Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A családom és a párom családja...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A családom és a párom családja teljesen felháborodtak azon, amikor kijelentettem, hogy megtartom a nevem. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Még gyerekként is furcsálltam, hogy egy nőnek fel ,,kell" vennie a férje nevét, amikor a férjek se veszik fel a feleségük nevét. Eszemben sem volt ilyet tenni. A család viszont érzelmileg zsarol és manipulál, bűntudatot kelt, hogy miylen dolog ez, meg hogy ez egy nő dolga, kötelessége, hagyomány, mindig is így volt. A párom mellettem áll.


És később akkor mi lesz? Már a gyerekeink nevét és ők akarják eldönteni?



2019. júl. 17. 12:16
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

,,Ha nem venné fel a nő a nevem nem szeret vagyis nincs miről beszélnünk szakítás"


Akkor Te sem szereted őt, mert ilyet elvársz tőle, valamint Te sem veszed fel az ő nevét.

2019. júl. 17. 13:28
 12/19 anonim ***** válasza:
90%
Ne törődj a "családdal", ha nem akarod felvenni, nem veszed fel. És jól gondolod, a gyerekekkel ugyanezt fogják csinálni.
2019. júl. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk ez is nem volt téma a szülőkkel, kérdezték, mondtam, hogy marad a nevem, ennyi. Nincs is közük hozzá.
2019. júl. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
16%
Én sem akartam felvenni a férjem nevét. Nekem nem csak a család jött az érzelmi zsarolással, de még a barátok is. Végül beadtam a derekam a férjem kérésére.
2019. júl. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem venné fel a nő a nevem nem szeret vagyis nincs miről beszélnünk szakítás"


Detto. Te meg felveszed az én nevem, mert különben nem szeretsz.

2019. júl. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Én meg felveszem, de a családban a kutyát nem érdekelte volna, ha nem veszem fel. Nem normális család, le kell tojni.
2019. júl. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
26%

Van ahol egyszerűen így szokás és a család tök természetesnek veszi. Pl. felvidéki ismerőseimnél kb. meg sem fordul a menyasszony fejében, hogy van más lehetőség is, náluk ez totál természetes.

Olyan, mintha nem lenne mondjuk esküvői torta. De a te döntésed, a család túlreagálja ezt.

2019. júl. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Nagyon magasról letojnám, mit gondolnak. Egyik fülemen be, a másikon ki. Nem hiszem, hogy ott lesznek a nyakadon a hivatalban és irányítják a kezedet, mikor a férjezett nevedet választod ki.

Nekem amúgy van olyan családtagom, aki máig abban a hitben él, hogy én X-né YZ lettem, annak ellenére, hogy megtartottam a saját nevem. Akár hazudhatsz is nekik, csak hogy békén hagyjanak, ha nem bírod a zsarolást... de talán jobb döntés egyszerűen csak letenni a lábad és kitartani a döntésed mellett, mert akkor látják, hogy nem lehet befolyásolni, és nagyobb eséllyel hagynak békén, ha majd lesznek gyerekeid.

2019. júl. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Páromnak annyi hozzászólása volt a témához, hogy neki mindegy. Én fogok együttélni az új nevemmel, úgy válasszak, hogy felveszem az övét valamilyen formában vagy megtartom a leánykorit. Neki mindegy, csak a leendő gyerekek kapják az övét. Ebben egyetértettem vele, így nem volt vita. A családot nem kérdeztem így nem tudom mi a véleményük, de amúgy átveszem az ő vezetéknevét. -né nem akartam lenni, kötőjelesen meg hülyén hangzik a kettőnk nevei együtt. (Kb mint a Kis-Kas, hasonló mássalhangzók eltérő magánhangzók) viszont fel akartam venni a nevét így nyert ez a verzió, párom se nem büszke ettől, se mas, simán semleges, tényleg nem érdekli ilyen szempontból, a lényeg, hogy házasok leszünk.
2019. nov. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!