Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az emberek miert szoljak meg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az emberek miert szoljak meg azokat, akik viszonylag fiatalon (20-23 evesen) hazasodnak? Honnan veszik a batorsagot, hogy megmondjak a masiknak, hogy mit kellene tennie?

Figyelt kérdés
21 eves voltam, amikor ferjhez mentem. Egybol ment a pletyka, hogy biztos, terhes vagyok. Persze ez nem igy volt. Mondom sem kell, a ferjemmel azota is nagy boldogsagban elunk es ugyanugy befejeztem az iskolaimat, mint a karogok. Most is allandoan egyik kollegamrol pletykalnak, hogy 23 evesen meg raer, ki kellene elnie magat. Amikor szoltam ezeknek az embereknek, hogy nem latunk bele mas eletebe, mindenkinek masok a celjai, vagyai, ennem hurrogtak le. Ez mifele uj divat manapsag? Regen az emberek nagyresze 20-22 evesen nemhogy hazas volt, de mar gyereke is volt, es volt eleg felelossegtudatuk, hogy mindezt vallaljak, mig manapsag sok 30 eves is csak a "kielesrol" beszel. Mindenki legyen olyan, amilyen akar. Ha nem akar hazasodni meg gyereket vagy csak kesobb, OK. Engem nem erdekel. Mindenki elje az eletet, de megis miert kell masokat leszolni azert, mert ok nem kapcsolatbol kapcsolatba mennek, hanem vannak olyan komolyak, hogy elkotelezzek magukat? Hol vannak az ertekek a mai vilagbol?
2010. jún. 14. 20:46
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
81%
kérem ez nem divat kérdése. Mindenkinek van egy elve ahhoz tartja magát. máson köszörülni a nyelvet könnyebb mint a saját portákon söprögetni. Az emberi felelősség vállalás és érettség nem korhoz kötött. Aki ezt képtelen felfogni az legjobb visszahajtani az any....
2010. jún. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy mindenki ilyen? En bizonyos emberekrol beszelek es sosem mondtam, hogy a 30 eves szingli nem ugyanolyan. Epp azt mondtam, hogy en nem itelem el, nem sajnalom le, mert neki biztos masok a celjai. Az o dolga, de o se szoljon le mast azert, mert mas az elete. Olvasd el, amit irtam meg egyszer, mert nem helyesen ertelmezted.
2010. jún. 14. 21:06
 13/38 anonim ***** válasza:
37%

egy előző válaszadó vagyok...

Aki azt mondja, hogy a kérdező ítélkezik: a kérdező nem ítélkezik pusztán elmondja, hogy kik támadták le, akik a "kiélésről" papolnak. Én is 16 évesen ismertem meg a páromat, 17 évesen jöttünk össze...most leszek 2o. A párom az eljegyzésre vár...szeretjük egymást...jobban ismerjük egymást mint a saját tenyerünket...együtt "nőttünk fel"...közösek a céljaink...tiszteljük egymást, bízunk egymásban...hány éves koromig kéne várjak a lagzival? legalább 3o? mert ma mindenki karrierista vagy k.va vagy fene tudja de "élni kell"? Hát kinek mi az élet...én soha nem ittam, soha nem buliztam éjjeleken át, nem aludtam a páromnál tiniként mégis élek...éltem...

szóval erről ennyit...

2010. jún. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
65%
22 évesek vagyunk, most lesz az esküvőnk, átesünk ezen. :( Sajnos nagyon elkeserít. Főleg, hogy állandóan elvárják, hogy magyarázkodjak: nem jön a baba... :( Jah, amúgy 6 éve járunk együtt, 4 éve élünk együtt (egyetem eleje óta)... Nem hiszem, hogy nem ismernénk egymást...
2010. jún. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
73%

Én sem értem ezeket az embereket, semmivel sem több az esélye annak, ha 30 évesen házasodnak és 40 évesen szülnek gyereket, hogy nem vállnak el.

