Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi pénzt illik adni, ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi pénzt illik adni, ha nem közeli barát?

Figyelt kérdés
Egy gyerekkori barátnőm meghívott az esküvőjére, de már évek óta alig beszélünk, csak akkor találkozunk, ha összefutunk valahol. Mennyi pénzt illene adnom ilyen esetben, 15-20 ezret?

2019. ápr. 23. 15:00
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
23%
Egyébként annak az idiótának, aki szerint le kellene mondania: az aztán ki.aszott nagy ötlet. Pénzt nem ad ajándékba, de az ifjú párnak azért ki kell fizetni a kajáját.
2019. ápr. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan miért kellene kifizetnie az ifjú párnak a Kérdező ellátását, ha nem megy el?! Voltál te már esküvőn? Ha korrekt, és lemondja most a részvételt, miért kellene utána bármit is fizetni?
2019. ápr. 23. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
75%
22-es: Igen, csak ha a többség logikája szerint a székszoknyát és a hintót meg a nászutat is bele kell venni az elosztandóba, ezek meg ugye fix költségek, akkor az egy főre jutó is több lesz, ha ő nem megy el. Ha csak a rá jutó kaja-pia van a "kosárban", akkor persze arányosan kevesebb lesz a költség azzal, ha otthon marad. Csak ezt sem tudja itt a sok okoskodó eldönteni, hogy mi számít bele az osztandó összegbe, itt a bibi.
2019. ápr. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
22%
22es, volt már esküvőm és voltam is már esküvőn, szóval tudom, hogy ha 80 főre rendelem meg a kaját, akkor 80at kell fizetni akkor is, ha Julcsi úgy dönt az utolsó pillanatban, hogy nem jön.
2019. ápr. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%
Idén lesz az esküvőnk Budapesten, 16 ezer/fő az étel+ital. Ezen felül ami a vendégek létszámától függ, az a torta, mert ha többen leszünk, nagyobb/több torta kell. De a ruhám, a szertartás díja meg a mindenmás akkor is ugyaannyiba kerül, ha tízen leszünk, meg akkor is, ha kétszázan. Szóval én menyasszonyként úgy gondolom, ha a kaja árát "kifizeted", akkor már jó vagy. Olyannak, akivel ezer éve nem beszéltem, én se adnék nagyon többet. A 20 ezer szerintem teljesen korrekt.
2019. ápr. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
80%

"22es, volt már esküvőm és voltam is már esküvőn, szóval tudom, hogy ha 80 főre rendelem meg a kaját, akkor 80at kell fizetni akkor is, ha Julcsi úgy dönt az utolsó pillanatban, hogy nem jön."


Nekem is volt már esküvőm, tavaly nyáron:)

Az a kérdés, hogy Julcsi mikor mondja le. Nálunk két héttel előtte kellett a végleges létszámot leadni (foglaláskor csak egy kb. létszámot kérdeztek).

Azt nem írta a kérdező, hogy mondjuk egy hét múlva lesz az esküvő. Tehát ha mondjuk nyáron lesz, akkor még vígan lemondhatja, és a részét nem kell kifizetnie a párnak.

2019. ápr. 24. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
82%
25-ös, végre egy normális válasz.
2019. ápr. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Én nem mennék el, ha az lenne az első ami eszembe jut, hogy ez mekkora anyagi teher számomra. Egyébként 20eFt/fő szerintem már korrekt, annál kevesebbet nem adnék, többet csak akkor ha megtehetem és elég közeli barát/rokon ahhoz, hogy többet adjak, de itt ugye visszajutottunk oda, hogy csak annak az esküvőjére mennék el akinek alapból tudok felhőtlenül örülni és aki elég közeli ahhoz, hogy nagyobb ajándékot akarjak adni nekiky
2019. ápr. 24. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
84%

Érdekes az a felfogás, hogy valaki elvárja a saját esküvőjére meghívott vendégtől, hogy legalább annyit fizessen, mint amennyibe az ellátása került, és meg van sértődve, hogyha kevesebbet kap.


Ez szerintem egy iszonyat gusztustalan hozzáállás, nem vendéglátás szolgáltató egy pár. Pénzt akar szerezni, arra ott van a munkahely, ha meg drága az esküvő, akkor kisebbet kell szervezni, amekkorát megengedhet magának.


Kérdező, igen, a 15-20 ezer ft teljesen jó, de szerintem valami személyes ajándék is tökéletesen megfelel.

2019. ápr. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Ha x összeget illik adni, akkor ez köztudomású, illem kérdése. Én bizony úgy számolnék, hogy a vendégeim tudják, mit illene, mint ahogy pl a barátomtól is számítok rá, hogy kinyissa az ajtót nekem otthon és előre engedjen.


Nyilván, ha tudom, hogy el vannak törve a kezei vagy rettenetesen kell pisilnie, előre engedem és én nyitok ajtót.


Az illem magyarázása az éttermi költséges minimál, az illemet meg a legtöbb ember elvárja anélkül, hogy ismerné az okát és szerintem ez nagyon rendben van.


Ha nem tudod tartani azt, amit illene, szólj előre a párnak vagy ha nagyon szégyelled, inkább mondd le.

2019. ápr. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!