Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ki várt hazassagig a szexszel?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki várt hazassagig a szexszel?

Figyelt kérdés

Tapasztalatok? Milyen volt, megerte?


Én hivo vagyok és szeretnék várni, de mindig a fejemhez vágják azt a kérdést, hogy "de mi van ha nem lesz jó a szex, elvalsz?". Es erre nemtudom a választ.

Úgy gondolom, hogy szerintem jó ha az ember a férjének tartogatja magát. Hívő létemre azt mondom, ez egy olyan dolog, ami csak a férjed illeti meg és senki mást. Viszont ez egy kicsit engem is aggaszt, mi van ha van benne valami igazság és mondjuk tényleg nem lesz jó? Akkor mit tehetnénk?


Tapasztalatokat várok olyanoktol, akik vártak, és mit gondolnak utólag? Megerte? Tényleg jobb ebben Isten akaratát követni és várni? Mitől jobb ezt követni, ha jobb?

Valamint tapasztaltatok olyat, hogy vartatok és tényleg nagyon rossz volt, annyira hogy elvaltatok?


Én csak azt a részét nem értem, ha Isten amikor ezt eldöntötte, hogy csak házasságon belülre szánja, akkor arra nem gondolt, hogy esetleg nem fog működni valami miatt két ember között?


Elvégre Isten mindent tökéletesen eltervezett..

Végülis szeretheti egymást két ember, de ha mások az igényeik azt hogy derithetjuk ki anélkül hogy ne feküdjunk le?



Elakadtam ebben a témában..:/

Hívő párok véleményére vagyok főleg kíváncsi, akik vártak és, hogy ők hogy birkóztak meg ezzel a kérdéssel.


Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2019. nov. 11. 17:29
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
28%
Egyébként felettéb viccesnek tartom, hogy az istenednek teljesen oké az ember- és állatáldozat, semmi problémát nem lát abban ha egy férj odaveti a feleségét, hogy tömegesen erőszakolják halálra. De az, hogy lefekszel valakivel akit szeretsz az neeeem, az hatalmas bűn...
2019. nov. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
18%
te beteg vagy fejbe,nem hivő.
2019. nov. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
32%
Kivancsi vagyok hogy ez a sok eretnekseg amit itt osszehordtunk hogy fog hatni a kerdezore. A satan kisertesenek elkonyveli es tobbet nem tesz fel kerdeseket vagy megvilagosul
2019. nov. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
37%

Vallás nélkül, tudományosan is igazolható, hogy minél több a házasság előtti partnerek száma, annál nagyobb a válás esélye. Az alábbi felmérés 3 évtized adatai alapján készült:

[link]

2019. nov. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
91%

"Vallás nélkül, tudományosan is igazolható, hogy minél több a házasság előtti partnerek száma, annál nagyobb a válás esélye."

Természetesen. Csak teljesen más indok van mögötte. Akinek több partnere volt már az önmagát is jobban ismeri, sokkal jobban tisztában van vele, hogy milyen partnerrel tud együtt élni, ki való hozzá. És persze hogy mik azok a tulajdonságok van mentalitás ami miatt egy kapcsolat soha nem lesz működőképes. Akinek voltak már partnerei az sokkal jobban képben van azzal, hogy mikor nem kell erőltetni egy kapcsolatot. És ez egyáltalán nem negatív dolog. Egyáltalán nem pozitív ha valaki aki tapasztalatlanabb benne marad egy szar kapcsolatban mert nem is tudja, hogy nem olyannak kéne lennie egy kapcsolatnak. Már párkeresésnél sem tudja, hogy kire van szüksége, nem látja az intő jelenket. Nem is érti meg, hogy amiben él az egy rossz kapcsolat és olyan elemei vannak amik nincsenek egy jó párkapcsolatban.

Szóval ezért jár együtt a több partner és a szakítás. Mert ha van tapasztalatod akkor kisebb eséllyel ragadsz benne egy semmirevaló kapcsolatban. Míg tapasztalat nélkül nehéz egyáltalán felismerni is ha a kapcsolatod nem jó irányba halad és a párod nem megfelelő ember. Nincs viszonyítási alapod, azt hiszed azok a problémák természetesek és minden kapcsolatban megvannak.

2019. nov. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 A kérdező kommentje:

Én személy szerint nagyon lazadtam korábban Isten ellen, de minek közelebb kerültem hozzá, rajottem, a korlátok amiket szabott csak védenek engem és a korlátai keretében lehetek igazán szabad, bármennyire is furcsán hangzik. "korlátok közt szabadnak lenni" micsoda?!.. - gondolhatjak páran.

