Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Most én hülyültem meg vagy mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most én hülyültem meg vagy mi van velem?

Figyelt kérdés
14 hónapja vagyunk együtt a barátommal, boldog párkapcsolatban. Együtt élünk közel egy éve. Ő 29, én 27. Sok kérdést elolvastam a kategóriában, nem akartam ide írni, mégis írok, mert most tanácstalan vagyok. Korábban sosem jutott eszembe a házasság, nem is akartam, de egy ideje csak-csak eszembe jut, hogy vele szeretném leelni az életem, házasságban. Az eljegyzés meg esküvő része az hidegen hagy, a felhajtás nem érdekel, én vele szeretnék hivatalosan is együtt lenni néhány éven belül. Időnként szóba kerül a dolog, de komolyabban még nem beszéltünk róla. Néhány napja aztán valahogyan feljott a téma, és mondtam neki, hogy jó lenne osszehazasodni, mire ő ijedten megkerdezte, hogy most? Én csak néztem... Kicsit rosszul esett... Elég rosszul esett a dolog, és osszezavarodtam. Hogy most akkor a házassággal van baja vagy azzal hogy velem kellene meghazasodnia... Osztottam, szoroztam magamban, majd végül arra jutottam, hogy előhozakodom a dologgal, csak hogy tisztán lassak. Elmondtam neki, hogy rosszul esett a reakciója, mert én azért belatható időn belül, mondjuk két-három év múlva szeretnék vele hazassagot, és hogy nem maga a felhajtás érdekel, hanem hogy ténylegesen hivatalosan is hozzá tartozzak. Azt is elmondtam neki, hogy nem baj, ha ő nem akar, erre reménykedve visszakerdezett, hogy igen? Viszont én hozzá tettem, hogy ha bennem a vele való házasság utáni vágy erősödni fog, és benne nem lesz hajlam, én nem fogok várni arra, mire kitalalja, mit akar. Az egészből amit ő felfogott: de te most akarsz házasodni? Mire mondtam, hogy nem most, hanem néhány éven belül jó lenne, ami engem bánt, az az, hogy nem tudom, hogy magával a házassággal van-e baja vagy azzal hogy velem el kell ezt képzelni. Állítása szerint a házasságon meg nem gondolkodott. Úgy gondolom, hogy a kapcsolat két emberen múlik, ezért nekem is van ilyen kardinális kérdésekben döntési jogom, hogy szeretnék-e házasságot vagy sem, viszont erőltetni nem fogom, és az nem jó, ha valamelyikünk akarata úgymond el van nyomva. A helyzet az, hogy emiatt a "beszélgetés" miatt bennem elég ambivalens érzelmek vannak. Kicsit úgy tűnik, mintha csak teng-leng a dolog, és most az én szemszögembol ezek után olyan komolytalannak tunik. Amit elhataroztam, hogy ha két éven belül nem beszélünk a dologról, hogy ki hogy áll ezzel, illetve nincs tervben, én tovabballok, mivel szeretném megadni az esélyt valaki olyannak, akit lehetőleg úgy fogok szeretni, mint a barátomat, de nem fog megijedni ennek az "átokszónak" a megemlítésétől. Az ő szülei példás házasságban élnek, nem hiszem, hogy rossz példa az oka. Nálam viszont akár lehetne is, mert az én szüleim elvaltak. A barátom elég visszahuzodo ember egyébként, nem is kezdeményező, inkább halogató bizonyos dolgokban és nehezen hagyja el a komfortzonajat,viszont nagyon szeret, ezt a tőle telhető lehető legjobban és legtöbbször bizonyítja. A másik, hogy gyerekről már beszéltünk, később ő akar, és egyszer (kB. fél éve) szóba jött,hogy ő is házasságban szeretne gyereket. Bár még nem igazán tudom eldonteni, hogy akarok-e majd gyereket, mindenesetre én attól gondolok a biológiai órámra is, és attól függetlenül, mert az én családomban nem sikerült a házasság, én azért szeretném megadni majd a gyerekemnek a lehetőséget, és magamnak és a leendő férjemnek is azt, hogy hogy boldog család legyünk. Ettől szerintem senkit nem lehet megfosztani,pusztan azért, mert az egyik nem akar, de a másikra erőltetni sem. Kérlek, mellozzetek a szokásos "ha ezért szakítasz, nem is szereted" és a "házasság csak egy papír" dumát és társait. Tanácsokat és véleményeket viszont szívesen meghallgatok és saját tapasztalatot is, ha van. Köszönöm, hogy olvastad.
