Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért vannak legtöbben az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vannak legtöbben az esküvő ellen?

Figyelt kérdés

Én nem értem, néhány nő, és férfi szájából is hallottam, aztán egy csomót olvastam is erről, hogy hallani sem akarnak a házasságról.

Oké, hogy csak egy papír, ami nem tart össze stb.

De akkor is...


Nekem minden vágyam, hogy férjhez mehessek. Ha lehetne már holnap.. 😃 Csak sajnos az én párom sem rajong ezért a dologért.

De egyszer el jön talán az ideje, mert nekem ez tényleg fontos. Nem vágyom nagyon nagy felhajtásra, sőt.. Minél szolidabban szeretném.

Nektek mi a véleményetek? Pl. Házasság nélkül, gyereket sem tudom elképzelni. Pedig nem nőttem fel ilyenben mert anyukámék sem voltak házastársak, most meg már együtt sincsenek.

Csak valamiért én ezt érzem...

25/N


2020. febr. 16. 21:39
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
71%

#30


Igen, mert az nem sekély aki eltapsol sokszor hitelből 1 - 1,5 milliót... Hanem ők az igaz emberek, napjaink hősei, a példaképek. Hiszen az ember valódi értékét az mutatja meg, hogy mennyi pénze van és mennyit tapsol el belőle akár egy este alatt.


Na, és most gúnyos felhang nélkül:


Lázár János mondott ehhez hasonlóakat, a "mindenki annyit ér, amennyije van" örökzöld megszólalásával. Tényleg ez számít szerinted, hogy mennyi pénzt tudnak eltapsolni nagyon keményen egy nap alatt? Ez a "menőség", vagy hogyan gondolod? Ez ugyanaz a zseniális logika amikor inkábbvesz valaki hetvenezres cipőt, mint élelmiszert vagy egyenlítené ki a számláit. Mert "csak a külcsín, ez számít!".


Mint mikor a putriban derékig ér a szenny, de a falon plazma TV, az ócskavastól hemzsegő udvarban "dzsukszos kocsi" és persze a családfő nyakában lóg a kilós fux, csak rajosan. Mert hát ez a fontos, a látszat.

2020. febr. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
49%

Sajnos értelmét vesztette. Az emberek nem tisztelik, ugyan úgy eldobják a másik felet. Maga az esküvő és a környező procedúra egy vagyonba kerül, rongyrázás, egy iparág kiszolgálása.

1 éve még nekem is tervben volt az akkori párommal egy szolid esküvő, gyerek, ma azon töprengek kell e egyáltalán barátnő.


25F

2020. febr. 17. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
100%
😂😂😂Összehàzasodni még mindig ingyen van. Bulit tartani nem kötelező.
2020. febr. 17. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
53%

#34


Helyes, a pénz a minden, csak a csillogás! Jani bácsi pedig a nagy bölcs, végtére is kormányközeli haverként lopogatással lehet keménykedni. Persze ha a "nép" szembenézne a problémával az első dolog ennek a behajtása lenne, szóval nem járna jól.


A pazarlás pedig akkor is az, ha csak úgy pénzügyi helyzetektől függetlenül, objektíven nézzük.


És igazából a másik példában is teljesen mindegy ki mikor veszíti el, a probléma azokkal van akik hozzád hasonlóan húztak egy vonalat, hogy "innentől jó, idáig" és kész, mától ez a szabály, az elvárás. És aki előtte az még rossz, aki utána az már rossznak számít. És kicsit olyan ez, hogy "mindenki feleljen meg neki, mert a többség úgy csinálja, így automatikusan az a jó". Miért?


Esküvőknél ki van találva, hogy a "drága = helyes út" "olcsó = csak azért, mert szarrágók azért haha" kategóriák. De magad sem veszed észre, hogy azért hiszed így, mert mindenki más ezt mondja, így te is ezt gondolod, mert "ez így szokás". És persze ezt a szokást sugalmazza az összes iparág ami erre rátelepedett. A szegények is sokszor tartanak drágát, pazarlót, szóval NEM EZEN MÚLIK. És van olyan dollármilliomos aki visszafogott, olcsó esküvőt tart, mert pazarlásnak érzi. Akkor ő is egy szar, meg ilyenek? Aki meg hitelből puccoskodik az automatikusan jó ember, követendő példa?


Nem.

2020. febr. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
17%

Te ostoba!

Ha mindenki úgy gondolkozna, mint te, hogy minden pazarlás, csak a vajas kenyér nem, akkor megnézhetnéd magad, mert holnaptól sorban zárna be minden gyár meg bolt, mert nem lenne fogyasztás.


Egyre jobban bebizonyítotod, hogy

2020. febr. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
48%
Elég korai 12 évesen a fasson csüngeni. Bár gyakorlat teszi a mestert, nem igaz?
2020. febr. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
46%

#38


Elég gyenge dolog ilyen szélsőséges példákkal megkísérelni a kigúnyolásomat, mivel ilyet én nem mondtam.


És van különbség a sima, letisztult esküvő ami átlagos költséggel jár, egy sima vacsora, az italt mindenki maga fizeti a koccintást leszámítva ami ahogy az egyik normális válaszoló írta kb. 95 ezer Forint és a bohóc puccparádé között aminek végösszege milliós nagyságrendű, csak mert külön ember kell óbégatni (vőfély), díszíteni, pap zsoldja, szintetizátoros énekes, tűzijáték, túlfizetett fényképész, és jóval több vendég, mint ami kellene.