De igen ez így van. Nem attól lesz valaki szabad, hogy azt csinálhatja amit akar, amikor jó, mikor kivel stb. Annak mi értelme, hogy azt csinálod ami jólesik de eközben romboló is lehet rád nézve? Igazán boldog és szabad lehetsz? Nemhiszem.

És most félre értés ne legyen, senkit nem becsmerelni akarok, én a saját példámbol kiindulva látom, hogy basszus... Istennel tényleg jobb az élet, mint ebben a modern világban. Sokkal több pluszt ad. Segít, hogy megtalaljam a határt az egészséges élet és a világ által elvart, diktált dolgok között.

Ami az egyházat és Istent illeti, nem ugyanaz a kettő. A pap az pap, Isten az Isten, és amit az egyház, a vallás gusztustalan módon tesz isten nevében, az nem azt jelenti, hogy az Isten akarata.. Persze bele lehetne menni, hogy akkor miért engedi meg Isten a szenvedést, de ez egy túl összetett téma ahhoz, hogy belemenjek.


A lényeg az az, hogy én hiszem hogyha Isten megteremtette a szexualitást, akkor tudja, hogy kell annak megtortennie két ember között, hiszen ő tervezte. Ha valaki nem akarja elfogadni ezt és tartani magát hozzá, hanem jobban tudja, hogy ezt, hogy kell csinálni, akkor lehet, hogy pont attól az igazán jó "istenadta" szextől fosztja meg magát, miközben ő azt hiszi, tudja, hogy kell csinálni.

Én hiszem, ha Isten megtervezte ezt, akkor a "jatekszabalyokat" is tudja hozzá.

A kérdés csak az, hogy rabizzuk e magunkat.


Egyebkent mi alapján választassz feleséget? Hogy kivel legjobb a szex? Ez csak vicc ugye? Mitől jobb az, ha már előtte kiprobaltad? Úgy értem.. Most ha tegyük fel, az elsővel volt a legjobb, de vele nem működött hosszú távon, és mondjuk az utanalevokkel nem volt annyira jó, akkor egy életen át azon fogsz keseregni, hogy mindenkit az elsőhöz hasonlitgatsz?

Amúgy is, szerintem ezt hogy nincs viszonyítási alap, úgy is fel lehet fogni, hogy a párodra koncentralsz és hangolodsz így minden téren. Abból próbálod kihozni a maximumot.

Nincs garancia arra se, hogy mondjuk egy felistennel van dolgod az ágyban és hogy az működik is hosszú távon.


A maximumot kell kihozni a hazassagunkbol és az szerintem olyan katasztrofális nem lehet.

2019. nov. 11. 19:21
 17/40 anonim ***** válasza:
78%

Vallásosan lettem nevelve,egyházi iskolába járatva. De az egyházi gimiben is ittunk cigarettáztunk, 5évente egy lány 17 évesen már terhes volt. Volt egy nagyon elvetemült vallásos.... fiú aki kántorkodott. Playboy magazin cigi kombóval rajtakapták a vonat wcn.

Tehát a vallásos ember is csak ember. Talán megfontoltabb talán kevesebb partnere van de próba nélkül nem vesz autót se nőt se feleségül.Nem vallásos de nagyon szép lány volt haverom exe...Tényleg adott magára a lány minden téren. Haverom mesélte azzal a nővel egy kín volt a szex....soha semmi nem volt jó neki.

2019. nov. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
30%
A volt szeretőm felesége várt az esküvőig szexxel.Ezzel szerintem sokat elmondtam...A férfi a falba verte a fejét,mikor kiderült milyen az asszony az ágyban.Csakhát persze az első alkalomból baba is lett
2019. nov. 11. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
25%
Szerinted fogsz találni olyan férfit aki kibirja,hogy a házasságig nem fekhet le veled?Akkor ő is szűz legyen?Aztán majd évek múlva előjön a gondolat,hogy milyen lenne mással,ismerek ilyet,megtörtént. Lehet,most úgy látod,hogy van értelme szűzen férjhez menni,de gondolod ez igy elég lesz egész életen át?
2019. nov. 11. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem nem jó fórumon (vagy legalábbis nem jó kategóriában) kérdezed ezt.

Hogyan vársz világi, materiális választ, biztosítékot, mikor hitbéli dologról van szó?

A lényeg az Istenbe vetett hit.


Youtube-on ajánlok pár csatornát : BellaGirl magazin, Life of Julcsi, Donát és Noémi, 777

2019. nov. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!