Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Most én hülyültem meg vagy mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Most én hülyültem meg vagy mi van velem?

Figyelt kérdés
14 hónapja vagyunk együtt a barátommal, boldog párkapcsolatban. Együtt élünk közel egy éve. Ő 29, én 27. Sok kérdést elolvastam a kategóriában, nem akartam ide írni, mégis írok, mert most tanácstalan vagyok. Korábban sosem jutott eszembe a házasság, nem is akartam, de egy ideje csak-csak eszembe jut, hogy vele szeretném leelni az életem, házasságban. Az eljegyzés meg esküvő része az hidegen hagy, a felhajtás nem érdekel, én vele szeretnék hivatalosan is együtt lenni néhány éven belül. Időnként szóba kerül a dolog, de komolyabban még nem beszéltünk róla. Néhány napja aztán valahogyan feljott a téma, és mondtam neki, hogy jó lenne osszehazasodni, mire ő ijedten megkerdezte, hogy most? Én csak néztem... Kicsit rosszul esett... Elég rosszul esett a dolog, és osszezavarodtam. Hogy most akkor a házassággal van baja vagy azzal hogy velem kellene meghazasodnia... Osztottam, szoroztam magamban, majd végül arra jutottam, hogy előhozakodom a dologgal, csak hogy tisztán lassak. Elmondtam neki, hogy rosszul esett a reakciója, mert én azért belatható időn belül, mondjuk két-három év múlva szeretnék vele hazassagot, és hogy nem maga a felhajtás érdekel, hanem hogy ténylegesen hivatalosan is hozzá tartozzak. Azt is elmondtam neki, hogy nem baj, ha ő nem akar, erre reménykedve visszakerdezett, hogy igen? Viszont én hozzá tettem, hogy ha bennem a vele való házasság utáni vágy erősödni fog, és benne nem lesz hajlam, én nem fogok várni arra, mire kitalalja, mit akar. Az egészből amit ő felfogott: de te most akarsz házasodni? Mire mondtam, hogy nem most, hanem néhány éven belül jó lenne, ami engem bánt, az az, hogy nem tudom, hogy magával a házassággal van-e baja vagy azzal hogy velem el kell ezt képzelni. Állítása szerint a házasságon meg nem gondolkodott. Úgy gondolom, hogy a kapcsolat két emberen múlik, ezért nekem is van ilyen kardinális kérdésekben döntési jogom, hogy szeretnék-e házasságot vagy sem, viszont erőltetni nem fogom, és az nem jó, ha valamelyikünk akarata úgymond el van nyomva. A helyzet az, hogy emiatt a "beszélgetés" miatt bennem elég ambivalens érzelmek vannak. Kicsit úgy tűnik, mintha csak teng-leng a dolog, és most az én szemszögembol ezek után olyan komolytalannak tunik. Amit elhataroztam, hogy ha két éven belül nem beszélünk a dologról, hogy ki hogy áll ezzel, illetve nincs tervben, én tovabballok, mivel szeretném megadni az esélyt valaki olyannak, akit lehetőleg úgy fogok szeretni, mint a barátomat, de nem fog megijedni ennek az "átokszónak" a megemlítésétől. Az ő szülei példás házasságban élnek, nem hiszem, hogy rossz példa az oka. Nálam viszont akár lehetne is, mert az én szüleim elvaltak. A barátom elég visszahuzodo ember egyébként, nem is kezdeményező, inkább halogató bizonyos dolgokban és nehezen hagyja el a komfortzonajat,viszont nagyon szeret, ezt a tőle telhető lehető legjobban és legtöbbször bizonyítja. A másik, hogy gyerekről már beszéltünk, később ő akar, és egyszer (kB. fél éve) szóba jött,hogy ő is házasságban szeretne gyereket. Bár még nem igazán tudom eldonteni, hogy akarok-e majd gyereket, mindenesetre én attól gondolok a biológiai órámra is, és attól függetlenül, mert az én családomban nem sikerült a házasság, én azért szeretném megadni majd a gyerekemnek a lehetőséget, és magamnak és a leendő férjemnek is azt, hogy hogy boldog család legyünk. Ettől szerintem senkit nem lehet megfosztani,pusztan azért, mert az egyik nem akar, de a másikra erőltetni sem. Kérlek, mellozzetek a szokásos "ha ezért szakítasz, nem is szereted" és a "házasság csak egy papír" dumát és társait. Tanácsokat és véleményeket viszont szívesen meghallgatok és saját tapasztalatot is, ha van. Köszönöm, hogy olvastad.
2020. febr. 14. 19:21
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Megnézném a barátod fejét, ha hétfő reggel valamelyik kollégája megkérdezi, hogy hogy telt a Valentin nap.

