Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A szülők a lagziba hogyhogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A szülők a lagziba hogyhogy csak egy tortával tudnak beszállni?

Figyelt kérdés

Nem vicc, az esküvői tortát tudják kifizetni és ennyi. A vőlegény szülei. Állítólag nekik ennyire futja. Ezt én nem hiszem el.


Elég nagy feszkó van most ez miatt a menyasszony családja részéről,mert így szó szerint mindent ők fizethetnek.


Ilyet még életemben nem láttam.



2019. szept. 8. 13:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
98%
Égne a pofámon a bőr ha a szülőkkel akarnám kifizettetni a lagzimat (telne rá bőven). A rokonságban is mindenki magának fizetett majdnem mindent (egy helyen az egyik örömapa hozta a húst mert marhái vannak)
2019. szept. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Az a házasulandó pár felelőssége, hogy olyan lakodalmat szervezzenek, amit képesek finanszírozni.


A szülők részéről nem kötelesség, hanem lehetőség, hogy esetleg besegítenek anyagilag.


De nem lehet elvárás velük szemben, akkor sem, ha anyagilag megengedhetnék maguknak - ugyanúgy, ahogy a szülők részéről sem lehet elvárás a házasulandó pár felé, hogy a teljes rokonságot meghívják családostul, beleértve olyanokat, akiket 10-15 éve láttak utoljára, csak mert így illik vagy így szokás, stb.


"Elég nagy feszkó van most ez miatt a menyasszony családja részéről,mert így szó szerint mindent ők fizethetnek."


Miért, már meg vannak hívva a vendégek, le van foglalva az étterem stb., és most utólag kezdett el rajta gondolkozni a menyasszony és a vőlegény, hogy miből fogják finanszírozni az általuk megálmodott és megszervezett lagzit??

2019. szept. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

A fiatal pár ha lagzit akar,nem ők fizetik?

Ha a szülők akarják az más,akkor fizessék ők.

Nálunk így szokott müködni.

2019. szept. 8. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
94%

Mi akkor jelentettük be, hogy összeházasodunk, amikor már tudtuk, hogy képesek leszünk kifizetni azt az esküvőt, amit mi szeretnénk. Soha egy pillanatra sem került szóba, hogy a szülőktől elvárnánk bármit is, ketten állunk mindent, még a vendégeket sem osztottuk le fejpénzre, hiszen annyira mindegy. Közös az életünk, közös büdzséből megy, akkor is ha technikailag én fizetem, vagy ő.

Az esküvőnk áprilisban lesz, eddig egyik család sem ajánlott fel anyagi segítséget. A párom anyukája jegyezte meg egyedül a semmiből, hogy miért képzelem, hogy ők fogják állni az én pereputtyom buliját. Nem is értettem. Fennakadt a szenem, de a párom elfolytotta csírájában benne ezt a gondolatmenetet.

Senkitől nem várunk semmit sem, nem szeretnénk hogy beleszóljon bárki, főleg nem ilyen mértékben... és azt sem várjuk el, hogy a szülők belefizessenek. Egyáltalán nem lesz sértődés, ha úgy döntenek, hogy a tortát sem állják. :) Azt meg végképp nem fogjuk senki orrára kötni, hogyha esetleg beszáll valaki valamivel, hogy mennyivel és mire.

2019. szept. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
80%

Még az életben nem hallottam olyanról, hogy a szülőknek kötelességük lenne állni a lagzit.

Nálunk mi álltuk, ismeretségi kőrben is a házasulandók állták. Ti mit finanszíroztok, ha ez egy elvárás a részetekről? Miért nem abból gazdálkodtok, amennyi pénzt félretettetek rá?

2019. szept. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
94%
De szép kis vagyonmegosztási vita lesz a bontópereteken 5 év múlva..:)
2019. szept. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
50-60ezer egy 3emeletes menyasszonyi torta.. úgyírsz mintha 3ezer lenne
2019. szept. 8. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem 2 tanúsat tartanak, ha nem futja rá?
2019. szept. 9. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
80%
#17 és többnyire még így is szar. :D
2019. szept. 9. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
90%
Mi 2 éve hazasodtunk össze. Természetes volt, hogy mindent mi fizetünk. Nem a szülők. Sztem most mar az a termeszetes, hogy a pár fizeti a saját esküvőjét. Világraszóló nagy lagzit akkor kell csapni, amikor arra a párnak pente van. Egyébként addig nyújtozkodj, amíg a takaród ér.
2019. szept. 9. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!