2020. febr. 14. 19:21
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
75%
Mindketten rosszul reagáltatok a problémára. Én például értem, hogy miről beszélsz, de a pasid kb annyit fogott fel belőle, hogy ha nem vesz el rövid időn belül, akkor elhagyod. Az ilyen embereknek a 2 év nem tűnik hosszú időnek. Hát még az a 14 hónap amióta együtt vagytok ami hozzáteszem valóban nem túl sok, ennyi idő alatt nem ismered meg rendesen az embert, nem múlt még el a rózsaszín köd (vagy ha mégis akkor az is probléma), nem éltetek meg boldog és nehéz éveket. De mint mondtam, téged is megértelek, hiszen a reakciója nem volt túl bíztató. Ez most így elég patthelyzet, mindketten azon gondolkoztok, hogy van-e jövője a kapcsolatotoknak, miközben amúgy nincsen semmi gond. Hülyén jött ki a dolog, lehet hogy simán megkérte volna a kezed 1 év múlva, meg persze az is lehet, hogy nem. A jegelés jó ötlet, ha kibírod, hogy ne ezen kattogj a következő két évben hanem szimplán szeressétek egymást és hagytok időt, hogy épüljön, komolyodjon.
2020. febr. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
Igyekszem mással lekötni majd magam. Én sem értem, hogy miért kattantam meg most, és miért lett ez ilyen sürgős hirtelen. Ő is azt mondta, hogy korai lenne, de ha beegondolok, lehet, igaza van. Meglatjuk idővel.
2020. febr. 14. 21:07
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
#11 Egyetértenék veled, de pont az a probléma, hogy a pasija pont nem fogta fel, hogy miért kérdez a házasságról. Ha valaki így bereccsen egy témától - amit szerintem teljesen alap lenne 25 éven felüli embereknek már a kapcsolat elején megbeszélni - és azt látja benne, hogy milyen kínos és hogy meneküljön belőle, az nem érett egy felnőtt kapcsolatra. Ezzel az emberrel nem lehet a jövőről, a terveiről meg az őszinte gondolatairól beszélni, mert ő csak azt szűrte le az egészből, hogy neki meg kéne nősülnie.
2020. febr. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
71%
Igen, de ott van a másik oldal, hogy lehet akárhány éves az ember, 14 hónap után bőven van joga megijedni egy olyan kijelentéstől, hogy "ha nem veszel el x időn belül én nem fogok várni". Főleg hogy ennek a mondatnak azt az értelmet is lehet adni, hogy "nekem mindegy kivel vagyok, csak vegyen majd el". Szerintem szimplán az lett volna a megoldás ha minden hiszti és "fenyegetés" nélkül felhozta volna a kérdező a témát.
2020. febr. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem egyszerűen még nem érett eléggé hogy megválaszolja ezt a kérdést, akar e vagy nem. Várhatsz pár évet aztán kiderül. 29f
2020. febr. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
100%
Ebben nem volt semmi behisztizes ahogy a kerdezo leirta, ez egy tok felnott beszelgetes kellett volna hogy legyen. Es nem,boven tul vannak mar az it evig kell jarni mielott megtudom h esetleg akarok-e csaladot korszakon. Az megerik benned, es ha vki 30 evesen nem gondolkodott el meg magától a teman boritekolhatoan meg evkig nem fog. Vagy legalábbis ha nemvaltoziksemmi pl belekenyszerul vagy eppen partnert valt.
2020. febr. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Ha ennyi idő utàn neki eszébe se jutott a hàzasság, veled, akkor nem hiszem hogy ez 2-3 vagy 5 év múlva vàltozni fog. Nem gondolom hogy az, aki így reagàl, el akarna köteleződni melletted, bàrmikor is.
2020. febr. 15. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%

Két év pontosan elég, hogy hosszú távon veled akar családot alapítani, vagy nem.

