Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi pénzt illik adni, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi pénzt illik adni, ha nem közeli barát?

Figyelt kérdés
Egy gyerekkori barátnőm meghívott az esküvőjére, de már évek óta alig beszélünk, csak akkor találkozunk, ha összefutunk valahol. Mennyi pénzt illene adnom ilyen esetben, 15-20 ezret?

2019. ápr. 23. 15:00
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
90%

1-es, már miért kellene lemondania a meghívást???? 20 ezret ad, az teljesen jó.

Amúgy igen, iszonyat költségekkel jár, de a limuzint, a nászutat és a 400 ezres menyasszonyi ruhát már ne a vendégeknek kelljen fizetni. A főre való "visszaosztásba" úgy tudom, a kaja-pia-étterem bérlet van benne, 1 főre vetítve ha ad annyit, akkor teljesen oké.

2019. ápr. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
25%

Én 20at adnék, ha tényleg nem találkoztok, csak mittudomén évente 1x, de azért bírod. Ha csak ilyen látszatcsevely van alkalomadtán, nem mennék el.


Pont most voltam egy esküvőn, ahol mindenkit meghívott a pár(ilyen gyerekkori akárkit, meg néha beszélünk ismerőst, hogy legyen valaki egyáltalán a lagziban..)


Nincs alkalmi ruhád? Nem létezik, vagy extra igényeid vannak csinimini ruhára?


Nem te vagy a lényeg az esküvőn, azért hívtak meg, hogy ünnepeld a párt a jelenléteddel és járulj hozzá barátként a kezdődő közös életükhöz. Illem.


Én nem mennék el, vagy 20at adnék(ha viszek valakit, akkor annak is adnia illik 20at).


A legjobban akkor jársz, ha lemondod amúgy..

2019. ápr. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
8%
Az ifjú pár egy lagzi alatt jellemzően többel gazdagodik, mint amenniben az esküvő volt. Ez számomra is újdonság volt, míg az egyik közeli barátom fel nem világosított a számok és a tapasztalat nyelvén. Így pedig az első hozzászólókkal értek egyet. Annyit, amennyiben vagy nekik Te. Illetve ennél talán kicsit többet, annak függvényében, hogy milyen viszonyban vagytok/voltatok.
2019. ápr. 23. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
46%

Az "annyit, amennyiben te vagy nekik", ebbe mi számít bele amúgy? Minden? Tehát hintó, galambröptetés, 600 ezerért bérelt ruha, bali nászút is?

Mert pár hónapja még pont ezen a fórumon olvastam, hogy abba csak az éttermi szolgáltatás számít bele, és azt osztják el a létszámmal, így kalkulálnak kb.

2019. ápr. 23. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
46%
14-es voltam, tehát éttermi szolgáltatás alatt a kaját, piát, sütit, tortát, bérleti díjat értem.
2019. ápr. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
26%

Össze-vissza beszélsz, Kérdező... Egyszer azt írod, hogy az az ember szánalmas, aki a családján, meg a barátain akar nyerészkedni, utána meg kijelented, hogy olyan pasihoz hozzá se mennél, aki nem fizeti ki a sokszázezres/milliós esküvőt.

Saját magaddal is ellentmondásba kerülsz!

Egy ruhát nem tudsz megvenni 10-15e Ft-ért jelenleg. :) Az meg még közel sem biztos, hogy jólfizető állásod lesz valaha is. :) Ha a munkahelyeden is ilyen hangnemet engedsz meg magadnak, sokáig sehol sem fognak alkalmazni...

2019. ápr. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
68%
Én úgy szoktam fogalmazni, hogy a székszoknyát nem én kértem. Szóval mindent ami sallang, azt nem fizetem ki, azt ők akarták.
2019. ápr. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
38%
Amerikában 50$-t szokàs adni nem túl közeliek esetén,pont nemrég olvastam,nehogy már Magyarorszàgon 80 euro legyen a minimum
2019. ápr. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
52%

17-es, szerintem is.

Csak itt már mindenki oltogatja, hogy 20 ezerrel el se induljon, inkább mondja le, azért nevetséges ez a gyk:((

2019. ápr. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
81%

Illik, nem illik, mindenki annyit ad, amennyit gondol vagy tud. Esküvőt nem azért szerveznek (legalábbis jobb helyeken), hogy abból az ifjú pár gazdagodjon. A legtöbb lagzi jó esetben 0-ra jön ki, ha bőkezűek a vendégek.


Nálunk kb. 1M-ból jött ki az egész 50 főre, és kb. 0-ra jött ki a vége. Ha úgy számoljuk, ez 20e/fő. De ez az átlag, ebben benne van, hogy a szülők 100-100e-t adtak, páran 50-50e-t, a többiek meg kevesebbet. De megmondom őszintén, engem az se érdekelt volna, ha senki nem ad semmit. Nem azért szerveztük az esküvőt. Meg se néztem, hogy melyik borítékra kinek a neve volt ráírva és mennyit adott, szándékosan. Az olyan kicsinyes, amikor valaki azt nézi, hogy X.Y. csak ennyit adott, miközben 4-en jöttek.


Én azt mondom, hogy ha szeretnél elmenni, menj el nyugodtan, és adj annyit, amennyit tudsz, szeretnél. Többen írták már ezt a 20e/fő számot, szerintem is ez egy jó kiindulási alap, ami kb. fedezi a rád eső költségeket.

2019. ápr. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!