogilag leszel a felesége a párodnak,a templomi esküvőn pedig Isten előtt fogadsz örök hűséget neki.Egyiket sem lehet a másikkal helyettesíteni.

2010. jún. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyházi esküvőt csak akkor válaszd, ha igaz hittel, és belső akarattal hiszed is azt, amit ott érezni, vallani kell. Csak azért ,hogy esetleg a szülők akaratának tennék eleget, azért nem esküdnék pap előtt.
2010. jún. 16. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
26%

A mi esküvőnk múlt hónapban volt, igaz, Pesten és vendéglőben, mert a saját lebonyolítást nem tudtuk megoldani. Ezzel növeltük a költségeket, de az egész 50 főre kb. 1,4 millió volt, pedig nem költöttünk felesleges nagyzolásra, nem voltak pillangók, koszorúslányok meg rózsaszirmok, meg nem tudom, micsoda.

2 lakodalom dupla ennyi, nem is beszélve arról, hogy dupla ennyit munkával jár a megszervezése. Pedig azzal együtt, hogy nem mi főztünk, utolsó héten pl. egyetlen nap sem vacsoráztunk, nem étvágytalanság meg stressz miatt, hanem mert olyan későn kerültünk haza, hogy már csak arra volt időnk, hogy bezuhanjunk az ágyba. Pedig időben elkezdtük a szervezést.

Jó, hogy másoknak ennyi pénzük és idejük van, szokások ide vagy oda.

2010. jún. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, miért vagy ennyire irigy, felénk ez így szokás, különben csak összeveszés lenne a szülők részéről a költségek miatt,a lányos lagzin 350-en leszünk, a fiúson 420-an (kb).ez egy falu,nem város! parasztok vagyunk és kész..:D
2010. jún. 16. 12:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!