Ha így megütközött, lehet, hogy egyszer majd akarja (egy férfi ráér, nem köti a biológia)., de az a jelek szerint nem te vagy.

Fáj, nem fáj, erőt kell vennie magán az embernek, és állásfoglalásra késztetni: akarsz velem családot, vagy csak együttélni akarsz, míg nem találsz rá az igazira?

2020. febr. 15. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm Mindenkinek! Hiszti az nem volt sem falhoz állítás, szimplán elmondtam, én mit szeretnék, és megkerdeztem, ő hogy áll a kérdéshez. A házasság egyedül vele érdekel,lehet,ha nem vele lennék, bennem se merülne fel. Elég megosztoak a vélemények az esetleges lehetőségekkel kapcsolatban, így kicsit még zavart vagyok a témában, viszont most hogy kialudtam magamból a nyugtalanságot, igyekszem a megoldást is megtalalni, mi legyen. Elsősorban, szerintem legalábbis, én vagyok a felelős a saját boldogsagomert és azért is én felelek, ha saját magam miatt benne ragadok egy olyan kapcsolatban, ahol a vágyak és érdekek ütköznek. Ezért fogok most önzőnek tűnni : most a saját vágyaimat fogom nézni. Lehet, ha nem lennénk együtt, az egész házasság kérdése irreleváns lenne, mert korábban én sem tudtam elkepzelni azt, hogy egyvalakivel legyek egy életen át, és ha nincs velem az, akivel ezt mégis bevallalnam, lehet, tojnek az egészre nagy ívben. Bocsánat, de olyan jól esik "hangosan" gondolkodni. 😅
2020. febr. 15. 06:51
 20/29 anonim ***** válasza:

Szerintem a legrosszabb, amit most tehetsz, hogy egy ilyen beszélgetés elindítása után csendben vársz két évet a csodára, gyűjtöd magadban a feszültséget, majd hirtelen ultimátumot adsz, hogy ha nem vesz el, elhagyod. Ezzel magaddal szúrsz ki, mert lehet, hogy csak az időd megy, miközben az ő véleménye nem változik. És neki is rossz, ha azt hiszi, hogy neked így is jó, majd hirtelen szembesül vele, hogy nem.


Szerintem ha már felhoztad ezt a témát, érdemes a felszínen tartani, és mélyebben beszélgetni róla. Megbeszélni, hogy neked mit jelent a házasság, miért fontos, milyennek képzeled el, mit vársz tőle, és ő hogyan gondolkodik róla. Nyugodtan elmondhatod, hogy te miért vágysz rá. Ez nem hiszti és nem erőltetés, hanem közös, ésszerű tervezés. Persze csak addig, amíg te is nyitottan állsz hozzá, és hajlandó vagy komolyan venni az ő kétségeit és félelmeit.


Sajnos ebben nem lehet kompromisszumot kötni. Nem lehettek félig házasok, és nem vállalhattok csak részben gyereket. Ha úgy érzed, hogy neked ezek fontosak, akkor beszélj róluk, és ne csak várd a lánykérést még két évig. Mert ha eddig magától mégcsak el sem gondolkodott a házasságon (ezt nehezen hiszem el), akkor továbbra sem fog.

De vedd figyelembe, hogy az is lehetséges, hogy teljesen elzárkózik a beszélgetéstől, vagy nem fogtok tudni közös nevezőre jutni, és külön kell folytatnotok. Ha már együtt éltek, többször mélyen átbeszéltétek ezt a témát és mégsem változik a véleménye, akkor nem érdemes ket évet várni.

2020. febr. 15. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!