Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi pénzt illene adni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi pénzt illene adni az esküvőre?

Figyelt kérdés

Nem nagyon járok esküvőkre, ez az első alkalom, hogy a barátaim közül házasodik valaki. Augusztus végén lesz egy barátnőm esküvője, amire hivatalos vagyok. Vidéken lesz, szállást is kapunk, nyilván ez rengeteg költség az ő részükről, szóval az "annyit adj, amennyit rád költöttek" elvet nem szívesen követném... Ugyanakkor két héttel előtte egész hétvégés lánybúcsú is lesz, amire kb. 25 ezer forint a költség fejenként. Nekem már ez sem kevés, ugyanis egyetemista vagyok, kb. 30-40 ezret keresek összesen egy hónapban, amit suli mellett dolgozni tudok. Persze ez nyáron valamivel több, de azért arra is szükség van.

Ti ilyen körülmények között mennyi pénzt ajándékoznátok az ifjú párnak?

Kifejezetten pénzt kértek amúgy, szóval személyes ajándékkal se nagyon lehet kiváltani. Köszi a tippeket!



2019. jún. 20. 16:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
16%
Annyit minimum illik, amennyibe a házasulóknak kerülsz. Ha én ezt nem tudnám odaadni a párnak, inkább lemondanám a meghívást.
2019. jún. 20. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%

Annyit adj, amennyit tudsz. Ha nem tudsz már semennyit rászánni, mert drága volt a lánybúcsú, akkor készíts valami személyes nászajándékot.

Nem azért hívott meg az esküvőre, hogy kifizettesse veled, vagy hogy adósságba hajtson. Értelmes ember mindenkit úgy hív meg, hogy az se baj, ha nem ad semennyi pénzt, a buli a lényeg. Persze jó mikor visszajön valamennyi, de ez mellékes.

Én egy ilyen esküvőre kb 25-30 ezret szánnék, de nekem most már belefér. Volt olyan, hogy egy 100 ezres ikea utalványt dobtunk össze 8-an, amiben 5e volt a részem, mert többet nem tudtam adni.

A lényeg, hogy együtt ünnepelj a párral, és jól érezzétek magatok!

2019. jún. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
91%
Ha a megélhetésedet kockáztatja, akkor nincs illik-nem illik kérdés. Személyes ajándék és lánybúcsú, aztán csókolom. Egyébként én ha visszagondolok, nem is emlékszem, kitől mennyi pénzt kaptunk, arra se, h kaptunk-e mindenkitől. Viszont a hímzett kép, amit a barátnőm készített, kint van a háló falán 12 év után is. 😊
2019. jún. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
42%

Tudják nagyon jól, hogy egyetemista vagy, ne számítsanak arra, hogy százezreket fogsz adni. Különben sem arról szól egy esküvő, hogy a házaspár azzal keressen pénzt(legalábbis nem arról kéne szólnia), akinek nincs pénze esküvőre, az ne tartson esküvőt, ilyen egyszerű. Annyival szállj be, amennyivel tudsz, de általában 20 ezerrel minimum illik, mivel annyi lehet a rád eső rész.


A lánybúcsút viszont a helyedben lemondám, mert azzal együtt már kb 50 ezres kiadás lenne neked a lagzi.

2019. jún. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
35%

#2 "Értelmes ember mindenkit úgy hív meg, hogy az se baj, ha nem ad semennyi pénzt, a buli a lényeg."


Nem tudom, hogy te az értelmes emberek körébe sorolod-e magad, de a valóban értelmes emberek ismerik az illemet, ami ebben a szituációban azt diktálja, hogy a meghívott rakjon annyi pénzt minimum a borítékba, amennyibe ő maga kerül a párnak, plusz még ott van ugye az ajándék, ami helyett szintén pénzt kérnek.


Lesülne a pofámról a bőr üres kézzel beállítani egy esküvőre, de még csak egy bulira is. Ha bulizni megyek, és meghívnak egy kör italra, szerintem ott is illik visszhívni a másik felet, de gondolom neked ez is új...

