Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ugye nem kell erről mindenképp...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ugye nem kell erről mindenképp nyilatkozni házasságkor?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy több ismerőstől hallottuk, hogy házasságkor nyilatkozniuk kellett a születendő gyerek(ek) nevéről. Nem mentünk mélyebben bele a témába, csak lassan nálunk is aktuális lesz a téma és érdekelne, hogy erről nem KELL nyilatkozni ugye, hanem csak egy opció? Mert, hogy mi biztosan nem akarunk gyereket, tehát ergo semmilyen nevet nem fog kapni a jövőben meg nem születő “gyerekünk”. Nemsoká kezdjük el szervezni az esküvőt és felmerült mindkettőnkben ez a kérdés.

Tud erről valaki valamit?

Úgy gondolnám logikusnak, hogy nem kötelező, hisz egyáltalán nem biztos, hogy mindenki akar gyereket + simán lehet h valaki meddő és amúgy akarna gyereket, de ugye nem lehet, na az baromi fájó tud lenni szerintem.


2018. szept. 25. 12:25
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
89%
Az emberek 99%-a nem kap agyérgörcsöt egy ilyen piszlicsáré dologtól. A hozzád hasonló, unalmában ilyen hülyeségeken vergődő 1% meg vagy túlteszi magát rajta, vagy hazamegy és nem házasodik meg mégse. Abszolút le fogják szarni. Senkit nem érdekel a kiselőadásod se ott, se itt.
2018. szept. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:
95%

"És, ha azt mondja az ember, hogy nem, akkor nem adjak őket össze...?"


Ahogy mondod....Ha az ember lánya a templomban esküszik, akkor el kell fogadnia a templomi eskü szövegét.

2018. szept. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
43%

"Nem tudhatom, hogy engem fog-e érinteni a kérdés, mert nincs 100%-os védekezés....? :D Köszi, ez kedves gondolat, hogy ilyeneket vetítesz előre olyanoknak, akik határozottan nem akarnak gyereket, már csak az érdekelne, hogy miből gondolod, hogy valaki, aki NEM akar gyereket és mégis becsúszik, meg is tartja?"

Én nem akarok gyereket (mint már leírtam kb százszor), de én speciel megtartanám, ha mégis becsúszna.


"Egyébként már mindenki pontosan tudja, hogy nem lesz gyerekunk, azért egyutt vagyunk már vőlegényemmel egy ideje, ezt a kérdést már megkaptuk és már akkor a legelején tisztáztuk, hogy nem lesz, cska hogy megspóroljuk a felesleges köröket."

Ez aranyos :DDD

Mi is tisztázgatjuk már jó pár éve elég határozottan, mégis újra és újra megkérdezik. :)


Egyébként az esküvő nem kötelező. Ha nem tetszenek a benne foglaltak, nem kell aláírni és kész. Nem értem a problémád.

2018. szept. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem is undorító dolog. Maga az elv kiakasztó, nem hogy be kell böffenteni a nevet.


Igen, aki akar gyereket, az rohangáljon.


És tök más hivatalba bemondani egy nevet, mint Marika néninek magyarázkodni.

2018. szept. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
90%
Komolyan nem értem a problémádat, mondasz valamit és kész. És ha pl. állásinterjún kérdezik, akkor ott is kiakadsz? Vagy pl egy orvosi vizsgálaton, hogy mit képzelnek, te nem akarsz gyereket? Nem kiakadni kell, bemondjátok a párod vezetéknevét és kész. Maximum mond az anyakönyvvezetőnek, hogy nem terveztek gyereket és ilyen szövegek /idézetek ne legyenek a szertartáson.
2018. szept. 25. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
95%

Nem olvastam végig, így nem tudom, hogy ezt mondtak-e: azért írjak be előre, mert e anyakönyvvezetés van. Par éve, ha baba született be kellett menni bejelenteni. Most látjak a kórházban a rendszerben. Mikor szülni megy az ember csak a ketesztnevet kérdik és beillesztik a választott vezeték névhez. Ezzel sokat segítenek az újdonsült szülőknek, hogy ne kelljen szaladgálni

Elkészítik a taj, adó és lakcím kartyát, ami utan nem kell külön rohangalni. Ennyi a titok.

2018. szept. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!