A szüleim 18 (anyum) 21 (apum) házasodtak, és már 25 éve együtt vannak, úgy, hogy 1 év járás után megesküdtek, már akkor mindenki azt mondta, hogy 1 év mulva elválnak, hát nem így lett, nagyszüleim mindkét fél részéről, 16-17 évesen házasodtak, már több mint lassan 50 éve együtt vannak a legnagyobb szeretetben. Szerintem ez nem korfüggő, az emberek többsége megérzi, hogy ki az igazi szerelme akivel le akarja élni az életét, van aki nem, ők szoktak elvállni.

2010. jún. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:

Amugy koszonom, hogy bizonyitottad, amit mondani akartam ezzel:


"Arról nem is beszélve, hogy azért, mert valaki 30 évesen még nem házas azt még nem azt jelenti, hogy kapcsolatból-kapcsolatba megy, jelentheti azt is, hogy együtt él valakivel, csak nem köti az orrodra, vagy még nem találta meg az élete párját, vagy mert sokat csalódott."


Tehat feltekenysegbol szol be, mert neki nem sikerult koran hazasodnia? Vagy egyszeruen neki mas az eletfelfogasa? (ami nekem nem gond, de neki az enyem igen)


Es meg egyszer, hogy megertsd: NEM nezem le a 30 eves szinglit. Azt nezem le, aki arrol papol, hogy "mit gondol a kis csitri, majd elvalnak 1 ev mulva!", mert ez egyertelmu irigyseg. En a beszolokrol beszelek, nem a 30 eves szinglirol, aki el van maganak. A te kritikaidban van rengeteg eloitelet felem, ha megnezed, pedig igazabol semmit sem tudsz rolam. Felismerem a stilusodat, mindig igy irsz ide, ilyen eloiteletekkel, csak a sajat szemszogodbol eloadva a sertettet, ugy hogy probalj kis onkritikat gyakorolni magad fele mielott masoknak szolsz be.

2010. jún. 14. 21:24
 17/38 anonim ***** válasza:
48%
én nem szólom le azt aki fiatalon házasodik, egy biztos én nem tettem és áldom az eget. :) de persze mindenki csak saját magából kiindulva illetve a környezetében élők példájából mondja a véleményét. nekem rossz tapasztalataim vannak , a fiatalon házasodott barátaim közül már egy sincs együtt!! nem azt mondom hogy törvényszerű hogy elválik az aki fiatalon házasodik, de azért azt lássuk be egy 21-22 éves még szinte nem is élt, nincs annyi élettapasztalata, sokszor az első barátjával/barátnőjével házasodik. de amúgy meg azt mondom, hogy mindenkinek a saját élete azt csinál amit akar. :) ha meg 30 évesen házasodnál akkor meg azt mondanák, hogy már túl öreg vagy :) az embereknek soha semmi sem jó :)
2010. jún. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
46%

Na megint az előző vagyok ...


Én életem első szerelmével fogom összekötni az életemet, miután az egyetemet elvégeztem...szerintem ez egy olyan csodás dolog amit akárki nem érezhet, nem élhet át...és hálás vagyok a sorsnak, hogy én részese lehetek...


szerintem nem lehet semmi rosszat mondani a fiatalokra...persze van rossz házasság 21 évesen és 4o évesen is...és lehet jó is ugyanígy...mindkettőre van pl. a környezetemben. jó is rossz is...de az ember a saját kárán tanul...a máséból nem...a prédikációk meg sehova nem vezetnek...csak veszekedéshez és utálkozáshoz, egyébként jogosan (a bántott fél részéről...)


engem most nyáron jegyez el a párom valószínűleg, szóval már előre várom hogy ki és mit szól be:-S nagy élmény lesz...nem mintha érdekelne...

2010. jún. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
Sok boldogsagot neked! Ha beszolnak, sokkolni kell a jonepet. Mondd nekik, hogy ikrekkel vagy terhes, aztan hatha dobnak egy hatast a rossz akaroid...:) Amugy jo kiszurni az ilyen embereket mar az eskuvo elott es akkor meg sem kell oket hivni, mert ugysem azert mennek el, mert orulnek a boldogsagotoknak, hanem furni akarnak.
2010. jún. 14. 21:38
 20/38 anonim ***** válasza:
25%
felismered a stílusomat? hát hajrá, másolj be egy választ, amit szerinted én adtam. ja, és az a válasz ne az legyen, amit erre a kérdésedre adtam.
2010. jún. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!