Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ha hozzámegyek egy muszlimhoz,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha hozzámegyek egy muszlimhoz, akkor kötelezően gyakorolnom kell a vallást?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy ezáltal fel kell vennem a muszlim vallást, de ez azt is jelenti, hogy gyakorolnom is kell vagy csak “papíron” lennék az?

2018. okt. 11. 13:53
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
100%

Még nem olvastam az összes kommentet, de nem bírom ki.

Attól mert hozzámész egy muszlim férfihoz még nem kell felvenned az iszlám vallást. Sehol sincs kikötve, sem a koránban se máshol, sőt még csak nem is szunna. Felejtsétek már el az ilyen hülyeségeket.


Ha meg iráni a pasid akkor nem is biztos hogy muszlim, rengeteg közöttük a zoroaszteriánus, ami a perzsák ősvallása.

De nem mindegy hogy tényleg iráni, vagy afgán aki iránból jött? Ha utóbbi akkor melyik népcsoport? Mert az sem mindegy.

És nem, messze nem lennék biztos benne, hogy neked gondolkoznod kell a házasságon. Hiába mond most mást, a legtöbbjük a családja felé hajlik mindig, és ha ők azt mondják hogy nem vehet el magyart akkor nem fog.

2018. okt. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

Ok elolvastam, az előző kommentet ne nézd.

Az én férjem afgán, hazara,de iránban élt sokáig.

Nem vallásos, ezt vállalja is.

Ha érdekel valami írj nyugodtan privátban.

2018. okt. 12. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 A kérdező kommentje:

Ha nem vehetne el magyart, akkor nem hiszem, hogy együtt lenne velem.


#21 Amúgy köszi a választ, végre valaki úgy válaszol a kérdésre, hogy ért is a témához. Közben már baratom is mondta, hogy a házasság nem egyenlő azzal, hogy muszlim leszek.

2018. okt. 12. 13:22
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Á attól még baratnőjük lehet itt,de szinte sosem vehetik el őket. De ha már van vegyesházasság náluk akkor valószínűleg nyitottabbak a dologra.
2018. okt. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
85%

"Ha nem vehetne el magyart, akkor nem hiszem, hogy együtt lenne velem."


dehogynem. szorakozni jo veled, aztan elvesz egy rendes, magafajta lanyt.

2018. okt. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem akartam nyers lenni de utolsó jól írja.

Sokan ezt csinálják. A megcsalás sem újdonság, sokan tartanak itt barátnőt, aztán egyszer hazamennek, megnősülnek és megint visszajönnek ide... a barátnőjükhöz...

2018. okt. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Hát ha nem engem vesz el, akkor majd elvesz mást😺Nem fogok a kardomba dőlni, nem ő az egyetlen férfi a világon. Majd én is keresek ebben az esetben másik férjjelöltet. De az ő családja nem bigott vallásos.
2018. okt. 12. 23:29
 28/28 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy ezzel a válasszal nem vagy kisegítve, de emberfüggő. Én Németországban élek, nagyon sok muszlimot ismerek, jópárat szorosan, barátilag. Ez utóbbiak között ketten is vannak (egy török és egy egyiptomi) akik német csajt vettek feleségül, és egyik feleség sem vette fel a vallást, se nem járkálnak kendőben.

Sőt, az egyiptominak van már egy fia is, akit körül sem metéltek (illegális ugyan, de sokan csinálják). Pedig ő maga kulturálisan muszlim annyiban, hogy tartja a ramadánt, nem eszik disznóhúst, de a gyereket nem nevelik annak, és nem is arab nevet kapott.

Aztán vannak rossz példák is, és a környezetemben volt egy igen durva eset: egy indiai, de muszlim ex-kollégám konkrétan megpróbálta elrabolni a feleségét, ami alatt azt értsd, hogy elutaztak egy családlátogatásra, majd ott a csávó bejelentette, hogy maradnak. Valami iszonyat patália után mégis haza tudott jönni a nő, és végül valahogy el is tudott válni "békés" úton anélkül hogy ki kellett volna adatni az embert. Na ilyen szituációba biztos nem akarsz kerülni, mert ennél rosszabbul is végződhet.


A vőlegényedet te ismered, te tudod jobban megítélni, hogy az esküvő után esetleg bedurvul-e. Nyilván eszedbe sem jutna hozzámenni, ha már most is látnál rajta ilyen jeleket, de érdemes egy kicsit mélyebben tapogatózni. Például az, hogy fel kell venned a muszlim vallást, egy ordas kamu, és ha ezt ő mondta neked, az egy súlyos intő jel. Ha nem ő mondta, csak te vagy eltájolva, akkor javaslom, hogy tájékozódj még egy kicsit, és ne vedd ennyire félvállról az egészet.

Amiben az egyik korábbi válaszolónak igaza volt, egyelőre te vagy hazai pályán. Ha hozzámész az emberhez, és kimutatja a foga fehérjét, el tudsz válni. Az első 1-2 évben azért óvatosan az iráni látogatásokkal: ha erőlteti, akkor pláne.

2018. okt. 15. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!