Anyukáddal beszélgettél erről? Neki vannak tapasztalatai nem csak a napfényes oldalról és téged is jobban ismer.

Azt viszont döntsd el, hogy akarsz-e gyereket, mert azt másnak ugyan lehet csinálni, de visszacsinálni nemigen, és aztán ahhoz igazítsd az életed.

2020. febr. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
20%
Kezdem úgy érezni, hogy az itteni válaszoloknak nem voltak hosszú kapcsolataik, mert akinek volt, az pontosan tudja, hogy egy év után még felesleges olyanon gondolkodni, hogy a párunkkal akarjuk-e leélni az életünket. Persze, hogy az első év csodás, szinte mindenkinél az. De a további 50-60 évből bőven lesznek olyan évek, mikor minden összejön, mélypontok, hullámvölgyek. Persze most azt gondolod, hogy minden szuper, le tudnád így élni vele az életed, hiszen most nagyrészt csak boldogság van. Amig nem éltetek meg rossz időszakot, nem bizonyítottátok hogy túl tudtok jutni a nehézségeken is, addig baromi felesleges örök hűségen gondolkodni. Nyilván van akinek szerencséje van és a korai házasságuk eltart a sírig, de nem véletlenül végződik manapság minden második házasság válással.
2020. febr. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

#22

Nem hiszem hogy a te véleményed lenne az alapmérce hogy kinek milyen kapcsolatai voltak :) nekem ketto volt, most vagyok a harmadikban. Az előző kettőben fel sem merült bennem a házasság gondolata. Korban ott vagyok mint a kérdező kb, úgyhogy értem a nyomást is amiről beszél. Ha nem 40 évesen akar szülni hanem 35ig akar egy babát, nincs olyan sok éve még sakkozni. A párja azt mondta anno hogy ő vállalna gyereket, de csak házasságban. Tegyük fel a párja nem bánja hogy idősebb apuka lesz, nem siet, két év múlva szétmennek, jön még egy-kettő jelentkező; ha a te elméleted szerint mennénk, és éveket várnának míg valakivel felmerül csak a gondolat (nem a kivitelezés, én se szülnék csak egy gondolatra) vagy kifutna a kérdező az időből vagy hozna egy meggondolatlan döntést és szül a következőnek tervezés nélkül.

2020. febr. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Elengedtem a témát. Ma már nyugodtabban végig gondoltam az egészet. Mindenki véleményét köszönöm, mindenki mondott hasznosakat, valogathatok, mint tyúk a kendermagban 😀Jelen pillanatban ott tartok, hogy lehet, mégsem akarnék házasodni. A barátom érzelmileg lehet, hogy tényleg éretlen, mint ezt valaki korábban leirta, ezen már én is gondolkodtam, az viszont tény, hogy a legracionalisabb ember, akit valaha ismertem. Mindent nagyon alaposan megfontol,nem egy álmodozó típus. Ez valahol jó, mert engem sok esetben visszarant a földre, de néha le is hangol ezzel a tulajdonsagaval. 🙂 Lehet, hogy csak egy ilyen hirtelen fellangolas volt részemről is, ami így hagytam kicsapódni. Meg lehet, hogy részben még a dac is belejatszik. Meglatjuk. 🙂 Mindenesetre, bárhogy alakul a dolog idővel, itt le fogom írni, hogy aki majd hasonló cipőben jár, olvasson egy ilyen sztorit is 😀
2020. febr. 15. 20:06
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok a barátodnak, szerencsésen off-olta a témát. A csaj teljesen elbizonytalanítva, a kapcsolat 100%-ban az ő játékszabályai szerint működik, mert ő a "racionális ember". Ügyes és jól taktikázik. Te pedig szép lassan beállsz azoknak a nőknek a sorába, akik lemondanak a házasságról csak azért, mert a jelenlegi párjuk nem akarja elvenni őket.
2020. febr. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy beallok a sorba. Vagyok annyira önző (ertsd: szeretem és tisztelem magam annyira) , hogy ha valami nem tetszik, és azt a másik le se szarja, tovább állok.
2020. febr. 15. 21:38
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ez jusson eszedbe akkor is, ha 4-6 év múlva még mindig vele leszel, és még mindig húzza a szàjàt arra a gondolatra, hogy összekösse veled az életét.
2020. febr. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 A kérdező kommentje:
Nem fogom elfelejteni 🙂 Köszönöm mindenkinek az észrevételeket.
2020. febr. 16. 08:31
 29/29 anonim ***** válasza:
Ne láss ebbe semmi súlyosat,adj időt neki,akik itt fanyalognak,azok meg pontosan azért teszik,mert ők valóban nem kellene a kutyának se,veled ellentétben. :-)
2020. febr. 20. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!