Úgyis leszólod majd ezt is, de szerintem jobb az az esküvő ahol a kisebb létszámban jelenlévő vendégek valóban kedvelik és szeretik a házasodókat és nem ilyen "hát hívjuk meg Pista bácsit és Gizi nénit is, mert 15 éve egyszer beszélgettünk" meg "jöjjön el a másodunokatestvér is akit utálunk, csak hogy "had irigykedjen" - milyen nemes indok.


Úgyis leszólod majd a létező legprimitívebb kategorizálással "azé' mondod mer szegény vagy, és a szegények semmit nem érnek, hahahaha" stílusban.

2020. febr. 17. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
41%
Mert számomra csak egy papír. Nem garantál semmit. Az ismerőseim nagy része elvált, vagy az egyik fél csalja a másikat, de olyat is ismerek, ahol mindkét fél csalta a másikat pl a szüleim is, el is váltak ők is. Ennek aztán így sok értelme van. A válás egy macera, ott a sok papírmunka, az osztozkodás, a mocskolódás, új iratok stb.
2020. febr. 17. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:
37%

Fuuuj, undorító, képmutató templomi esküvők, puccos lagzik! A hátamon feláll a szőr, mikor belegondolok, hogy nyáron a forró melegben az ünnepi ruhám alatt folyik rólam a víz. A gyerekmolesztáló, vagy éppen idősödő szenilis papot kell hallgatni a nagy süketdumáról.


Nézegetni a képmutató, pénzéhes, pletykafészek rokonságot, meg egy csomó idegen embert. A leves és a főétel felszolgálása között 2 óra telik el. Nagybátya már felfalja az összes pogit, salit és majdnem a szalvétát is keserves kínjában. Én is.


A vőlegény unokatestvéren látszik, hogy csak azért jön oda a családomhoz szólni pár szót, mert így illik, nem azért, mert annyira kedvel minket.


Kamerát tolnak a pofámba zabálás közben.


A menyasszony táncnál szigorú kamerázás, ki mekkora borítékot dob az arának.


Lagzi után a két anyós többször visszanézi, elemzi a felvételt, hogy adott-e mindenki péééézt.


Néhány év múlva születnek a gyereket. Ők a szent család, mert volt házasság és gyerekek is vannak. Én csak egy sokadrangú senki vagyok hozzájuk képest, mrt nem házasodok párommal és gyereket se nemzek.


Eltelik még 10 év. Apuka szerelmes lesz a kolléganőbe és ezt ecseteli is a feminista asszonykának, aki otthon pl. semmi női munkát nem lát el, nehogy kihasználja a férje. (Unokatesóm süt, főz, takarít, az asszony meg csak néha odadobja a háromszöget.) Az őszinte beszélgetés után évekig háromszög se jár. Gyerekek miatt együtt élés. De nem tart sokáig.


Válás. Drágább, mint a lagzi volt. Feminista hölgy mindent meg akar kaparintani, még a házasság előtt szerzett vagyont is. De azt nem sikerül neki. Gyerekeket legtöbbször apuka nyakába pattintja, de a nagy gyerektartási díjat havonta felmarkolja, műmell csináltatása új pasinak.


Szóval életemben egyszer voltam lagziban, azt is kár volt. De sok sikert kívánok hozzá annak, aki komolyan gondolja.


Én egy kanyi vasat nem tolnék erre a baromságra soha az életemben. Lehet ezért csórónak nevezni. Otthon szakadt naciban mászkálok, mert azt szeretem. Biztos megszólnak mekkora lúzer, igénytelen állat vagyok. Pedig millákat gyűjtöttem már össze, de nem kell azt tudni senkinek. És soha nem szórom el hülyeségre, mrt keményen meg kellett dogozni érte.

2020. febr. 17. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
72%

Nekem is minden vágyam volt, hogy férjhez mehessek.

Nem szerettem az embert, aki megkért, de hát ő volt az, aki megkért, más nem akart megkérni. Én meg _férjhez menni_ akartam, érted, nekem egy szerepre kellett valaki, a férj szerepére. Mint egy casting. Ahogy te írsz, abból is valami ilyesmi jön le. Nem azt írtad, hogy a párodban megtaláltad az embert, akivel el tudod képzelni az életedet. Hanem, hogy "férjhez akarsz menni", úgy általában, viszont akihez hozzá lehetne, az pont nem akarja. Hát tudod, erre az a tipp, hogy castingolj másikat.

Ugyanakkor én már elvált vagyok, mert ez bizony így nem működik. Emésztően boldogtalan voltam egy idő után. Mert a házasság nem olyan, mint az Anne Shirley-ben, hogy utána az ember révbe van érve és jön az idill meg a csipkés terítők, örök szerelem.

"Régen" pedig az emberek azért nem váltak el, mert nem lehetett. Egy nő nemhogy nem rendelkezett vagyonnal, de írni-olvasni is alig tudhatott. Ez azért volt így, hogy alkalma se lehessen megtudni, milyen lehetőségei vannak. Ezt vágyod vissza tényleg? Én örülök, hogy amikor rájöttem a tévedésemre, elválhattam.

Most megtaláltam a páromat, gyereket is vállalunk. Valószínűleg összeházasodunk. De már tudom, hogy maga a házasság romantikus értelemben abszolút semmit nem jelent. Olyan dolgokat aggatnak rá, amit nem tud teljesíteni. Nem a házasságtól leszel boldog, kár attól azt várni. Viszont biztonságban gyereket vállalni én is csak házasságban tudok, pusztán jogi értelemben. Hogy védve legyünk mindketten. Ez egy polgárjogi szerződés. Nem több, nem kevesebb.

2020. febr. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!