Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Most én hülyültem meg vagy mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most én hülyültem meg vagy mi van velem?

Figyelt kérdés
14 hónapja vagyunk együtt a barátommal, boldog párkapcsolatban. Együtt élünk közel egy éve. Ő 29, én 27. Sok kérdést elolvastam a kategóriában, nem akartam ide írni, mégis írok, mert most tanácstalan vagyok. Korábban sosem jutott eszembe a házasság, nem is akartam, de egy ideje csak-csak eszembe jut, hogy vele szeretném leelni az életem, házasságban. Az eljegyzés meg esküvő része az hidegen hagy, a felhajtás nem érdekel, én vele szeretnék hivatalosan is együtt lenni néhány éven belül. Időnként szóba kerül a dolog, de komolyabban még nem beszéltünk róla. Néhány napja aztán valahogyan feljott a téma, és mondtam neki, hogy jó lenne osszehazasodni, mire ő ijedten megkerdezte, hogy most? Én csak néztem... Kicsit rosszul esett... Elég rosszul esett a dolog, és osszezavarodtam. Hogy most akkor a házassággal van baja vagy azzal hogy velem kellene meghazasodnia... Osztottam, szoroztam magamban, majd végül arra jutottam, hogy előhozakodom a dologgal, csak hogy tisztán lassak. Elmondtam neki, hogy rosszul esett a reakciója, mert én azért belatható időn belül, mondjuk két-három év múlva szeretnék vele hazassagot, és hogy nem maga a felhajtás érdekel, hanem hogy ténylegesen hivatalosan is hozzá tartozzak. Azt is elmondtam neki, hogy nem baj, ha ő nem akar, erre reménykedve visszakerdezett, hogy igen? Viszont én hozzá tettem, hogy ha bennem a vele való házasság utáni vágy erősödni fog, és benne nem lesz hajlam, én nem fogok várni arra, mire kitalalja, mit akar. Az egészből amit ő felfogott: de te most akarsz házasodni? Mire mondtam, hogy nem most, hanem néhány éven belül jó lenne, ami engem bánt, az az, hogy nem tudom, hogy magával a házassággal van-e baja vagy azzal hogy velem el kell ezt képzelni. Állítása szerint a házasságon meg nem gondolkodott. Úgy gondolom, hogy a kapcsolat két emberen múlik, ezért nekem is van ilyen kardinális kérdésekben döntési jogom, hogy szeretnék-e házasságot vagy sem, viszont erőltetni nem fogom, és az nem jó, ha valamelyikünk akarata úgymond el van nyomva. A helyzet az, hogy emiatt a "beszélgetés" miatt bennem elég ambivalens érzelmek vannak. Kicsit úgy tűnik, mintha csak teng-leng a dolog, és most az én szemszögembol ezek után olyan komolytalannak tunik. Amit elhataroztam, hogy ha két éven belül nem beszélünk a dologról, hogy ki hogy áll ezzel, illetve nincs tervben, én tovabballok, mivel szeretném megadni az esélyt valaki olyannak, akit lehetőleg úgy fogok szeretni, mint a barátomat, de nem fog megijedni ennek az "átokszónak" a megemlítésétől. Az ő szülei példás házasságban élnek, nem hiszem, hogy rossz példa az oka. Nálam viszont akár lehetne is, mert az én szüleim elvaltak. A barátom elég visszahuzodo ember egyébként, nem is kezdeményező, inkább halogató bizonyos dolgokban és nehezen hagyja el a komfortzonajat,viszont nagyon szeret, ezt a tőle telhető lehető legjobban és legtöbbször bizonyítja. A másik, hogy gyerekről már beszéltünk, később ő akar, és egyszer (kB. fél éve) szóba jött,hogy ő is házasságban szeretne gyereket. Bár még nem igazán tudom eldonteni, hogy akarok-e majd gyereket, mindenesetre én attól gondolok a biológiai órámra is, és attól függetlenül, mert az én családomban nem sikerült a házasság, én azért szeretném megadni majd a gyerekemnek a lehetőséget, és magamnak és a leendő férjemnek is azt, hogy hogy boldog család legyünk. Ettől szerintem senkit nem lehet megfosztani,pusztan azért, mert az egyik nem akar, de a másikra erőltetni sem. Kérlek, mellozzetek a szokásos "ha ezért szakítasz, nem is szereted" és a "házasság csak egy papír" dumát és társait. Tanácsokat és véleményeket viszont szívesen meghallgatok és saját tapasztalatot is, ha van. Köszönöm, hogy olvastad.
2020. febr. 14. 19:21
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
88%
En 28 vagyoka parom 27. Csak harom honapja jarunk de en el tudom kepzelni hogy valami hosszabb legyen belole. Ő is szokott ilyeneket mondani, persze mindketten félkomolyak vagyunk, összeköltözés csak pár hónap múlva jöhet szóba. Viszont a volt párommal akivel 2 évet voltam mindig megijedtem a házasság gondolatától, havalaki viccelődött is vele olyan kínosan éreztem magam. Persze lehet mondani hogy fiatalabb voltam de szerintem a személy is számít. Ha a párod mindjárt 30, kizárt dolog hogy ne merült volna fel benne legalább gondolat szintjén vagy a házasság vagy a gyerek. Szerintem ne várj két évet. Neki sose lesz sürgős.
2020. febr. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
70%

