Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Milyen esküvőről álmodtatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen esküvőről álmodtatok kicsiként, illetve tiniként vagy fiatal felnőttként? És ha megvolt, akkor milyenre sikeredett? Milyen jók és rossz dolgok voltak benne (már ha voltak rosszak)?

Figyelt kérdés
Ha több házasságotok is volt, mindet leírhatjátok, kíváncsi vagyok a véleményeitekre! A szervezkedéseket is megoszthatjátok. 22/F

2018. jún. 14. 14:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Kb 14-15 éves koromtól kezdett foglalkoztatni a dolog. Nagyon vàgytam rà, hogy megtaláljam az igazit akivel passzolunk egymàshoz, összeillik a személyiségünk, az igényeink stb, sokat nevetünk, éljük az életünket.

Pici téli esküvőt szerettem volna a legszűkebb csalàdtagokkal- és pàr baràttal , karàcsonyi hangulatban decemberben.

24 évesen megismertem a szerelmem, akihez 1,5 évvel később feleségül is mentem. Az esküvőnk olyan volt amilyennek mindketten szerettük volna. Kis létszàm (17 fő), semmi puccparàdé, csak utàna egy ebéd+ tortàk, karâcsonyi díszítés, asztal és faldekoràciók, színes égők, feldíszített fenyőfa, életnagysàgú mikulàs volt az étteremben. Fa a hàzassàgkötőben iss. Alap volt ilyenkor a dekoràció, nem kellett érte fizetni.

..karàcsony előtt 2 héttel történt. Gyönyörű volt az egész. Semmi rossz nem volt! Ès nem utolsó sorban 95 ezer ftbol megvolt. Nem került milliókba.

Nem igényelt nagy szervezést sem. Augusztus elején kértük az időpontot, a férjem utàna lebeszélte az étteremmel. Majd vàrakozàs. Közben intéztem a tortàkat. A férjem megrendelte a menyasszonyi csokrom. Novemberben elmentünk megcsinàltatni a karikagyűrűket. Mivel vittünk aranyat meglévő arany ékszerekből amik csak itthon porosodtak, még mi kaptunk pénzt:) a maradékokat is eladtuk. Amúgy 2 gyűrű klasszikus, semmi giccs...6-6 gramm, féldomború, 6mm széles, belső dàtumos gravírral. Akkor grammja 11.000 ft volt. Szóval jó sokba került volna ha vàsàroljuk.

Esküvő előtti nap elhozattuk az étterembe a tortàkat, hűtőbe tették. Utàna moziztunk egyet kettesben. Màsnap összehàzasodtunk:)


32/ N, 7.éve vagyunk hàzasok.:)

2018. jún. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem mentem férjhez, de tervben van. 28 éves vagyok


Kicsiként érdekes módon nem annyira érdekelt az esküvőtéma. Kb. annyi volt bennem, hogy jaj, szép fehér ruha meg minket ünnepel majd mindenki, de jó lesz.


Inkább olyan 16 éves koromtól kezdve kezdett érdekelni a dolog, azóta volt rengeteg ötletem, amit elvetettem azóta és pár ötlet maradt "örök"ként, amit szeretnék majd az esküvőmön most is.


Tini ötletek:

- musicaldal bevonulónak (Elisabeth: Útvesztő minden út... azóta letettem róla... párom nem kedveli a musicaleket, és azóta én is inkább a szöveg/ének nélküli, instrumtális zenéket preferálom ilyen téren)

- kék-sárga-narancssárga dekor (ennek örülök, hogy nem lett, visszanézve nem elegáns, nem időtálló és kb. fél évig lett volna csak a stílusom)

- őszies narancssárgás-zöldes dekor (dettó, pluszban túl tematikus, mint vmi színházi előadásban)

- karszalag a vendégeknek (ezt sem értem, hogy pattant ki a fejemből, életemben 1x voltam fesztiválon, nem is voltam soha az a típus... sztem csak akartam vmit, ami különleges meg menő...)

