Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Az emberek miert szoljak meg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az emberek miert szoljak meg azokat, akik viszonylag fiatalon (20-23 evesen) hazasodnak? Honnan veszik a batorsagot, hogy megmondjak a masiknak, hogy mit kellene tennie?

Figyelt kérdés
21 eves voltam, amikor ferjhez mentem. Egybol ment a pletyka, hogy biztos, terhes vagyok. Persze ez nem igy volt. Mondom sem kell, a ferjemmel azota is nagy boldogsagban elunk es ugyanugy befejeztem az iskolaimat, mint a karogok. Most is allandoan egyik kollegamrol pletykalnak, hogy 23 evesen meg raer, ki kellene elnie magat. Amikor szoltam ezeknek az embereknek, hogy nem latunk bele mas eletebe, mindenkinek masok a celjai, vagyai, ennem hurrogtak le. Ez mifele uj divat manapsag? Regen az emberek nagyresze 20-22 evesen nemhogy hazas volt, de mar gyereke is volt, es volt eleg felelossegtudatuk, hogy mindezt vallaljak, mig manapsag sok 30 eves is csak a "kielesrol" beszel. Mindenki legyen olyan, amilyen akar. Ha nem akar hazasodni meg gyereket vagy csak kesobb, OK. Engem nem erdekel. Mindenki elje az eletet, de megis miert kell masokat leszolni azert, mert ok nem kapcsolatbol kapcsolatba mennek, hanem vannak olyan komolyak, hogy elkotelezzek magukat? Hol vannak az ertekek a mai vilagbol?
2010. jún. 14. 20:46
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
25%

hát régen ez volt a szokás, de régen az is szokás volt, hogy a kedves házasulandók nem feküdtek össze (ez persze vitatható, de ha már szokások..), és nem volt ilyen gyakori a válás sem.

Nyilván őket "megérte" támogatni, és nagyjából számított a szülők szava is. Ma már inkább csak a pénzük..

Ma ha nem tetszik valami, hopp már el is váltak, a lagzit meg ritkán lehet megúszni milla alatt, mert a fiatalok szinte mindig rongyrázósak, tisztelet a kivételnek...

2010. jún. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
41%
Mi vagyunk a 22 évesek, mi magunk finanszírozzuk az egész esküvőt... A párom (és én is) hallgatóként is jól keresünk, hála a JóIstennek... :D És több ilyen fiatal párral is találkoztam...
2010. jún. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
14%
Tegnap 23:49-es vagyok, aki lepontozott megmagyarazna, hogy miert? Azert, mert nem ugattam le es iteltem el senkit?
2010. jún. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
34%

Ehhez semmi köze a szexnek, a szüleim is éltek szexuális életet a házasság előtt, régen meg csak a nő részéről kellett szűznek lenni, ez nem függ össze a szülői támogatással, a válás meg egyértelműen megengedhetetlen dolog volt, de ez hogy jön ide, aki elválik és újra akar házasodni, az finanszírozza magának, ez természetes, amúgy sem illene már akkor nagy hacacárét tartani. Elég szomorú, hogy a mai modern világban már ennyire semmibe vannak véve a régi szokások és illem, nem szabadna mindent felrúgni...

ma 14:55 vagyok

2010. jún. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
17%
14:41 nagyon elgondolkoztatott. Én az azelőtti korán házasodott válaszadó vagyok. Erre eddig nem is gondoltam, márminthogy éretlen gondolkodású, lusta, felelőtlen, igényeit viszont érvényesíteni akaró fiatal nemzedékkel van dolgunk.Csak remélni tudom, hogy a lányaink - meg a leendő párjaik - nem lesznek ilyenek. Komoly anyagi támogatást tervezünk nekik induláshoz, ahogy azt mi is megkaptuk, már most erre hajtunk, pedig kicsik még. De erre gondolni, hogy talán felelőtlenül elherdálják... Nekünk eszünkbe sem jutott, nagyon hálásak voltunk érte. Tőlünk ezt látták. De ki tudja, milyen párjuk lesz. Csak reménykedhetünk, hogy az érzelmeik nem írják majd felül a józan eszüket.
2010. jún. 15. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
12%

Utolsóval egyetértek.

Ilyenre neveltük őket, vagy nem tudom. Eszméletlen sok az abortusz például, régen is ennyi volt?...

Ha szétnézel a Rióban vagy a Zöld Pardonban, érdekes dolgokat lehet látni, részegen tántorgó tizenévesek, akik hánynak a bokorban (lányok..)

Szigorú nevelés mellett is lehet ám szeretni a gyerekeket, de sok mai szülő engedi a kamaszokat világnak, olyan kütyükkel, amikre nincs is szükségük, csak a fakszni miatt kell, dolgozni meg még nyáron sem, nehogy már, az proli dolog.

Ha te egyetemista vagy, és tudod finanszírozni az esküvődet, akkor az tényleg teljes egészében a te dolgod, örülj neki, és valószínűleg te vagy a kivétel.

2010. jún. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
52%

Anyumat leszólták 19 éves korában, amikor apumhoz hozzáment.. Ez '91ben volt, és azt mondták neki h pár év és úgyis elválnak. Most is együtt vannak, boldog házasság.

15/l

2010. jún. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim válasza:
Én 23 évesen mentem férjhez,3éve.A párom 26 volt.Azt,hogy korán mentem,nem bántam meg...Aki beszól,hogy miért házasodtok össze korán,csak irigykedik,hogy nektek volt bátorságotok megtenni a lépést...
2011. márc. 31. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!