Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ki várt hazassagig a szexszel?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki várt hazassagig a szexszel?

Figyelt kérdés

Tapasztalatok? Milyen volt, megerte?


Én hivo vagyok és szeretnék várni, de mindig a fejemhez vágják azt a kérdést, hogy "de mi van ha nem lesz jó a szex, elvalsz?". Es erre nemtudom a választ.

Úgy gondolom, hogy szerintem jó ha az ember a férjének tartogatja magát. Hívő létemre azt mondom, ez egy olyan dolog, ami csak a férjed illeti meg és senki mást. Viszont ez egy kicsit engem is aggaszt, mi van ha van benne valami igazság és mondjuk tényleg nem lesz jó? Akkor mit tehetnénk?


Tapasztalatokat várok olyanoktol, akik vártak, és mit gondolnak utólag? Megerte? Tényleg jobb ebben Isten akaratát követni és várni? Mitől jobb ezt követni, ha jobb?

Valamint tapasztaltatok olyat, hogy vartatok és tényleg nagyon rossz volt, annyira hogy elvaltatok?


Én csak azt a részét nem értem, ha Isten amikor ezt eldöntötte, hogy csak házasságon belülre szánja, akkor arra nem gondolt, hogy esetleg nem fog működni valami miatt két ember között?


Elvégre Isten mindent tökéletesen eltervezett..

Végülis szeretheti egymást két ember, de ha mások az igényeik azt hogy derithetjuk ki anélkül hogy ne feküdjunk le?



Elakadtam ebben a témában..:/

Hívő párok véleményére vagyok főleg kíváncsi, akik vártak és, hogy ők hogy birkóztak meg ezzel a kérdéssel.


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2019. nov. 11. 17:29
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
Elég csak megnezni, hogy az emberek mennyire boldogok a mai világban. Isten nélkül miert nem boldogok az emberek? (ha már Istennel lenni ódivatú)..
2019. nov. 13. 19:10
 32/40 A kérdező kommentje:
Egyébként meg hívők akik ide kommenteltek, azért válaszoltak, mert én írtam, hogy várok tapasztalatot tőlük. Tökre helyénvaló a válaszuk.
2019. nov. 13. 19:12
 33/40 anonim ***** válasza:
62%
Minden hívőnek azt mondom, hogy ha valóban létezik Isten, miért tart ma ott a világ ahol tart ? Nem szoktam választ kapni...
2019. nov. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:

Az emberek miatt tart ott a világ ahol tart, csak divatos Istent hibáztatni azért, amiért az emberek mocskat nem "törli" el Isten mindig.. Isten lehetőséget adott, hogy az ember válasszon, hogy akar élni. És az ember választott. Azt választotta hogy nem kíván Istennek engedelmeskedni és alázatosan elismerni, hogy ha már Ő alkotta, akkor Ő is az egyetlen, aki igazán tudja mi a jó az embernek és hogy mitől lesz boldog igazán. Nem, mi azt választottuk, hogy megyünk a saját fejünk után, mert mi jobban tudjuk. Hát most ennek isszuk a levét. A saját onfejusegunknek és engedetlensegunknek. Csak az emberek ahhoz túl büszkék és becsvagyok, onzok a világban, hogy ezt belassak. Sokáig én sem értettem ezt a témát, de mostmar kezdem kapizsgalni. Ha Isten minden rosszbol megmentene az embert, azzal pont Maga ellen cselekedne. Istennek az a célja, hogy raebressze az embert végre, hogy találjon vissza Hozzá és észre vegye végre, hogy Ő tudja megadni amit igazán keres az életben. Ezért hagyja most az embernek, hogy kiprobalja itt a Földön, milyen is Nélküle élni. És haat... Elég gázos a helyzet Isten nélkül mit ne mondjak. Lehet jönni azzal, hogy a Biblia régimódi és elavult, meg hogy prűd az, aki vár a szexszel meg minden más baromsaggal.. De tegye fel az a kezét, aki mondjuk élvezeteket elvezetekre hajszol és mondjuk boldogabb is. Hagyjuk ezt..

Persze az, hogy Isten hagyja, hogy az ember szabadon döntson, nem azt jelenti, hogy elérhetetlen, és hogy ha valaki Hozzá akar menni, akkor elutasitja. Viszont nem fog minden szenvedestol és kintol megmenteni sem..

Ha mindig mindentől megmentene, akkor az embernek nem hagyná el a bűneit, nem térne meg senki, nem tanulna senki a hibáiból. Úgy fognank fel, hogy na majd Isten úgy is megment és igazából csinalhatok amit akarok, élhetek ahogy akarok.. De ez nem így működik.

