Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha hozzámegyek egy muszlimhoz,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha hozzámegyek egy muszlimhoz, akkor kötelezően gyakorolnom kell a vallást?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy ezáltal fel kell vennem a muszlim vallást, de ez azt is jelenti, hogy gyakorolnom is kell vagy csak “papíron” lennék az?

2018. okt. 11. 13:53
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
El fogja neked mondani mik az elvárásai. Ha összeházasodtok akkor fog még átadi egy listát az elvárásokról, hogy még ez is meg ez is. Nagyon meg fog változni ha a felesége leszel.
2018. okt. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

európából nem teszed ki a lábad, és nincs probléma.


itt el tudsz ugyanis válni, ha mégis kimutatná a foga fehérjét.

2018. okt. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha iráni, akkor pl. teljesen más, mint egy afgán vagy egy pakisztáni. Persze, innen nézve muszlim-muszlim... De jobb lenne autentikusabb körökben tájékozódni. Mert attól, hogy mondjuk a jemeniek egy része letakarja tetőtől talpig az asszonyt, még nem biztos, hogy egy iráni is így tesz.

Irán ugyebár a Sah idején, még az iszlám forradalom előtt egy modernizáción ment keresztül, ezért pl. a 70-es években teljesen európai ruhákban jártak a nők is. Párom volt Iránban és ez a felfogás még mindig él, bár az öltözködésre pl. meg vannak a szabályok, de nem kell egész arcot takaró kendő. Sok lányon csak a feje tetején van egy kis kendő "jelzésszinten". Sokan pedig ahogy felszállnak a repülőre és mennek ki az országból, már a repülőn leveszik a kendőt. Én sok iráni ügyféllel találkoztam munkán során: itt nálunk a nők teljesen európai ruhákban járnak. Nem mondanád meg róluk külsőre, hogy muszlimok.

"Az irániak az iszlám "keményebb" ágát gyakorolják, síiták"

Nem mondanám keményebbnek. Más. Náluk a Prófétával kb. egyenértékűek az imámok is, a szunnitáknál meg nem. Viszont ezek a finom kis terrorszervezetek, mint al-kaida, tálibok, Hamasz, Fatah al-Iszlám vagy akár maga az Iszlám Állam mind szunniták. Iránban ezek nem tevékenykedhetnek.

Szóval én nem gondolom, hogy a párod itt bármit is rád kényszerítene. Főleg, ha itt éltek.

Egyébként én úgy olvastam több helyen (bár nem vagyok muszlim), hogy nem kell felvenned a muszlim vallást házasságkötéskor, viszont a muszlim jog értelmében a gyerekek muszlimok lesznek.

2018. okt. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
76%
#14 Én meg az ilyen turbómagyaroktól hányok, akik így gondolkoznak, ahogy te. Még úgy is, hogy sose volt külföldi pasim és nincs is tervben.
2018. okt. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
62%
Minden helyzet egyéni.
2018. okt. 11. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem kötelezhet arra, hogy áttérj az iszlámra, mert muszlimmá csak az válhat, aki saját hitbéli meggyőződése miatt akarja ezt. A barátom így magyarázta el. Az persze totál más kérdés, hogy nem hajlandó feleségül venni, ha nem térek át :D (na hát akkor így jártál, kisapám). Nem kötelez, csak megpróbálja kizsarolni. Egy szó mint száz, az iszlám nem európai nőnek való - szerintem senkinek sem való, de ez más kérdés -, és ha már most így áll hozzá, hogy nem is köntörfalaz ezzel kapcsolatban, akkor húzd meg a határt. Te nem térsz át a hitére, mert nem hiszel ebben, ennyi. Ha nem tetszik, tovább lehet állni.
2018. okt. 11. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
75%
Komolyan, mint aki burokban él. Végülis tele van az internet olyan nők történeteivel, akik megszívták ezekkel a "vegyes" házasságokkal. De persze, TE leszel a kivétel. ;) Mindegyik ezt gondolta. Aztán majd idővel arra is rájössz, hogy az európai papírok miatt volt olyan sürgős elvenni téged.
2018. okt. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
100%

Én még annyit hozzátennék hogy ezen népeknél a vallás és a hétköznapi élet/kultúra nem szétválasztható. Legalábbis nem nagyon. Megjegyzem nem vagyok rasszista, semmi bajom velük. Ugyanakkor hatalmasak a kultúrális különbségek. A legtöbb arab országban teljesen normális hogy egy férfinek több felesége van, az asszony csak szül és gyereket nevel, fiatal tizen-néhány éves lányokat adnak férjhez pénzért (kb. prostitúció csak legálisan) és gyakorlatilag egy nő rabszolga.

Ez európai szemmel szerintem felfoghatatlan. És embertelen.

És nem vagyok az előítéletesség hìve de nagyon-nagyon kevés olyan arab ember van aki teljesen szakít ezekkel a hagyományokkal, akár vallást akár mást vagy nem próbálja meg a nőre ráerőszakolni. És ez idővel sajnos változhat. Vagy jön egy vita.

Szóval egy szó mint száz nem riogatni akarlak kérdező vagy a magánéletedben turkálni éa nem ismerjük a barátodat. De talábn olvasgathatnál pár cikket a neten. Legalább tájékozódásul.

2018. okt. 12. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
66%
Azt kell, hogy mondjam, idióta vagy. Te hogy élsz? Lehúzott redőnyökkel, tévé és internet nélkül? Mert ha nem, akkor tisztában kell lenned azzal, hogy mi folyik a mai világban. Nem kell messzire menned, nézd csak meg Németországot. Válni? Ha hozzá mész egy muszlimhoz és kihurcol magával, mert megteszi, hidd el, akkor mérget vehetsz rá, hogy te ott nem fogsz elválni. Arra is mérget vehetsz, hogy úgy fog kezelni, mint egy állatot. Nézz utána, ez mit takar. Annyira oda vannak az emberek, hogy jaj fajvédelem, meg legyünk elfogadóak, de közben meg a torkunkat vágják el. A sok kis hülye pitsa meg addig úgysem fogja fel, míg nem vele történik. Nos, remélem segítettem.
2018. okt. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:

Néhány válaszra azért reagálnék, mert látszik, hogy nincsenek képben, csak azt mondják, amit a magyar muszlimellenes média nyomat, meg amit úgy állítanak, hogy közben személyesen egyetlen muszlimot sem ismernek.


Egyrészt Irán ponthogy a lazább fajta iszlám ország. Ez nem Szaud-Arábia. Ahogy az egyik válaszoló is írta. Másrészt nem keverendőek az arabokkal, ezt egyenesen sértésnek veszik, teljesen más világ a kettő, ez olyan nekik, mintha egy magyart lerománoznának. Iránban perzsák élnek, nem arabok.


Harmadrészt pedig a párom szét tudja választani a hétköznapi életet a vallástól, ugyanis nem vallásos. Nem imádkozik, nem jár templomba stb. Beszéltem vele és mondta, hogy az egyik nagybátyjának a felesége európai és csak akkor kell ilyen burkát vagy mit hordania, ha Iránba megy, mert ott kötelező akkor is, ha csak turista vagy. Mondta, hogy nyugodtan beszélhetek is vele. Amúgy meg nyilván tudok az ilyen balul sikerült iszlám házasságokról, de ez kb olyan, minthogy Kőbánya veszélyes környék, de ez nem jelenti azt, hogy ha odamész, akkor 100% megkéselnek :D

2018. okt. 12. 08:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!