2019. jún. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
82%
#5 sehol nem volt szó arról, hogy üres kézzel állítana oda.
2019. jún. 20. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
18%

#6 Akkor ezt a mondatot próbáld meg értelmezve elolvasni, légy szíves: "Értelmes ember mindenkit úgy hív meg, hogy az se baj, ha nem ad semennyi pénzt, a buli a lényeg."


Csak mert az illető itt azt írja az én olvasatomban, hogy a buli a kényeg, ha nem adsz pénzt, és mínuszos a lagzi, kit érdekel?!

2019. jún. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
91%

Persze #5, a kérdezö meg egyen követ hónap végén, de az éhenhalás közben legalább elmondhatja magáról, h ő aztán tudta, mi az illem... lődd már le magad!

Kérdező, ahogy valaki már leírta, “értelmes ember mindenkit úgy hív meg, hogy az se baj, ha nem ad semennyi pénzt, a buli a lényeg, és hogy ott legyél, együtt örülj az ifjú párral. Nekem csak 2 éve volt az esküvőm, de meg nem tudnám mondani, kitől mennyit kaptunk, ellenben emlékszem, ahogy bontogattuk a borítékokat, és totál meghatódva, könnyes szemmel olvastuk fel egymásnak a bennük rejlő apró üzeneteket, jókívánságokat.

Ha nem ez a 200 fős, meghívok mindenkit IS típusú esküvő lesz, akk nyilván fontos vagy a párnak, ismeritek egymást, stb., ennélfogva nem várnak tőled sokat, vagy (magamból kiindulva) semmit, csak a jelenlétedet, az az, ami igazán fontos. :)

2019. jún. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
89%
#7 én erre mondtam, hogy ha nincs pénzed esküvőre, akkor ne tarts esküvőt, vagy csak akkorát, amekkorát tudsz magadtól finanszírozni és nem azon kell görcsölnöd, hogy minden vendég eleget tejel-e. Szánalmas...
2019. jún. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
86%

7- pontosan, ha mínuszos az esküvő, az őszintén a vendégek közül mégis kit érdekel? Addig nyújtózkodj, ameddig a takaród ér, most persze illendő valamennyit adni, de azért nehogy már a saját megélhetésed tedd kockára azért, mert valaki úgy döntött, az ő nagy napjára többet költ, mint amennyit egyébként elbír anyagilag...


Nekem amúgy mínuszos volt az esküvőm, és még engem sem érdekelt ez a tény. Nyilván azért csináltunk olyan lagzit, amilyet, mert ilyet szerettünk volna, nem azért mert majd ebből jól meggazdagszunk. Bár mi is pénzt kértünk ajándékba, nem azért tettünk így, mert olyan nagyon nagy összegekre vágytunk volna bárkitől is, hanem mert mindenünk megvolt, évek óta együtt éltünk már, mégis mit kezdtünk volna egy újabb vízforralóval? Meg nem is akartam azzal stresszelni a vendégsereget, hogy gondolkodjanak valami nagyon menő és nagyon örömet okozó ajándékon, ami senki másnak nem jut az eszébe, a pénz az egyszerű és praktikus, azzal nehéz mellélőni.


Viszont kérdező, annak ellenére, hogy mi is kifejezetten pénzt kértünk az esküvőre, voltak, akik személyes ajándékkal állítottak be, és hidd el, a legkevésbé sem zavart. Ha közeli barátnőd, akkor meg aztán főleg ne aggódj ezen, sokkal nagyobb értéke van egy kézzel készített személyes apróságnak valakitől, aki ismer és közel áll hozzád, mint egy köteg pénznek. Amúgy nálunk borítékos rendszer volt, senki nem írta rá a nevét, nem tudom hogy ki mennyit adott (adott-e egyáltalán), szóval simán lehet, hogy egyszerűen csak nem adsz semmit, max a menyasszonytáncra, ha lesz, bedobsz párezret. Így, hogy kicsi a költségvetésed és előtte lánybúcsús témára kell költeni, szerintem ez bőven elegendőnek kell, hogy legyen.

2019. jún. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!