Úgy is fel lehet fogni, hogy Isten olyan mint egy szülő, vagy egy Apa. A szülő sem menti meg mindig a gyereket, akkor nem tanulna meg soha, hogy mit nem szabad csinálni.


Egyébként utolsó.. Az addig oké, hogy valamit nem értessz, de teszel érte, hogy megertsd? Keresed is a választ, kutatsz utána? Vagy csak keresed mibe köss bele. Nem bantasbol, egyébként magamra emlékeztetsz.. Ugyan ilyen voltam én is, nem értettem sok mindent és inkább csak kritizáltam Istent, mert az könnyebb volt valakire dühösnek lenni, minthogy magamba nézzek. Amióta komolyabban keresem a válaszokat, Istent is más szemmel látom, és azt kell, hogy mondjam, elég gázos, hogy mivé lett az emberiség.. Meg is erdemeljuk azt, ahol tartunk. Még szerencse, hogy van egy Megvalto. Különben..

2019. nov. 13. 21:00
 35/40 A kérdező kommentje:

*az emberek nem hagynak el a buneiket - akart lenni.


Egyébként ne várjon senki válaszokat én azt mondom, hanem saját maga keresse azokat! És pont ehhez ad jó alapot a Biblia, akár uncsi, akár régimódi, akár nemtudom mi..


Még csak azt nem értem, ha már egyszer a legtöbben amellett vannak, hogy a mai modern világot, ennek a szazadnak a felfogását és tempóját kell követni, akkor hogy nem veszik észre, hogy ez sem ad többet? Miért boldogtalanok az emberek? Kerdezhetnem úgy is, "miért tart ott a világ ahol tart"?

Hát biztos nem a Biblia miatt, hiszen azt nem sokan követik :D

Szóval fordítva is vissza lehet kérdezni erre.

2019. nov. 13. 21:09
 36/40 anonim ***** válasza:
54%

Nem tudom, mire alapozod, hogy az emberek általában boldogtalanok (vagy az istenben nem hívők boldogtalanok), én a magam részéről nem vagyok ellenséges a hívőkkel szemben, és elfogadom, hogy vannak, akiknek fontos a vallás, nekem nem az, én nem hiszek, számomra ez egy abszolút közömbös téma, és mégis boldog vagyok- állítom, hogy boldogabb mint sok olyan hívő, aki a vallásába menekül az élete problémáinak megoldása helyett. Te lehet, hogy nem ilyen vagy, de nagyon sokat ismerek ebből a kategóriából, főleg az idősebb korosztályban. És szerintem igenis kevés a fevilágosult és nem elvakult hívő.

Egyébként meg ha istent egy szülőhöz hasonlítod, akkor gondolj bele, hogy anyukád/apukád komolyan felnőtt korodban is jobban tudja, mi a jó neked? Miután már nem ismer igazán, nem laktok együtt, nem része a mindennapi életednek? Ez pontosan ugyanaz, mint istennel, ha már ezt a párhuzamot vonod- persze, gyerekként, amíg a szüleidre vagy utalva, a legjobb tudásuk szerint nevelnek és megadnak mindent, amire szükséged lehet és aszerint irányítgatnak, ami szerintük neked jó, de amint tinikorba lépsz, már megváltozik a kettőtök viszonya, és amikor felnőtt leszel, elköltözöl a szüleidtől, addigra már saját döntéseket hozol a saját belátásod szerint, és nem is az, hogy a szüleidnek nincs beleszólása, de egyértelműen nem tudnak olyan szintű informált döntést hozni, mint gyerekkorodban, mert már nem részei úgy az életednek. (a vita kedvéért fogadjuk el, hogy isten valóban mindenható és valóban tudja, mi a jó az emberiségnek így egységesen, egyéntől teljesen függetlenül- mert azért azt tudjuk, hogy az egyedi igények és életek mind változóak, nem lehet egységesen kijelenteni, hogy márpedig senkinek sem szabad mondjuk kenyeret ennie, mert vannak a társadalomban gluténérzékenyek, akiknek káros a kenyér- sarkított példával élve).