- koszorúslányok, ráadásul színben vagy fazonban passzoló ruhával (1: az akkor kiválasztott koszorúslányaim közül azóta az egyikkel totál fasírtban vagyok, a másikkal langyos kapcsolatban, 2: totál feleslegesnek tartom mai szemmel... ill. ma már azt gondolom, senki és a ruhája nem szabadna, hogy dekorációs kellék legyen egy esküvőn)


Fiatal felnőtt ötletek, amik el lettek vetve:

- Yankee Candle gyertya köszönőajándéknak (mocsok drága mulatság lenne, és nem is értékelnék eléggé... manapság már köszönőajándékot sem adnék, minek, a kaja pont elég)

- kedvenc dalokból cd-s összeállítás zenének (a mostai álomesküvőmön nem is lenne nagyon zene meg buli... de ha lett volna, sem annyira táncolhatóak azok a dalok, amiket kiválogattam anno... semmi metál meg rap, csak nem annyira slágeresek meg táncolósak)

- képeslapos-lufis buli (rájöttem, hogy a többség a szemétben végezné és felesleges pénzkidobás)

- kastélyban esküdni (túl drága, és sztem nem adna nekem annyit hozzá az élményhez, hogy megérné az árát)

- pinup stílusú menyasszonyi ruha (jó, ehhez hozzátartozik, hogy nem vagyok egy modellalkat, és amikor elkezdtem ruhát nézni, a kifejezetten plus size alkatra tervezett ruhák közül jó pár hétig csak a pinuposokat találtam, amik nem úgy néztek ki, mint vmi sátor... azóta találtam szebbet is, ami jól állna, és

- nagyon merev vonalú nagyon kiszélesedő szoknyájú A-vonalú ruha (szemből jól néz ki, oldalról 20 kiló plusz, annyira terebélyesek általában)

- kék körömlakk, hogy legyen rajtam vmi kék (azóta rájöttem, nem hiszek ebben a valami régi, valami új stb. marhaságban, és a kék nem nagyon passzolna a most a fejemben élő dizájnhoz, és nem is elegáns sztem esküvőre kék köröm)


És ami most van:

- nagyon szűk körű esküvő, csak a közeli család (erre van keret; ha többet meghívnánk, botrány lenne a nagy családban, mert így is van, akit nem hívnék meg, mert egy tahó; ill. nincsenek igazi barátaim... így alakult... fura lenne, ha csinálnék egy magy banzájt, aztán nuku barát)

- egy sima ebéd, a la carte egy étteremből, délután vége lenne, nincs zenekar, menyecsketánc stb. (sosem rajongtam ezekért az ereszdelahajamat jellegű éjféli-hajnali dajdajokért... az éjféli tőtikápinak a gondolatától is hányingerem van... és így nincs az a para, hogy jaj, olyan fogásokat válasszunk vacsorára, amit mindenki megeszik, és akkor marad kb. az összes gagyi menzakaja, meg mi lesz a vegákkal... mindenki azt rendeli, amit szeretne, és kész. Lehet, hogy fajlagosan így drágábban jön ki, de pont ezen nem spórolnék... úgyis kb. 12 ember lenne max. Nem mennénk nagyon puccos helyre, így simán meglenne annyi embernek 60-80ezer forintból)

- baglyos-színházas témájú, házi tervezésű meghívó és színházjegyek mint "belépőjegyek" (nem tettem még le a különleges elemekről, és a baglyok meg a színház 2 olyan dolog, ami örök szerelem az életemben, és ezt az összes meghívott tudja amúgy... páromnak nincs ellenvetése, sőt ő tervezné meg a meghívót, mert jó a grafikai érzéke)

- nagyon egyszerű, minimál díszítésű, de elegáns torta, marcipánbevonat nélkül, baglyos nászpárral, ki is néztem etsyn :) (ízre még nem tudom, de tutibiztos nem marcipán vagy kávé, mert azokat utálom, és nem is csoki, mert minden egyes esküvőn, amin eddig voltam, az volt, mert "azt biztos megeszi mindenki", és már elegem van belőle, nem is rajongok annyira érte... hajlok inkább vmi feketeerdő vagy gyümölcskrémes torta felé)

- egyszerű, légies, nem túldíszített, de nem is túl bohém ruha; ha az időjárás engedi, akkor hosszú ujjal

2018. jún. 19. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Kislányként nem foglalkoztatott az esküvő. Én onnan indítottam az álmodozást, hogy lesz egy 3 szintes házam, egy hófehér mercedeszem, és legalább 3 gyerekem, és természetesen milliomos leszek. Kamaszként úgy gondoltam, nincs az az isten, hogy rockerlányként én majd fehér habos-babos ruhában jópofizzak. Ez akkor változott meg, amikor felpróbáltam a szalagavatós ruhámat. Akkor határozta el a barátom is, hogy egyszer feleségül vesz. Ez meg is történt. 30 fős polgári esküvő, majd lagzi. A ruhám nem fehér volt, hanem egész halvány lila. Sajnos a tüll a szoknyán elkezdett bomlani a nagy táncolástól, így még a menyasszonytánc előtt át kellett öltöznöm. Helyette két menyecske táncot tartottunk.
2018. jún. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!