Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ugye nem kell erről mindenképp...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ugye nem kell erről mindenképp nyilatkozni házasságkor?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy több ismerőstől hallottuk, hogy házasságkor nyilatkozniuk kellett a születendő gyerek(ek) nevéről. Nem mentünk mélyebben bele a témába, csak lassan nálunk is aktuális lesz a téma és érdekelne, hogy erről nem KELL nyilatkozni ugye, hanem csak egy opció? Mert, hogy mi biztosan nem akarunk gyereket, tehát ergo semmilyen nevet nem fog kapni a jövőben meg nem születő “gyerekünk”. Nemsoká kezdjük el szervezni az esküvőt és felmerült mindkettőnkben ez a kérdés.

Tud erről valaki valamit?

Úgy gondolnám logikusnak, hogy nem kötelező, hisz egyáltalán nem biztos, hogy mindenki akar gyereket + simán lehet h valaki meddő és amúgy akarna gyereket, de ugye nem lehet, na az baromi fájó tud lenni szerintem.


2018. szept. 25. 12:25
1 2 3 4 5 6
 21/56 anonim ***** válasza:
81%
Ezzel az erővel azt is kérdezhetnéd, hogy minek összeházasodni. Ha Magyarországon házasodni akarsz, akkor meg kell adnod a születendő gyerekek vezetéknevét, mert ez a szabály és kész. Ha egy ilyen egyszerű szabályt nem tudsz elfogadni, sok problémád lesz még az életben. Egyszerűen csak fogadd el, hogy a világ nem körülötted forog, és alkalmazkodj a szabályokhoz.
2018. szept. 25. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/56 anonim ***** válasza:
89%

#19

Eldöntik helyetted előre? Wtf, ott helyben megerőszakoltatják a menyasszonyt védekezés nélkül a vőlegénnyel, vagy hogy gondolod ezt? :D

Ismét leírom, mi se akarunk gyereket, de most egy kérdésből miért kell ekkora ügyet csinálni? Mondasz egy véletlenszerű nevet a lehetséges verziók közül, aztán csókolom, a kutyát nem érdekli, hogy végül lesz-e gyereked valójában.

Ha nagyon a mélyére ásunk a dolgoknak, a házasságnak eleve az a lényege, hogy megfelelő közeget teremtsen a gyermekvállaláshoz, így nem olyan meglepő a kérdés.

2018. szept. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/56 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy mivel jobb, ha az a kérdés: akar gyereket? válaszod: nem, majd lesz mégis. ha mondod: igen, és ha nem jön össze? vagy meggondolod magad? egy szaros kérdésem ugrálsz. még 1000-en fogják az esküvő után kérdezni, mikor lesz gyerek
2018. szept. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/56 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem mondtam, hogy azt várom hozzam alkalmazkodjon a világ, Isten ments, ellenben nem teljesen világos, hogy nekem és a leendő férjemnek, miért nincs jogunk azt mondani, hogy nem lesz gyerekunk, így hát nem lesz vezetékneve sem! Az nem szimpatikus, hogy helyettem és a vőlegényem helyett valaszolnak meg egy eléggé fontos kérdést, ahelyett hogy az érintett személyeket kérdeznék! Akar-e gyereket vagy sem. Ha nem, akkor téma lezárva, ha igen, akkor meg megkérdezik, hogy előreláthatóan mi lesz majd a vezetékneve. Tehát maga az elvet nem értem és számunkra ez egy nevetséges szabály, függetlenül, hogy kötelező, amit eddig nem tudtunk, hisz nem volt logikus.
2018. szept. 25. 13:49
 25/56 anonim ***** válasza:
86%

Ez most olyan, mintha beülnél egy étterembe és mikor a pincér megkérdezi, hogy mit hozzon, leb"szod, hogy miért feltételezi, hogy te enni fogsz :D

Vicces vagy.

2018. szept. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/56 anonim ***** válasza:
37%
Miért ne lenne jogod azt mondani, hogy nem lesz gyereked? Atya ég! :D
2018. szept. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/56 anonim ***** válasza:
85%

DE logikus. Mert még mindig kevesebben nem akarnak, így ha akar 100ból 98, akkor ő rohanjanak apaságit tenni, ha terhes lesz? Nem értem mi a bajod, nem akartok gyereket, oké, vannak még így sokan. Mindegy mit írnak be, beírhatják, hogy f--z, mivel nem lesz aktuális.

Mi sem akarunk, de beírtuk a férjem nevét és kész. És nem álltunk ott le balhézni, hogy "na de miééééért kell erre válaszolni????"

2018. szept. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/56 A kérdező kommentje:

#25: Annyi kivételével, hogy egy étterembe az emberek enni-inni mennek, ellenben házasodni egyáltalán nem biztos, hogy azért házasodnak, mert gyereket akarnak! Ebben mi a nem egyértelmű?

Gyereket lehet házasság nélkül is csinálni, meg lehet házasságban is nem vállalni gyereket, a kettő mióta függ össze?

Nem kell megértenétek a mi álláspontunkat, én sem személyeskedem és szólok be b*unkón másoknak, csak mert szerintük ez tök jól van így! Akkor ez szerintem elvárható fordítva is. Felnőtt emberek vagyunk, tudjuk már megosztani a nézeteinket anélkül, hogy veszekedés lenne a vége. Nektek csak egy jelentéktelen kerdes, másnak meg logikátlan az egesz, na bumm...

2018. szept. 25. 13:55
 29/56 anonim ***** válasza:
95%

A te álláspontod, az hogy nem akarsz gyereket, vannak így páran. Itt is írták többen, hogy nem akarnak, de bemondtak egy nevet és kész.

EZ a kérdés akkor bántó, ha valaki pl megszakadna, hogy legyen neki, de meddő. Ti nem akartok, akkor mit balhézol ezen?

2018. szept. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/56 anonim ***** válasza:
83%

Hogy a fenébe ne függne össze a házasság meg a családalapítás?

Ti a kivétel vagytok.

2018. szept. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!