Azt hiszem az 5.? Vagy 7.? Valahol az első oldalon már válaszoltam a kérdésre is, szóval ez most nem számít offnak, bocsi :D

2019. nov. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
54%

#36-hoz korrekció: a "vita kedvéért fogadjuk el, hogy isten tudja mi a jó az emberiségnek" részt úgy értem, hogy gyerekkorban- egy szülő a legjobb tudása szerint neveli a gyerekeit, de sosem lehet benne biztos, hogy tényleg az a legjobb módszer, legjobb taktika, amit használ. Ezért is térnek el a nevelések egyénenként olyan látványosan. De erre értettem azt, hogy a gyerekkorban (amikor az emberiség életének mindennapjainak szerves része volt isten) tegyük fel, hogy isten nem bizonytalankodott, és nem azért nevelte egy bizonyos elv mentén a gyerekeit/emberiséget, mert "úgy érezte" hogy ez lesz a jó, mint egyébként szülőként neveled a kicsi gyereket.


De ha már nagyon bele akarok menni a nem-hívőségembe: istent az ember alkotta, mégpedig azért, mert szüksége volt valamilyen magyarázatra a világról, valamire, amibe kapaszkodik mikor meghalnak a szerettei, valamire, ami megindokolja az aktuális szociális normákat és egy úgymond felsőbb hatalomként betartatja azokat a törvényeket, amiket talán jószántából nem tartottak volna be az emberek. Ahogy fejlődött az emberiség, folyamatosan változott az aktuális isten is, akiben hittek, a keresztény isten ebből a szempontból egy fiatal vallásnak minősül, az Ószövetség istene sokkal régebbi entitás, és az nem is mondott soha olyasmit, hogy házasságig nem szabad szexelni meg hasonló ostobaságok (az inkább az emberáldozatokkal meg a népirtásokkal volt elfoglalva, kicsit talán komolyabb témák mint egyének szexuális élete). Az újszövetségben ugye Jézus meg hasonlók már egy kicsit finomhangolták az előző négyezer év vallását, de akkor is az aktuális társadalmi helyzethez alkalmazkodva. A házasság előtti szexet is azért vették bele, mert fogamzásgátlás nem lévén, biztosítani kellett hogy a születendő gyerek tényleg a hivatalos apától származzon, és megjegyzem akkoriban az volt a módi, hogy 12-13 évesen mentek férjhez a lányok, amikor mondjuk azt, hogy nem annyira nehéz teljesíteni ezt a feltételt. Azok a vallásos ismerőseim, akik nem szexeltek házasság előtt is 20-21 évesen már összeházasodtak, mert sem pszichológiailag sem fizikailag nem tesz jót az embernek, ha 30-40 éves koráig, amikor sokan először házasságra adják a fejüket, nem élik meg a szexualitásukat. Isten sem akarhatna nyilván ilyesmit, szóval nem is értem miért az ellenállás.

2019. nov. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 A kérdező kommentje:

Tízparancsolat az Ószövetségben íródott a Zsidóknak, benne a parancsolat "ne paraznalkodj", ami sok minden mást is magába foglal, nem csak a szexet ugyan.

Szóval nem is értem miről beszélünk. Szeretem, amikor valaki úgy mond véleményt, hogy kellő ismerete nincs hozzá, csak mond valamit.

2019. nov. 14. 14:02
 39/40 anonim ***** válasza:

Persze, a paráználkodós kérdést mindenki úgy értelmezi, ahogy akarja, de házasságról illetve házasság előtti szexről akkor sem beszélnek. Az, hogy a "ne paráználkodj" az a házasságon belüli, illetve a szigorúan misszionárius pozícióban takaró alatt, leoltott lámpával, hálóingben (mert azért teljesen pucéran mégse lehet) szexen kívül minden mást jelent az csak az aktuális papok értelmezése volt, amit a viktoriánus időkben prédikáltak ezerrel.


De mindegy, legyél csak te az okosabb amúgy, az életed teljes egészében úgy éled, ahogy neked tetszik, ezeket nem azért mondom. Én a magam részéről teljesen boldog és elégedett vagyok istentől teljesen függetlenül is, ahogy az ismerősi köröm 100%-a, így az a mi szempontunkból biztosan nem állja meg a helyét, hogy mennyire boldogtalanok vagyunk vallás nélkül.


P.S.: az arab világban az istenhit bizony szerves része az emberek mindennapjainak, kérdezd meg bármelyik embert aki a lebombázott otthonából volt kénytelen kimenteni az egy szem megmaradt gyerekét, hogy mennyire boldog. Nem isten vagy a vallás önmagában tesz boldoggá, hanem hogy a saját személyes céljaidat mennyire tudod megvalósítani és hogy úgy általában az életeddel mennyire vagy elégedett, függetlenül a vallásosságtól.

2019. nov. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 A kérdező kommentje:
Nem is akarok okosabb lenni, én csak elmondtam ahogy látom ezt a témát. :) akkor kívánom, hogy a továbbiakban is legyél ilyen boldog!
2019. nov. 14. 18:16
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!