Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért vannak legtöbben az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vannak legtöbben az esküvő ellen?

Figyelt kérdés

Én nem értem, néhány nő, és férfi szájából is hallottam, aztán egy csomót olvastam is erről, hogy hallani sem akarnak a házasságról.

Oké, hogy csak egy papír, ami nem tart össze stb.

De akkor is...


Nekem minden vágyam, hogy férjhez mehessek. Ha lehetne már holnap.. 😃 Csak sajnos az én párom sem rajong ezért a dologért.

De egyszer el jön talán az ideje, mert nekem ez tényleg fontos. Nem vágyom nagyon nagy felhajtásra, sőt.. Minél szolidabban szeretném.

Nektek mi a véleményetek? Pl. Házasság nélkül, gyereket sem tudom elképzelni. Pedig nem nőttem fel ilyenben mert anyukámék sem voltak házastársak, most meg már együtt sincsenek.

Csak valamiért én ezt érzem...

25/N


2020. febr. 16. 21:39
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
100%

#19


Az a baj, hogy az általad körülírt nőknek nem a "száját lehet befogni", hanem ők azok akik kb. azért élnek egész életükben, mert "hűűűű meg haaa esküvőőőő" - mintha jelentene bármit is valós érzelmek nélkül. És sokaknak tényleg nem baj az, ha semmi érzelem nincs, csak az a k***a külcsín. Hogy el legyen tapsolva egy csapat pénz, hogy szép legyen a műmosoly a képeken stb.


Nagyszüleim 2 tanúval és az akkor még élő 3 szülővel és 1-2 testvérrel tartott olcsó esküvőn voltak és most vannak együtt 61 éve. És aki ismeri őket az tudja, hogy nem "muszájból". De sokaknak tényleg csak az számít, hogy rongyrázás legyen meg "életük legnagyobb napja". Ez olyan elmaradott.

2020. febr. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
72%

16

Ez nem a bizalomról, vagy annak hiànyàról szól, hanem az ember hozzààllásàról az egész kapcsolathoz. Ha egy ember valakivel le akarja élni az életét és tudja, hogy nem akar màst, az nem fogja összefosni magàt a hàzassàgtól, nem utasítja el. Tovàbbà nem azonosítja magàt azokkal, akik rosszul vâlasztottak és elvàltak. Nem az lesz a kérdés, hogy minek az, és nem fog kifogàsokat sem gyàrtani.

2020. febr. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
57%

A házasság eléggé zsákba macska dolog.

Lehet, hogy 25 évesen az aktuális párodról azt gondolod, hogy ő a legtökéletesebb ember. 43 évesen 2 gyerek után begyöpösödve azt kívánod, bárcsak sose mentél volna hozzá.


Az emberek folyamatosan változnak. Van aki hátrányára, van aki előnyére. Van aki csak megjátsza magát, és később jön elő az igazi énje. Minél több közös dolog (ház, hitel, gyerek, kocsi) köt össze a másikkal, annál nehezebb tovább lépni.


A válás/rossz házasság legnagyobb szenvedői mindig a gyerekek.


Házasság nélkül nincs akkora nyomás a feleken. Házasság nélkül is lehet együtt élni boldogan. Gondolom a te szüleid sem azért mentek szét, mert utólag nem akartak oltár elé vonulni.

2020. febr. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
100%

#22


Én egyik csoportot sem kívánom elítélni, csak maga a dolog olyan, hogy ha van jó, ha nincs az is. Én egyedül a lakodalom ellen szólalok fel, pontosabban az ott található értelmetlen pazarlás ellen. Illetve az ott látható képmutatások ellen, tudod az ilyen bájmosolyok meg meghívva olyan rokon akit utálunk, csak mert "kötelező". Én nem tenném. De én alapvetően leszarom a "kötelező szabályokat", aki emiatt utál az nem is kellene ismerősnek.

2020. febr. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
45%

"Ha egy ember valakivel le akarja élni az életét és tudja, hogy nem akar màst, az nem fogja összefosni magàt a hàzassàgtól, nem utasítja el."

Nem, pontosan emiatt fogja elutasítani. Az az igazság, hogy azok a párok akiknél egyértelmű, hogy jók együtt, imádják egymást, megvan az elköteleződés valahogy nem kergetik az esküvőt. Hiszen nem érzik szükségét a bizonygatásnak se kifelé se egymásnak, nincs szükségük biztosítékra. Sajnos mindig bebizonyosodik, hogy ahol foggal körömmel küzdenek a házasságért ott kicsit sem áll biztos alapokon a kapcsolat. Nagyon régen találkoztam olyannal aki teljesen biztos volt a kapcsolatában és mégis minden áron esküvőt akart. Sokkal inkább jellemző, hogy nem vágynak rá mert nem érzik szükségét.

2020. febr. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
100%

24.

Jaj isten mentsen a lagzitól. Nő vagyok, de borzasztó pénzkidobàsnak tartom a milliós rongyràzàst. Tök felesleges. Ismerősi körünkben 6 ilyen volt 3 év alatt. Volt pàr akik valami 5 millió hitelt vettek fel rà. Màr mind elvàltak. Nàlunk csak szűk csalàd, baràtok, ebéd volt, és ennyi. 95 ezer alatt kijöttünk😊 Soha nem is akartam màsmilyen esküvőt :) 22. Voltam.

2020. febr. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
86%

Utolsó, azért ne állitsd azt, hogy aki házasságban él, az csak azért házasodott, hogy mentse meg feldobja az instabil kapcsolatát ideig-óráig. Hogy aki igazán biztos a kapcsolatában, annak eszébe se jut házasodni.


Szomorú, ha Te csak ilyen kapcsolatokkal találkoztál a környezetedben. Erről persze nem Te tehetsz, hanem a felgyorsult, felszines világ.

2020. febr. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
60%
bocsánat, az utolsó előttire gondoltam.
2020. febr. 16. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
70%

25

Mi sem kergettük az esküvőt, egyszerűen nekünk ez volt a természetes, hogy összehàzasodunk, egy csalàd legyünk.

Tudod annyira nem vagyunk idősek még, csak 10 éve vagyunk együtt, de màris sokkal hosszabb és stabilabb a kapcsolatunk mint az ismerőseink nagyobb részének, akik így 34-31 éves korukra rég elvàltak, szakítottak a pàrjaikkal, új pasi, új nő.

Sokakkal beszélgettem, és mindegyik tönkrement kapcsolatban 1 közös pont volt. Csak éltek egymàs mellett, de nem együtt. Hagytàk ellaposodni, nem törődtek egymàssal. Több esetben a nő nem értette miért nem képes a pasija feleségül venni, miért nem köteleződik el. Na ezek voltak azok akik a következő csajt 1-2 év utàn hipp hopp elvették. Előtte ragaszkodtak ahhoz hogy az csak papír, és anélkül is lehet szeretni a màsikat. Hàt ez minden csak nem őszinte.

2020. febr. 16. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
13%

Kik azok a legtöbbek?


Na nézzük:


- minek, úgy is elválunk

- az egész egy fasság, semmi értelme egy vacsorának meg a táncnak

- fölösleges pénzkidobás

- vergődik, mert nincs semmire se pénze



Na most szerinted milyen ember az ilyen?:D

Elárulom, sekély és korlátolt:D

2020. febr. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!