Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lehet még hinni a házasságban,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet még hinni a házasságban, "érdemes" függni valakitől ilyen szinten a mai világban?

Figyelt kérdés

Én is elváltam, a mai világban mondhatom h természetesen....sajna már az a meglepő ha valaki boldog, főleg arra gondolok h tényleg boldog nem csak hiszi, mondja. A házasság egy kötelék lelki és anyagi függést is jelent. Szerettem a férjemet aztán kiderültek dolgok,h kissé naív voltam, de akkor már feladtam az egyedüálló életem, gyereket szültem, belemásztam egy hitelbe. Mondhatni a padlóra kerültem egy gyerekkel és innen nehéz felállni, persze fiatal vagyok, tele tervekkel tehát nem lehetetlen, viszont anyagilag szinte megint a nulláról indulok egy gyerekkel. Szeretnék egyszer boldog lenni, de én úgy látom h a házasság intézménye nem működik. A férjem mellett szerettem volna megvalósítani magam, egyetemi továbbképzés, saját vállalkozás.....de valahogy ezek egy feleségnek sosem jönnek össze....ebben a régi modelt követi a világ, feleség dolga a takarítás gyereknevelés, ha ennél többet akar, akkor egy karrierista p@csa.....pedig a mai világ más, miért nem modernizálódtak a házasságok? mindenhol házassági szerződésekről hallunk, ami végülis szörnyű, mert már az elején megfordul a fejünkben h vége lesz, ha csak "biztonsági" gondolat szinten is.....

Persze van bennem egy adag csalódottság is, de nem hiszem h csak ezért látom így.


2010. jún. 7. 13:35
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

ha szeretsz valakit, függesz tőle, nem rossz értelemben, persze lehet abban is....nem függésnek fogtam fel....

tolerancia.....blabla.....tolerálni sok mindent lehet, de nem mindent kell, az ember őrizze meg a méltóságát, ill. a szábályok mind a két félre értendők

2010. jún. 7. 14:05
 12/21 A kérdező kommentje:
a 3. diplomámat csináltam volna, gyed alatt meg kell a támogatás az embernek, anyagi is, lelki is.....feladtam akkor az "álmomat", mint a legtöbb ember, megalkudtam
2010. jún. 7. 14:08
 13/21 anonim ***** válasza:
Na jó azért ez így más. 2 diploma miért nem elég?
2010. jún. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

ez a megalkuvás dolog is olyasmi, amit jó estebn fel lehet fogni másképp is. amikor otthagytam a fősulit,mert a gyerekem és apárom látta kárát a vizsgaidőszakos hisztimnek, akkor én arra gondoltam: lecseréltem a fősulit valami jobbra. a családomra.

És most,hogy a lányzó kezdi a sulit én is készülök visszaülni az iskolapadba.

szerintme adj időt magadnak,most tényleg sok benned a tüske


függeni persze nem szabad, de egy hozzád való férfi mellett nem is kell attól félned, hogy majd kisemmizve ott maradsz

ez a mostani arra volt jó,hogy tanulj belőle. a következőnél már biztosan jobban választasz

én kívánom Neked :)

2010. jún. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
31%

Hát én nem vagyok házas, csak élettársi kapcsolatban élek, de jobban függök az embertől, mintha házas lennék. Semmit nem csinál itthon, csak tv-zik, zabál, meg büdöseket ereget. Ja és hiába szeretném kitenni, nem hajlandó elköltözni. És az összes pénzemet elszedi mindig valamilyen hatásos dumával, vagy csak elveszi. Ebben az esetben jobb lenne házasnak lenni (csak sose akart elvenni), mert beadhatnám a válópert és talán komolyan venne.

Bocs, ha alpári voltam, csak nekem ez a véleményem. Én házasságpárti vagyok.

2010. jún. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

ááá, nem akartam a sulira terelni, bonyolult, h miért nem elég a két diploma......

tényleg remélem h igazad van és nem minden kapcsolat ilyet, csak tény h sok ilyen van

Barátnőmék a kevés kivétel, ők húzzák egymást, nem hagyják h a másik megüljön....talán odafigyelés, szeret ami mostanában sok házból hiányzik!

2010. jún. 7. 14:19
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

én is csak azért írtam,hogy lesz ez jobb is,mert az első, 9 éves kapcsolatomnál hasonló függés volt.

a mostani párom meg ahogy meghallotta,hogy vissza akarok mennia fősulira, már számol,hogy hogyan tudjuk ezt nekem kifizetni és agyal,hogy ha többet maszekolna,akkor beleférne

létezik még olyan ember,akire rá lehet bízni az életed hidd el.

2010. jún. 7. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

és én sem a sulira élezem ki,nyilván ez a példa mindehol. az ő hobbija sem két forint, de amikor abba akarta hagyni a pénzt miatt,akkor meg én erősködtem,hogy majd valahogy megoldjuk,de csinálja,mert neki fontos


szerintem egy jó kapcsolatban a felek ha azt látják,hogy a másik szárnya éppen törött, azonnal kölcsönadják a sajátjukat,hogy tovább tudjon szárnyalni :)

van ilyen

2010. jún. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
persze ez kölcsönös, ha a másiknak kell valami, akkor meg Te biztatod, h inkább összehúzzuk magunkat, ha téged ez boldoggá tesz
2010. jún. 7. 14:27
 20/21 anonim ***** válasza:
68%
Nem hiszem, hogy ez attól függ házas vagy-e, mi csak most fogunk házasodni, de ettől függetlenül van közös hitelünk (gyerekünk még nincs) és már egy rakás pénz elment a vőlegényem tanulására, igaz, mi kb. fele-fele aranybán keressük a rá valót. Ez valahol inkább arról szól szerintem, hogy jól választod-e meg a párodat, én is örültem volna külföldi nyaralásoknak vagy egy autónak, de tudom, hogy a suli fontos a páromnak és majd lesz jobb is, előbb utóbb csak befejezi.És ez szerintem a többi dologra is igaz, nem arról van s, hogy minden baromságot is támogatni kell, hanem arról hogy mindketten azt szeretnétek, ha kettőtöknek együtt lenne jobb. És aki nem így gondolja annak szerintem nem érdemes házasodnia, mert megfullasztja a párját. Lehet, hogy csak nem a neked megfelelő emberhez mentél hozzá.
2010. jún. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!