Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Esküvő utáni összeköltözés?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő utáni összeköltözés?

Figyelt kérdés
Márciusban lesz a barátommal az esküvőnk. Addig nem szeretnénk összeköltözni, mert az albérletet pénzkidobásnak érezzük. Mindketten otthon lakunk. Ha összeházasodtunk veszünk fel hitelt és veszünk egy lakást. A növérem nagyon összeveszett velem, hogy nem normális, hogy esküvő előtt nem lakunk együtt, mert hogy egy idegenhez fogok hozzá menni.

2019. dec. 10. 07:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%

Bár beleszólása nincs a nővérednek, de igazat adok neki. Lakva ismeritek meg egymást igazán.

Sajnos ismerek több ilyet is, 1-2 év után elváltak. Még nagyobb rizikó, hogy hitelt vesztek fel. Én mindenképp bevállalnám az albérletet, legalább pár hónapra, hogy működik e a dolog kettőtök között!

2019. dec. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%

5 évig voltam az exemmel együtt, úgy hogy külön laktunk. Álompár voltunk. Egy fedél alatt fél évet bírtunk ki egymással, annyira eltérőek voltunk, ami találkozgatva nem tűnt ki.

A férjemmel 2 hét után összeköltöztünk, köszönjük szépen, a kapcsolatunk az évek múlásával csak egyre jobb.


Butaság az ismeretlenbe bele rohanni házassággal és hitellel.

2019. dec. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
30%
En ugyse leszek nepszeru ezzel a valasszal itt, mert itt szentiraskent hirdetik, hogy eskuvo elott egyutt kell elni, mert kulonben nem is ismered a masikat, viszont szerintem ez akkora hulyeseg mint ide a haz... Szerintem pont hogy az sokkolo, hogy emberek mennyire nem figyelnek a masikra a kapcsolat összekoltozes, hazassag elotti szakaszaban, es aztan meg megy a meglepodes. Tudatosan meg kell ismerni a masikat, es akkor nem lesz semmi baj (persze nem azt allitom, hogy mindenki kompatibilis, pont ezert kell erofeszitest fektetni abba, hogy meg mielott összecuccolnank az illetovel, mar ismerjük a masikat - es nem, ehhez nem kell együtt lakni). Mi anno hazassag elott tobb ezer km-es tavkapcsolatban eltunk, volt hogy havi 3 napra se lattuk egymast, de megis amikor mar közös otthonunk volt, tudtam minden apro szokasat, attol kezdve hogy tudtam, hogy szeret nyitva felejteni dolgokat, hogy all a takaritashoz, fozeshez, milyen a napi rendje, mikor szeret lefeküdni, es minden x ezer aprosagot, es ugyanigy forditva is. Es egyikunk se lepodott meg vagy mondott olyan hulyesegeket, hogy 'na most ismerjük meg egymast'. De az a baj, hogy ez csak tudatosan mukodik, erofeszitessel. Azt meg nem igazan divat tenni sajnos a masikert manapsag. Inkabb a tobbseg par het alatt osszecuccol egy tenylegesen idegennel, aztan meg csodalkozik, es hirdetik ezt a hulyeseget tovabb, mikozben ha picit melyebbre astak volna az adott kapcsolatban, eleve nyilvanvalo lett volna, hogy nem szabad semmilyen modon összekötni az eletüket.
2019. dec. 10. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
Szóval nem elég, hogy hozzámész egy vadidegenhez, még hitelt is veszel a nyakadba...gratulálok, sok boldogságot!
2019. dec. 10. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
92%
Igaza van a nővérednek. Minimum néhány hónap együttélés kell, mielőtt az ember komolyabban tervez a másikkal.
2019. dec. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%
Sajnáljátok a pénzt albérletre? Ohh, de cukika. Egy esküvő 2-4 millió forint. Abból 3 évig laknátok albiban, azt persze nem sajnáljátok. Remélem, a válóperes ügyvédet sem. Biztos hatalmas megfontoltságról árulkodik, hogy egy idegennel kötöd össze az életed, akit jóformán szarni sem láttál rendesen.
2019. dec. 10. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%
Tök igaza van. Azt se tudjátok, hogy fog-e menni együtt, de lekötitek magatok harminc évre. Én fél év után költöztem össze a barátommal, és tök más embert ismertem meg lakva, mint addig találkozgatva. Az együttélés során előjönnek olyan dolgok, amikre álmodban sem gondolnál.
2019. dec. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy nincs hozzá köze a nővérednek, de gondolom azért veszett össsze veled mert félt. És jogosan, mert együtt élni tök más mint összejárni. Hiába vagytok együtt x napot,mégsem ugyanaz mint egy közös háztartás. Praktikus együtt lakni esküvő előtt hogy lássátok milyen. És ha úgy nézzük még lehet spórolás is hisz az esküvő jóval drágább+a hitel. Nem vészmadárkodni akarok de mi van ha rájöttök hogy úgy már nem megy és akkor nem dobtok ki az ablakon pénzt esküvőre meg hitelre.

Pár hónap együttélés,albiban nem a világvége anyagilag. Legalábbis nem akkor ha esküvőre van lóvé. Ez igazából a Ti érdeketek.

2019. dec. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
62%
En annak adok igazat aki azt irta hogy anelkul is negismered a parosat jol hogy együttlaknatok. En amikor osszekoltoztem a baratommal nem leopdtem neg a szokasain, elotte lattam az o lakasat hogy milyen szokasai vannak, mennyire rendszereto, mennyit takarit, stb
2019. dec. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
22%
Teljesen kivancsisagbol kerdezem, hogy mik azok a vadiuj dolgok, tulajdonsagok, szokasok, egyeb akarmik,amiket csak összekoltozes utan lattatok meg a parotokban? Tenyleg erdekel, mert szamomra ez nagyon furcsa.
2019. dec. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!