Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mennyi pénzt illene adni az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyi pénzt illene adni az esküvőre?

Figyelt kérdés

Nem nagyon járok esküvőkre, ez az első alkalom, hogy a barátaim közül házasodik valaki. Augusztus végén lesz egy barátnőm esküvője, amire hivatalos vagyok. Vidéken lesz, szállást is kapunk, nyilván ez rengeteg költség az ő részükről, szóval az "annyit adj, amennyit rád költöttek" elvet nem szívesen követném... Ugyanakkor két héttel előtte egész hétvégés lánybúcsú is lesz, amire kb. 25 ezer forint a költség fejenként. Nekem már ez sem kevés, ugyanis egyetemista vagyok, kb. 30-40 ezret keresek összesen egy hónapban, amit suli mellett dolgozni tudok. Persze ez nyáron valamivel több, de azért arra is szükség van.

Ti ilyen körülmények között mennyi pénzt ajándékoznátok az ifjú párnak?

Kifejezetten pénzt kértek amúgy, szóval személyes ajándékkal se nagyon lehet kiváltani. Köszi a tippeket!



2019. jún. 20. 16:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
82%

Mikor ilyen szituban voltam, én nem adtam pénzt. Kivettem a részem a lánybúcsúból, szervezkedtem, utánajàrtam, és ott elment az a keret, amit rá tudtam szánni. De szeretettel részt vettem benne, a barátnőm kedvéért.

A lagzira kézzel készítettem aprósàgot (fali kulcsszekrény fából), pénzt nem adtam.

Mivel baràtok vagyunk, nem is a pénz miatt hívtak, nem volt gond. Az ajándékom azóta is a házukban van használatban.

2019. jún. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
95%
Nos, mi is kifejezetten pénz kértünk. A legnagyobb barátnőm viszont anyagi csődbe került abban az időszakban; így 0 Ft adott. Pont nem érdekelt, örültem, hogy ott van! :))) Azóta is bármikor számíthatunk egymásra. Ezt gondold át és ennek megfelelően dönts! Ja és mi is foglaltunk szállást, fizettem a sminkjét is, mert ő volt a tanúm.
2019. jún. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%
Azért egy 20-ast minimum adni kell fejenként.
2019. jún. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, különösen azokat, amelyekben kicsit részletesebben fejtettétek ki a véleményeteket, vagy azt, ti hogyan éltétek meg! :)


Én is azon a véleményen vagyok, hogy a pár saját maga miatt választ nagyobb, drágább esküvőt, és attól, hogy ők így döntöttek, így szeretnének ünnepelni, még nem kell az embernek elutasítania a meghívást, csak azért, mert nem biztos, hogy kellően "viszonozni" tudja azt. Nem erről kellene szólnia, többen is megnyugtattatok, hogy hasonló véleményen vagytok. A barátnőmet pedig én ismerem, és ráébresztettetek arra, hogy bizonyára nem ez az elsődleges számára.


Amúgy a lánybúcsút semmiképpen sem mondanám le, mivel a szervezésben is részt veszek, és nyilván nem a mi kedvünkből lesz ilyen költséges, hanem mert ez volt a menyasszony kívánsága. Amúgy meg a többiekkel is jó nagy kicseszés lenne, hiszen így az én részemet közöttük kellene elosztani és mindenkinek többet kellene fizetnie, mint amire már rábólintottak. Ez nem lenne fair.

2019. jún. 21. 15:42
 15/21 anonim ***** válasza:
48%
Nekünk jövőre lesz az esküvőnk, és mi is pénzt kértünk. Nászajándékot nem, mert a háztartásunk komplett, nincs szükségünk semmire. de mi tisztáztuk a családdal és barátokkal, hogy mindenki annyit adjon, amennyit rá tud szánni, nem kell, hogy anyagi csődbe menjen bárki is az esküvő miatt. Az esküvői költségeket teljes egészében mi álljuk, lány- és legénybúcsú nem lesz. Szerintem az lényegtelen hogy ki mennyit ad, viszont ha a pár kifejezetten pénzt kér, akkor kellemetlen odaállítani valamilyen tárgyi, akár személyes ajándékkal is.
2019. jún. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
78%

5-os valaszolonak irnam. Rohadt nagy baromsagot irsz. Nehogymar neki kelljen kifizetnie a raeso osszeget, amire OT HIVTAK MEG!