Huha vannak bajok :D azért a házasság kicsit felelősségteljesebb döntés mint az h mi legyen a vacsi..

Énis kiakadtam vna hirtelen ha nekemállsz ezzel.

Nem veled van baj meg amit gondolsz hanem az h túl hirtelen jött az egész.

Mondhattad vna ugy h elgondolkodtál h mi lenne ha 2-3 múlva házasodnátok, ő mit gondol erről? Csak gondolati szinten.

Aztán ha tényleg mind1 mit mond akk oké, de neked nem mind1 valójában.

2020. febr. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
87%

Borítékolom, hogy ti nem fogtok összeházasodni, úgyhogy csak az időd pazarlod.

Az ember tudja, hogy együtt képzeli-e a jövőjét azzal, akivel van, vagy sem, de a te hapsid veled ezt nem akarja.

2020. febr. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a valaszokat.Valóban nem fogok sokáig várni. Ezt vele is közöltem.

A második válaszolónak annyi, hogy lehet úgy tűnik, hogy nekirontottam, de úgy voltam vele, ahogy itt is olvastam sokaknál, hogy minek őrlődjek magamban ilyen kérdésen... Bár tény, hogy ez pl. Olyan téma, amit nem tudok korbejarni 🙂

2020. febr. 14. 20:15
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Lehet 14 hónap után kicsit korai volt még,de érthető a te oldalad.

Nekem az jön le, hogy őszinte legyek, hogy halogatni fogja és ott lesztek 4-5 éve együtt és akkor benyögi, hogy de anno mondtad, hogy neked az se baj, ha nem. Hahytál neki egy kiskaput, amit maximálisan az eszébe vésett.

2020. febr. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Közöltem vele, hogy nem fogok 5 meg 10 meg ki tudja mennyit várni, míg óhajtja eldonteni, mit szeretne. Bár most azon gondolkodom, hogy nem tudom, normális-e, de mintha megtört volna bennem valami... Mindegy, majd higgadtabb fejjel talán másképp látom én is.
2020. febr. 14. 20:31
 7/29 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy ha bele is megy a házasságba, mindig ott fog lebegni, hogy te akartad.
2020. febr. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Hát igen, erre én is gondoltam. Mindenesetre én a témát jegelem nála. Majd ha akarja, felhozza ő. Ez már így alakult, visszacsinalni nem tudom, sajnos.
2020. febr. 14. 20:37
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy maholnap 30 éves ember így reagál arra, hogy az élettársa (aki szintén nem tegnap kelt ki a tojásból) szóba hozza a házasságot, az semmi jót nem jelent. Legalábbis rád nézve nem. Nem csodálom, hogy valami "összetört" benned ezt hallva, és elárulom, ez innentől csak rosszabb lesz. Kiábrándító.

A helyedben nem pazarolnék 2 évet erre a kapcsolatra. Ha férjet és gyerekeket akarsz, inkább azzal foglalkozz, hogy megtaláld a hozzád illő párt.

2020. febr. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó Válaszoló! Valóban az. Őszinten szólva,most annyira nagy bennem a dac, hogy legszívesebben osszepakolnek, és elmennék innen,de ha ezt teszem, akkor őt helyezem nyomás alá. Azért szeretnék várni egy pár napot, míg kitisztul a fejem, és nyugodtan eldonteni, hogyan tovább. Reménykedtem benne,hogy talán ő is így vélekedik legalább egy kicsit is, és sikerül megbeszelnunk, és bár most pocsékul érzem magam, úgy érzem, jól tettem, mert viszonylag hamar kiderult, hogyan is állunk.
2020. febr. 14. 20:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!