Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ugye nem kell erről mindenképp...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ugye nem kell erről mindenképp nyilatkozni házasságkor?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy több ismerőstől hallottuk, hogy házasságkor nyilatkozniuk kellett a születendő gyerek(ek) nevéről. Nem mentünk mélyebben bele a témába, csak lassan nálunk is aktuális lesz a téma és érdekelne, hogy erről nem KELL nyilatkozni ugye, hanem csak egy opció? Mert, hogy mi biztosan nem akarunk gyereket, tehát ergo semmilyen nevet nem fog kapni a jövőben meg nem születő “gyerekünk”. Nemsoká kezdjük el szervezni az esküvőt és felmerült mindkettőnkben ez a kérdés.

Tud erről valaki valamit?

Úgy gondolnám logikusnak, hogy nem kötelező, hisz egyáltalán nem biztos, hogy mindenki akar gyereket + simán lehet h valaki meddő és amúgy akarna gyereket, de ugye nem lehet, na az baromi fájó tud lenni szerintem.


2018. szept. 25. 12:25
1 2 3 4 5 6
 41/56 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy kitérnek külön a gyerek témára is? Ezentúl, hogy az embernek szegezik a kérdést, még mit kérdeznek amúgy?
2018. szept. 25. 14:35
 42/56 anonim ***** válasza:
88%
"Elfogadod-e a gyermekeket, akikkel Isten megajándékozza házasságtokat?" Megkérdezik.
2018. szept. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/56 anonim ***** válasza:
93%

Atya ég, tényleg ezen aggódsz, hogy kell-e nyilatkozni vagy sem? Nem tök mindegy? Mondasz valamit és kész... Komolyan, ennél nagyobb problémád ne legyen az életben..


34N

2018. szept. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/56 A kérdező kommentje:

És, ha azt mondja az ember, hogy nem, akkor nem adjak őket össze...? :D Most viccen kívül. Valóban ez a kérdés, amit írtál, sehol nincs ahhoz képest. hogy mi lesz a vezetékneve, ha lesz típusúhoz... Tudom, túl reagáltam, heves természetű vagyok és nagyon fel tudom húzni magam, ha úgy érzem igazságtalan vagy jogtalan dolog ér. De ez a kérdés, ez már tényleg a legteteje mindennek. Mégis mi közük van ehhez? Én speciel őszinte ember vagyok, nem szeretek hazudni, na és ha őszintén ravagjuk, hogy nem, akkor nem hazasodhatunk össze..?!

De egyébként polgári lesz, de ezekszerint jobb is.

2018. szept. 25. 14:45
 45/56 anonim ***** válasza:
81%
Aki annyira vallásod, hogy egyházit tart, az valószínűleg akar gyereket, ennyi.
2018. szept. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/56 anonim ***** válasza:
86%
Ezzel az erővel a "szeretni és tisztelni fogod...míg a halál el nem választ" arra is mondhatod: megpróbálom, de nem tudom mi lesz 30 év múlva... Hisz elég sok a válás, nem?
2018. szept. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/56 anonim ***** válasza:
88%
Én 2012-ben házasodtam , és kellett nyilatkozni róla, a választható nevek közül... Sőt ,ha jól emlékszem házassági anyakönyvi kivonatban is belekerült.
2018. szept. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/56 A kérdező kommentje:
Arra, hogy jóban-rosszban egyutt lesztek, míg a halál el nem választra, gondolkodás nélkül mondok igent, hisz azért hazasodunk, mert szeretjuk egymást és valahogy nem szeretnek egynél többször házasodni..:D Ellenben az, hogy örömmel fogadod-e a közös gyereket, az legeslegelsősorban attól fugg, hogy akar-e az adott pár gyereket és ha a válasz igen meg akkor is bánnak befolyásoló tényezők, mint pl milyen helyzetbe, anyagi körülmények köze jönne az a gyerek stb stb..
2018. szept. 25. 15:07
 49/56 anonim ***** válasza:
93%

Gondolj bele: ha lesz gyerek, annak kell, hogy legyen családneve, ezért kérdezik, hogy milyen formában szeretnék.

Ez egy hivatalos kérdés.


Az 100% magánügy, hogy lesz-e gyerek, akarna-e egyáltalán, és ezt nem illik megkérdezni.

2018. szept. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/56 anonim ***** válasza:
74%
Gyorsan le lehet zárni a kérdést. Az anyakönyvvezető felveszi az adatokat és ti sorban válaszoltok a kérdéseire. Aztán amikor az esedékes gyermek nevére kérdez, akkor mondjátok egyszerűen a leendő férjed nevét és kész. Hozzáteheted, hogy nem lesz gyerek és ezt kéred, hogy ne emelje majd ki a ceremónián. Ő sok párral beszél, lehetnek 50+ korúak is és tőlük is meg kell kérdezze. Ők sem fognak már gyereket vállalni, ezért nem gondolom, hogy fennakadna majd a kéréseteken. Valamit oda kell írnia hivatalosan, ezért nem hagyhatja ki kivételesen sem.
2018. szept. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!