Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ugye nem kell erről mindenképp...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ugye nem kell erről mindenképp nyilatkozni házasságkor?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy több ismerőstől hallottuk, hogy házasságkor nyilatkozniuk kellett a születendő gyerek(ek) nevéről. Nem mentünk mélyebben bele a témába, csak lassan nálunk is aktuális lesz a téma és érdekelne, hogy erről nem KELL nyilatkozni ugye, hanem csak egy opció? Mert, hogy mi biztosan nem akarunk gyereket, tehát ergo semmilyen nevet nem fog kapni a jövőben meg nem születő “gyerekünk”. Nemsoká kezdjük el szervezni az esküvőt és felmerült mindkettőnkben ez a kérdés.

Tud erről valaki valamit?

Úgy gondolnám logikusnak, hogy nem kötelező, hisz egyáltalán nem biztos, hogy mindenki akar gyereket + simán lehet h valaki meddő és amúgy akarna gyereket, de ugye nem lehet, na az baromi fájó tud lenni szerintem.


2018. szept. 25. 12:25
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom, miért lett lepontozva a 4-es meg a 8-as (bocs, ha valakit kihagytam). Házasságkötéskor nyilatkozni kell a születendő gyerekek vezetéknevéről. Pont. Csak annyi, hogy Kis, Kovács, vagy Kis-Kovács, nem kell megindokolni, nem kell keresztnév, nem kérdezik meg, meddő vagy e, és semmi egyéb. Csak felveszik, mint adatot, és az első gyerek születéséig bármikor megváltoztatható.
2018. szept. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 A kérdező kommentje:

#2: Nem írtam, de nyilván a vezetéknévrol kell nyilatkozni és nem a keresztnévről.

De ettől függetlenül is tök feleslegesnek tartom, mert amit megadsz hazassagkor is vezetéknév, arról is megváltozhat menetközben a véleményete az embernek és lehet mégis másképp adná. Nem mellesleg a házasság és a gyerekvállalás nem jár kéz a kézben, egyik nen következik a másikból, de itt kb mégis ezt feltételezik... Nem tudom, hogy aki amúgy sem akar gyereket, azt minek kell még ilyenekkel is bombázni vagy akinek esetleg nem is lehet gyereke, azt minek nyúzzák még ilyennel is...

2018. szept. 25. 12:58
 13/56 anonim ***** válasza:
89%

ez egy kérdés a sokból

megkérdezik azt is, mi a foglalkozásod, mivel kell nekik a statisztikába...

2018. szept. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
40%
Egyetértek veled, szerintem is totalisan felesleges, hisz úgyis megváltoztatható bármikor, akkor mi a fenének kell kötelezően megadni. Nem mellesleg egyáltalán nem biztos ugye, hogy mindenki akar gyereket. Miért kell automatikusan ezt feltételezni? Az, hogy vállalnak-e gyereket vagy sem, az kizárólag két ember magánügye, ha 1x úgy döntöttek igen, akkor majd mikor eljön az ideje, döntenek közösen a névről is. Az pedig tényleg felháborító, hogy egy meddő part is faggatnak a soha meg nem születendő gyerekük nevét illetően. Ez óriási tapintatlanság és totál magánügy!
2018. szept. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
95%

"amit megadsz hazassagkor is vezetéknév, arról is megváltozhat menetközben a véleményete az embernek és lehet mégis másképp adná"

Éppen ezért lehet megváltoztatni utána.


Én se akarok gyereket, de szerintem szimplán egyszerűsíti a dolgokat, nem rossz dolog.

2018. szept. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
10%
Engem érdekelne, hogy miféle statisztikát csinálnak abból, hogy házasulandó embereket faggatnak, hogy mi lesz a gyerekük vezetekneve, ami nem mellesleg lehet nem is lesz soha nekik! Egyébként van, akinek a keresztnévtől is függ a vezetéknév, nekem van olyan barátnőm, aki félig külföldi és az egesz neve külföldi, a férjéé magyar és mivel végülis szinten külföldi keresztnevet találtak ki a gyereküknek is, így végül a barátnőm vezeteknevét kapta meg a gyermek, holott előtte muszajbol kiböktek egyet, a férjét, aztán meg mehettek megváltoztatni... Felesleges időpocsékolás az egesz.
2018. szept. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
91%

:D egy kérdés, az tényleg elvesz az életedből sok időt. megmondod: én vezetéknevem / párom vezetékneve, beírják, kész, nem mondják, hogy ott dugjatok és gyársatok gyereket, nem érdekli őket, ha nem akarsz, csak kérdezik

kérdezik még: voltál e házas? az is magánügy, nem? meg mi a legmagasabb iskolai végzettséged, van e már gyereked (életben lévő vagy meghalt), az szerintem jobban felzaklak valakit, ha volt neki, de meghalt, minthogy juj mi legyen a sose-akart-gyerek vezetékneve

2018. szept. 25. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
88%
Vezetéknévről kell nyilatkozni. Ha te Nagy vagy a férjed Kovács akkor nyilatkoztok, h a gyermeket Nagy-Kovácsként anyakönyvezzék. Mi ezt az opciót választottuk ezt rá is írták a házassági anyakönyvire.
2018. szept. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 A kérdező kommentje:
Az, hogy voltál-e már házas vagy van-e már gyereked eldöntendő kérdés, igen vagy nem, de itt nem arról kérdeznek, hogy akarsz-e gyereket majd valamikor, hanem automatikusan feltételezik, hogy igen, mindenféle kérdés nélkül. Mert ha az előbb említett kérdések mentén haladunk, akkor a gyerekkel kapcsolatban is az lenne a logikus, ha már mindenképp az ember magánéletében akarnak vájkálni, ha azt kérdezik, hogy akarsz-e, nem pedig helyetted eldöntik előre...! Egyenként pedig itt az egyik válaszoló szerintem arra gondolt, hogy az az időpocsékolás, ha mégis más vezeteknevet akarsz a gyerekednek, mint amit akkor kiszedtek belőletek, mert akkor mehetsz intézkedni, hogy jaaa mégsem ez lesz, hanem az...
2018. szept. 25. 13:35
 20/56 anonim ***** válasza:
90%

Akkor lenne jogos a felháborodásod, ha csak tőled kérdezik.

Azt kell megértened, hogy mindenkitől, egyformán.

1-2% lehet, akik hàzasodnak és biztosan nem akarnak gyereket. A többi 98% számára kimondottan fontos szempont, hogy nem kell nagy pocakkal rohangálni apasági nyilatkozat után, hogy kinek a nevèt kapja.

Egyszerűen a többség érdekét veszik figyelembe.

2018. szept. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!