Kedves kerdezo, ha 5000et tudsz adni, hat adj annyit! A reszvetel a fontos, ne a vendegeken akarjon a hazaspar gazdalkodni! Ha meg ezen megsertodnek, annyit is ernek :)

2019. jún. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
40%
Olyan gusztustalan penzt kunyeralni, csakmert te eskuvot akartal.. soha nem lett volna pofam igy bekozolni, hogy mar bocs, de ne ajandekot hozz hanem penzt KERUNK. Aki nem tud egy eskuvot finanszirozni, az huzzon el hetkoznap, ingyen van! Sok fillerb*szo hercegno.
2019. jún. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Többen leírták már a véleményemet és a személyes tapasztalatomat, a 10-es válaszoló lényegében teljesen összefoglalta ugyanazt, amit én akartam írni. A mi esküvőnk 7 éve volt, fogalmam sincs, mennyi pénzt kaptunk és kitől, úgy emlékszem, végül egy kis pluszban jöttünk ki, de ez lényegtelen, mert úgy számoltuk a költségeket, mintha nem kapnánk pénzt egyáltalán. Úgy voltunk vele, hogy mi vagyunk a vendéglátók, nekünk kell állni a költségeket. Szerencsére a vágyak és a lehetőségek találkoztak, szűk körű, kis esküvőt szerettünk volna, nem mulatást, inkább meghitt, oldott hangulatot, ez áll hozzánk közel. Költségvetést készítettünk előre, mi a terv és mi a keret. Mivel kevés embert hívtunk meg, mert csak igazán közel állókat akartunk, belefért egy nívós hely. Mi nem mondtuk direktben, hogy pénzt kérünk, de aki rákérdezett, annak azt mondtuk, inkább pénz legyen, mert egy felszerelt háztartásunk van (2 éve együtt éltünk), de alapvetően rábíztuk a döntést a vendégekre. Ismernek minket, a körülményeinket, az ízlésünknek, a saját helyzetüket. Volt olyan a családban, aki még a szüleivel élt, eszünkbe se jutott, hogy külön ad bármit, épp, hogy elkezdett dolgozni. De hozott egy tányérkészletet, aminek nagyon örültünk, pedig volt elég. Meghatott minket a gesztus. A testvérem kísérőjétől egy egyszerű fűszertartó készletet kaptunk, a mai napig használjuk és szeretettel gondolunk rá. Mindenki kedves sorokat írt nekünk üdvözlő lapokra, ezeknek örültünk legjobban, a mai napig elővesszük őket. Olyanok is küldtek egy-egy lapot, képkeretet, apróságot, akiket nem hívtunk meg. A szűkebb-tágabb baráti-ismerősi kör tudta, hogy csak a legszűkebb család lesz jelen, mert ez nekünk egy intim esemény, senkiben fel sem merült, hogy ne így legyen, mert ismernek minket. Mégis adtak egy-egy apróságot, pár személyes sort, mindenhonnan a szeretetet éreztük és hogy velünk örülnek. Ez a lényeg a te esetedben is, bármekkora lagziról van szó. Később ezek az emlékek, ezek a szavak maradnak meg, ezek számítanak igazán és a közös pillanatok.
2019. jún. 24. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ez érdekes, hogy a lánybúcsú azért ilyen drága, mert ez volt a menyasszony kívánsága. Nálunk ez úgy szokás, hogy a barátnők szervezik meg a lánybúcsút, nem a menyasszony mondja meg, mi legyen. (Persze figyelembe véve, hogy milyen a személyisége) Legénybúcsú szintúgy.

Szerintem ez kicsit durva, hogy muszály olyan lánybúcsút csinálni, ami fejenként 25-be kerül.

Ezt leszámítva én pont ennyit adnék ajándékba, 25-öt. De nem úgy hogy előtte volt egy ilyen lánybúcsú.

2019. jún. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
*muszáj*
2019. jún. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!